Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - prehanky-snih 4°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
DopravaPražský život

Praha 6 oslovuje dobrovolníky: Staňte se strážcem zebry

Cílem výzvy „strážce zebry“ je zvýšení bezpečnosti u škol v ranních hodinách. Do ostrahy přechodů pro chodce, které jsou v blízkosti škol, se může zapojit i veřejnost. 

„Zákon totiž umožňuje, aby zajištění bezpečného přechodu dětí přes pozemní komunikaci v blízkosti školního zařízení prováděla takzvaná osoba pověřená obecním úřadem,“ vysvětluje předseda dopravní komise Vladimír Šuvarina.

Městská policie určí na základě svých zkušeností přechody, které je potřeba hlídat, nebo si sami strážci vyberou přechod, přes nějž například doprovázejí do školy své děti či vnoučata. Dohled nad některými problematickými místy budou nadále zajišťovat městští strážníci.

Pověřenou osobou se může stát člověk starší 18 let, který je k této činnosti dostatečně způsobilý a získal oprávnění od šesté městské části. Toto oprávnění obsahuje údaje dobrovolníka, místa a dobu, kde a kdy bude působit, platnost pověření a celé jméno osoby vydávající pověření, včetně razítka.

V Praze 6 osvědčení vydává odbor dopravy a životního prostředí. Ještě než si podají žádost, musejí všichni dobrovolníci projít školením, které zajišťuje městská policie, přihlášku podá škola, před níž budou působit.

Šestihodinový kurz se většinou koná v areálu dopravního hřiště v Praze 3, a kromě dopravních témat se zde dobrovolníci setkají také s praktickými simulacemi včetně poskytování první pomoc. Na konci musejí prokázat nabyté znalosti při závěrečném praktickém nácviku jednotlivých situací.

„Rozhodli jsme se tuto výzvu po několika letech zopakovat. Doufám, že náš apel tentokrát osloví více dobrovolníků, než minule,“ řekl místostarosta pro dopravu Jiří Lála.
Autor: Alo

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Další články
Nahoru