Dnes Středa - jasno 26°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 27°C
Středa 28. 7. 2021
Svátek má Viktor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v Praze

Praha 6 ozdobí šest vánočních stromů. Na Vítězném náměstí bude osmimetrový jelen

Vánoce v Praze 6 začínají o první adventní neděli rozsvícením vánoční výzdoby. Letos jí bude na Vítězném náměstí vévodit vedle čtrnáctimetrového smrku také svítící osmimetrový jelen. Veřejnost se také může těšit na bruslení u obory Hvězda. 

V neděli 29. listopadu přesně v 17 hodin se Praha 6 rozzáří dekorativním vánočním osvětlením hlavních ulic. Dojde také k rozsvícení hned šesti vánočních stromů: na Malém Břevnově, na Břevnově u Kulturního centra Kaštan, ve Vokovicích v ulici V středu, na sídlišti Dědina a u Písecké brány. Největší z nich bude tradičně stát na Vítězném náměstí, městská část jej letos obdržela darem od jednoho ze svých občanů z Hanspaulky. Hlavní dominantou však letos bude osmimetrový svítící jelen přímo uprostřed Vítězného náměstí.

„Letos jsme kvůli covidu museli postupně zrušit téměř celý kulturní, sportovní i volnočasový program pořádaný městskou částí,“ říká Jan Lacina, místostarosta Prahy 6 pro kulturu, sport a volný čas. „Zrušen je tím pádem také prakticky celý vánoční program, na který jsme bývali dosti pyšní. Tak jsme se alespoň rozhodli posílit vánoční výzdobu v ulicích. Jelen uprostřed Kulaťáku bude mít v Praze 6 premiéru a doufám, že to lidé ocení a že se jim bude líbit,“ dodává místostarosta.

Všem, kteří mají Vánoce spojené s pohybem na ledě, bude od prvního prosincového týdne k dispozici veřejné kluziště. Letos se přesune z Vítězného náměstí v Dejvicích, kde aktuálně stojí odběrné pracoviště na koronavirové testy, na Vypich před oboru Hvězda do areálu dopravního hřiště Domu dětí a mládeže Praha 6. Kluziště bude otevřené denně od 9 do 21 hodin a nabídne půjčovnu bruslí, broušení nožů a také doprovodný program se školou bruslení pro malé i velké začátečníky. Vstup na kluziště je zdarma.

V parku Petra Šabacha v Dejvicích vznikne Srdce pro Václava Havla, tedy obrazec ve tvaru srdce tvořený ze svíček, které zde s tichou vzpomínkou na prvního polistopadového prezidenta budou moci pokládat sami občané. Srdce zde bude umístěno 18. prosince, tedy na výročí skonu Václava Havla. Pro zamilované páry bude v témže parku připravena i osvětlená vánoční koule, do ní budou moci zamilovaní vstoupit a políbit se pod jmelím.

Pokud se uvolní vládní opatření, je Praha 6 připravena uspořádat v parku Petra Šabacha rovněž speciální vánoční trhy: „Když to půjde, malé trhy v Šabachově parku přichystáme. Uvažujeme o tom, že bychom letos udrželi v programu alespoň Rybovku, čili Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby, kterou tradičně dáváme 25. prosince na Boží hod. Podmiňujeme to ale samozřejmě zmírněním vládních pandemických opatření a musela by se navíc odehrát pod širým nebem,“ vysvětluje místostarosta Lacina.

Praha 6 nezapomíná ani na občany, kteří budou trávit vánoční svátky v zařízeních sociálních služeb. Ve spolupráci se šestkovými mateřskými školkami městská část zajistila malé vánoční stromky, které ozdobily děti ze školek vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Děti si také pro klienty zařízení sociálních služeb připravily perníčková přání a nakreslily pro ně obrázky s vánoční tematikou. Dárky ze školek nyní Praha 6 rozváží do jednotlivých zařízení.    V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru