Dnes Pátek - oblacno -4°C
Zítra Sobota - oblacno -7°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 6 omezila úřední hodiny úřadu, který navíc pravidelně dezinfikuje

Úřad městské části Praha 6 od dnešního dne omezil svůj provoz, úřední hodiny pro veřejnost budou v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin. Děje se tak v souladu s nařízeními v rámci nouzového stavu, který v souvislosti s pandemií koronaviru vyhlásila vláda. Vnitřní prostory úřadu pak budou ravidelně dezinfikovány. V pátek o tom rozhodl krizový štáb Prahy 6. 

„Neustále monitorujeme situaci v souvislosti s koronavirem, operativně se k této problematice také online schází krizový štáb. Nakoupili jsme čtyři nové výkonné přístroje pro dezinfikování vnitřních prostor. Tyto přístroje již používáme v našich školách a rozhodli jsme o jejich dalším využití pro pravidelné dezinfikování budovy úřadu – zejména těch prostor, kde dochází ve větší míře ke kontaktu mezi veřejností a úředníky. Průběžně také dezinfikujeme veřejná místa, jako jsou dětská hřiště, veřejné lavičky nebo stanice hromadné dopravy,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

V souladu s aktuálními vládními nařízeními pak Úřad městské části Praha 6 omezí své úřední hodiny, a to od 12. do 25. října. V tomto období bude úřad veřejnosti přístupný vždy v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin.

K úpravě provozu pro veřejnost přistupuje od 12. do 25. října také výdejna parkovacích oprávnění v Uralské ulici v Praze 6. Rovněž zde budou úředníci občanům k dispozici vždy v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin.

V souladu s vládním nařízením je pohyb po budovách Úřadu městské části Praha 6 možný jen s rouškou či respirátorem přes ústa a nos. Ve veřejných prostorách úřadu je občanům k dispozici dezinfekce na ruce. Od dnešního dne jsou uzavřeny Informační kanceláře městské části Praha 6.

„Ruším své zbytné schůzky, nechávám si v programu jen ty nejnutnější, protože mi jako reprezentanti veřejné moci bychom měli zůstat zdraví a schopní vykonávat práci, kterou máme,“ uvedl místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN).

„Udělali jsme přísná opatření v úřadu, aby se zásadně nosily roušky. Nosí se i na běžných jednáních s malým počtem účastníků. Na případný větší výskyt covidu v rámci úřadu jsme se připravili organizačními korky, aby se v případě potřeby mohly suplovat jednotlivé týmy pracovníků a nedošlo k zastavení podstatných agend, které úřad vykonává,“ uvedl radní Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL).


Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

Dnes v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Dnes v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

Dnes v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

Dnes v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

Dnes v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

Včera v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

Praha 15 zřídí speciální telefonní linky a informační letáky do schránek

12. ledna 2021 ve 13:39

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl včera svolal operativní skupinu Krizového štábu, která na svém jednání za přítomnosti odborníků z řad zdravotnictví a sociální péče přijala koordinační koncepci.

Praha 8: Telefonní linky pomohou při potížích s registrací při očkování

12. ledna 2021 ve 12:22

Praha 8 v rámci první vlny pandemie covid-19 zprovoznila telefonní linky pro seniory. Na základě dobré zkušenosti z jejich využívaním je v plném rozsahu obnovuje.

Další články
Nahoru