Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 opraví Kalinův mlýn v Šáreckém údolí a pronajme ho skautům
Bývalý vodní mlýn v Šáreckém údolí. Zdroj foto: Ondřej Prokop / MČ Praha 6

Praha 6 opraví Kalinův mlýn v Šáreckém údolí a pronajme ho skautům

Chátrající Kalinův mlýn v Šáreckém údolí ožije. Historickou budovu z 16. století Praha 6, která ji vlastní, opraví a pronajme skautům. Informoval o tom statutární místostarosta Petr Prokop (STAN), do jehož kompetencí patří správa majetku, hospodářská politika, koncepce a strategický plán.

Kalinův mlýn, nazývaný také Záporecký, je bývalý vodní mlýn , který stojí na Šáreckém potoce v Šáreckém údolí. Během staletí vystřídal řadu majitelů, těmi posledními byl až do druhé světové války rok Kalinů. Mouka se zde přestala mlít v roce 1933, pekárna fungovala do roku 1945. Po revoluci místo obsadili bezdomovci. V současnosti vlastní budovu Praha 6, která se stavbu rozhodla pronajmout skautům.

„To je skvělý plán, který vdechne této spící historické budově v Šáreckém údolí nový život. Využití pro smysluplné trávení volného času dětí a mládeže předpokládá i územní studie, podle které v Šárce postupujeme,“ sdělil Prokop.

Do poloviny příštího roku podle něj zrekonstruuje městská část interiéry budovy pro potřeby skautů a připojí mlýn na vodu a kanalizaci. Uskuteční se rekonstrukce vnitřních prostor, sociálního zázemí, počítá se s opravou krytin, oken i dveří. Odhad celkové investice je sedm až deset milionů korun.

„Majetek městské části je vedle nesporného ekonomického přínosu do rozpočtu také strategickým nástrojem, jak podporovat lepší život na Šestce,“ dodal místostarosta.

„Máme velkou radost, že nám Praha 6 dala možnost pronajmout si Kalinův mlýn a dát mu nový život. Děkujeme, že desítky dětí z našich oddílů dostaly příležitost se scházet na společných schůzkách a výpravách v dostatečně velkých klubovnách. Prostor nám i dětem bude sloužit k dalšímu poznávání, učení se novým dovednostem, budeme moct trávit více času v přírodě a dál se učit odpovědnosti za sebe i své okolí a hledat nové kamarády,“ sdělila Monika Kafka ze skautského střediska Šipka Praha.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru