dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražský sport

Praha 6 otevírá nový víceúčelový areál, na veřejné otevření dorazí sportovní celebrity

Základní škola Na Dlouhém lánu má po dvou letech rekonstrukce nový moderní víceúčelový sportovní areál. Rekonstrukci za 22 milionů korun zajistila městská část Praha 6. Slavnostního otevření se v úterý 16. září v 16 hodin odpoledne účastní Ondřej Balatka, radní šesté městské části pro školství, ředitelka školy Anna Jelínková a účast přislíbili desetibojař Roman Šebrle, sprintér Pavel Maslák, hokejista David Kočí, tenista Jan Kodeš a fotbalista Antonín Panenka.

„Zrekonstruovali jsme atletický ovál, sektor pro skok daleký, sektor pro skok vysoký, hřiště pro malou kopanou, hřiště pro tenis, volejbal a nohejbal, hřiště pro badminton, volejbal a basketbal. Celý areál byl odvodněn, byly zrekonstruovány opěrné zdi a chodníky. Všechna sportoviště lze využívat i za umělého osvětlení,“ řekl Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro školství.

„Po mnoha letech snažení nám městská část Praha 6 vyšla vstříc a vybudovala ve dvou etapách ojedinělý a moderní sportovní areál, který může využívat nejenom 400 žáků školy, ale také široká veřejnost,“ řekla Anna Jelínková, ředitelka základní školy Na Dlouhém lánu.

Na hřišti pro malou kopanou je položen trávník třetí generace FIFA STAR a lze ho využívat pro mladší a starší přípravku mládežnické kopané a pro soutěže Hanspaulské ligy. Rozhodnutí o rekonstrukci padlo v roce 2013 – hřiště se nedalo využívat, musel být stržen umělý povrch (kvůli dírám v podkladu) a zůstala jen asfaltová plocha. Celkové náklady na rekonstrukci sportovního areálu jsou 22 milionů korun.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru