dnes
Čtvrtek - jasno
15°C
zítra
Pátek - jasno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
19°C
Praha 6 otevřela ve Vokovicích novou montessori školku, pro děti chystá vznik dalších nových míst
Jsem rád, že se stavba podařila, navíc v rekordním čase, řekl starosta Ondřej Kolář (uprostřed). Foto: Praha 6 /4x/

Praha 6 otevřela ve Vokovicích novou montessori školku, pro děti chystá vznik dalších nových míst

Za účasti dětí, rodičů, zaměstnanců i představitelů městské části Praha 6 se dnes oficiálně otevřela nová školka ve Vokovicích. Pro děti, které dosud navštěvovaly sousední školku z roku 1936, jsou připraveny dvě třídy. Nová budova Mateřské školy Vokovická se může pochlubit například i zatravněnou střechou a designovým nábytkem. Navíc jde o jedinou školku zřizovanou městskou částí Praha 6, která vychovává děti na principech montessori pedagogiky.

„O naši školku je mezi rodiči trvalý zájem, proto jsem ráda, že dostáváme k dispozici nové prostory, kde můžeme výuku dětí ještě zkvalitnit. Celá myšlenka výuky v naší školce je zastřešena řádem, smyslem pro pořádek a odpovědnost, v šetrném zacházení s předměty, ochranou přírody, kultivovanými vztahy k sobě navzájem, v respektování odlišnosti lidí a v posilování míru na zemi,“ řekla ředitelka Lenka Smejkalová.

skolka-vokovicka-3 Hlavním krédem MŠ Vokovická je svoboda a respektování tempa a potřeb dítěte. Vyučující se proto snaží dělat vše pro to, aby jejich práce vedla k vzbuzení radosti, k vnitřnímu uspokojení, k posilování pozitivních pocitů vůči sobě i světu.

„Pro naši radnici je to velká událost, a to hned ze dvou souvisejících důvodů. Zaprvé nové a moderní školky se neotevírají každý den. Za druhé pak potřebujeme zvyšovat kapacitu škol i školek v naší městské části, protože naše demografická studie předpovídá přírůstek nových dětí. Jejich výchova v novém a moderním prostředí je proto naší prioritou,“ řekla radní pro školství Marie Kubíková /ODS/.

Praha 6 proto již v minulém roce veřejnosti představila vítězný architektonický návrh budovy, která má vyrůst místo dosavadní staré budovy z roku 1936. V současné době městská část zajišťuje nezbytná povolení pro stavbu. Nová budova by měla pojmout čtyři třídy, a celková kapacita školky by se tak měla zdvojnásobit na 150 dětí.

skolka-vokovicka-4 „V současné době se přibližuje také zásadní rekonstrukce školky Mateřské školy Charlese de Gaulla. A protože tamní děti by na podzim letošního roku neměly kam chodit, dohodli jsme se s vedením obou školek, že po krátké přechodné období využijeme právě starou budovu školky ve Vokovicích, která by jinak byla nevyužitá. Až se děti vrátí do rekonstruované školky v ulici Charlese de Gaulla, věřím, že už budeme mít vše připraveno pro výstavbu druhé budovy školky ve Vokovicích,“ představila nejbližší plány radnice Marie Kubíková.

Postavit v dnešní době školku je pro veřejnou správu skoro nejtěžší úkol, neboť ji ve svém nejbližším sousedství nikdo nechce, i když tam vždycky byla. Proto jsem rád, že se stavba podařila, navíc v rekordním čase. A jsem také rád, že má zelenou střechu, což je trend, který bychom na šestce i v rámci boje s klimatickými změnami rádi viděli na většině nových budov,“ uzavřel starosta Ondřej Kolář /TOP 09/.

skolka-vokovicka-2


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

Dnes ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

19. března 2019 v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Další články
Nahoru