dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Koronavirus

Praha 6 omezila úřední hodiny úřadu, který navíc pravidelně dezinfikuje

Úřad městské části Praha 6 od dnešního dne omezil svůj provoz, úřední hodiny pro veřejnost budou v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin. Děje se tak v souladu s nařízeními v rámci nouzového stavu, který v souvislosti s pandemií koronaviru vyhlásila vláda. Vnitřní prostory úřadu pak budou ravidelně dezinfikovány. V pátek o tom rozhodl krizový štáb Prahy 6. 

„Neustále monitorujeme situaci v souvislosti s koronavirem, operativně se k této problematice také online schází krizový štáb. Nakoupili jsme čtyři nové výkonné přístroje pro dezinfikování vnitřních prostor. Tyto přístroje již používáme v našich školách a rozhodli jsme o jejich dalším využití pro pravidelné dezinfikování budovy úřadu – zejména těch prostor, kde dochází ve větší míře ke kontaktu mezi veřejností a úředníky. Průběžně také dezinfikujeme veřejná místa, jako jsou dětská hřiště, veřejné lavičky nebo stanice hromadné dopravy,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

V souladu s aktuálními vládními nařízeními pak Úřad městské části Praha 6 omezí své úřední hodiny, a to od 12. do 25. října. V tomto období bude úřad veřejnosti přístupný vždy v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin.

K úpravě provozu pro veřejnost přistupuje od 12. do 25. října také výdejna parkovacích oprávnění v Uralské ulici v Praze 6. Rovněž zde budou úředníci občanům k dispozici vždy v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin.

V souladu s vládním nařízením je pohyb po budovách Úřadu městské části Praha 6 možný jen s rouškou či respirátorem přes ústa a nos. Ve veřejných prostorách úřadu je občanům k dispozici dezinfekce na ruce. Od dnešního dne jsou uzavřeny Informační kanceláře městské části Praha 6.

„Ruším své zbytné schůzky, nechávám si v programu jen ty nejnutnější, protože mi jako reprezentanti veřejné moci bychom měli zůstat zdraví a schopní vykonávat práci, kterou máme,“ uvedl místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN).

„Udělali jsme přísná opatření v úřadu, aby se zásadně nosily roušky. Nosí se i na běžných jednáních s malým počtem účastníků. Na případný větší výskyt covidu v rámci úřadu jsme se připravili organizačními korky, aby se v případě potřeby mohly suplovat jednotlivé týmy pracovníků a nedošlo k zastavení podstatných agend, které úřad vykonává,“ uvedl radní Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL).


Praha 13: Kdy na úřad

Dnes ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Jak se chovat v době krizových opatření? Praha 2 zveřejnila odpovědi na nejčastější otázky

Dnes ve 12:32

Vzhledem k dotazům veřejnosti, které se týkají především chování v době vládních pandemických opatření, připravila radnice Prahy 2 odpovědi. Lidé se tak z obrázků zveřejňovaných na sociálních sítí například dozví, zda mohou jít na procházku do parku bez roušky, nebo také, zda si mohou nechat...

V metropoli přibylo ve čtvrtek 1337 nových případů koronaviru

Dnes ve 12:20

Laboratoře odhalily ve čtvrtek v Praze 1337 nových případů koronaviru. Je to výrazný pokles proti minulému čtvrtku, kdy v hlavním městě přibylo rekordních 1713 případů. V metropoli je nyní 22 825 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. Vyplývá to z údajů ministerstva...

Trhy na Kulaťáku se dočasně ruší

Dnes v 08:56

Od 28. října se dle vládního nařízení na farmářských trzích mohou nabízet jen potraviny původem z ČR. Stánky mají být nejméně dva metry od sebe a na 400 metrech čtverečních tržiště by mělo být maximálně 20 lidí.

Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

Včera v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

Včera v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha poděkovala pracovníkům škol a školských zařízení

27. října 2020 v 08:33

V současné době nejenom hlavní město Praha, ale celý svět prochází těžkou zkouškou. Pandemie koronaviru ohrožuje životy naše a našich blízkých a naše sociální a ekonomické struktury se i po překonání toho kritického období budou ještě dlouho potýkat s negativními dopady nutných epidemických...

Zaměstnanci radnice Prahy 13 se mohou nechat dobrovolně testovat

27. října 2020 v 08:09

Úřad MČ Prahy 13 přijal opatření, která by ho měla i při současné špatné pandemické situaci udržet v činnosti. Zaměstnanci jsou rozděleni na dvě početně zhruba stejné skupiny, které se střídají po dnech. 

Před Dušičkami strážníci letos kvůli covidu neplánují na hřbitovech zvýšený dohled

26. října 2020 v 16:53

Pražští strážníci nebudou v následujících dnech, kdy si lidé připomínají památku zesnulých, dělat speciální akci u hřbitovů a okolí, což je každý rok na přelomu října a listopadu běžné. Důvodem je nouzový stav a protikoronavirová opatření. Památka zesnulých, takzvané Dušičky, připadá na pondělí...

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci na Praze 10 získalo jihokorejské testovací přístroje

26. října 2020 v 16:43

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP), pod které na Praze 10 spadají domovy seniorů, ale i terénní služby pomáhající klientům v místě jejich bydliště, v pátek obdrželo tři jihokorejské testovací přístroje Ichroma II. Doposud byl personál těchto zařízení pravidelně testován klasickými PCR...

Další články
Nahoru