Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 6 opraví Kalinův mlýn v Šáreckém údolí a pronajme ho skautům
Bývalý vodní mlýn v Šáreckém údolí. Zdroj foto: Ondřej Prokop / MČ Praha 6

Praha 6 opraví Kalinův mlýn v Šáreckém údolí a pronajme ho skautům

Chátrající Kalinův mlýn v Šáreckém údolí ožije. Historickou budovu z 16. století Praha 6, která ji vlastní, opraví a pronajme skautům. Informoval o tom statutární místostarosta Petr Prokop (STAN), do jehož kompetencí patří správa majetku, hospodářská politika, koncepce a strategický plán.

Kalinův mlýn, nazývaný také Záporecký, je bývalý vodní mlýn , který stojí na Šáreckém potoce v Šáreckém údolí. Během staletí vystřídal řadu majitelů, těmi posledními byl až do druhé světové války rok Kalinů. Mouka se zde přestala mlít v roce 1933, pekárna fungovala do roku 1945. Po revoluci místo obsadili bezdomovci. V současnosti vlastní budovu Praha 6, která se stavbu rozhodla pronajmout skautům.

„To je skvělý plán, který vdechne této spící historické budově v Šáreckém údolí nový život. Využití pro smysluplné trávení volného času dětí a mládeže předpokládá i územní studie, podle které v Šárce postupujeme,“ sdělil Prokop.

Do poloviny příštího roku podle něj zrekonstruuje městská část interiéry budovy pro potřeby skautů a připojí mlýn na vodu a kanalizaci. Uskuteční se rekonstrukce vnitřních prostor, sociálního zázemí, počítá se s opravou krytin, oken i dveří. Odhad celkové investice je sedm až deset milionů korun.

„Majetek městské části je vedle nesporného ekonomického přínosu do rozpočtu také strategickým nástrojem, jak podporovat lepší život na Šestce,“ dodal místostarosta.

„Máme velkou radost, že nám Praha 6 dala možnost pronajmout si Kalinův mlýn a dát mu nový život. Děkujeme, že desítky dětí z našich oddílů dostaly příležitost se scházet na společných schůzkách a výpravách v dostatečně velkých klubovnách. Prostor nám i dětem bude sloužit k dalšímu poznávání, učení se novým dovednostem, budeme moct trávit více času v přírodě a dál se učit odpovědnosti za sebe i své okolí a hledat nové kamarády,“ sdělila Monika Kafka ze skautského střediska Šipka Praha.


Autor: Jan Puci

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru