Dnes Pátek - skorojasno 11°C
Zítra Sobota - polojasno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Praha 6 omezila úřední hodiny úřadu, který navíc pravidelně dezinfikuje

Úřad městské části Praha 6 od dnešního dne omezil svůj provoz, úřední hodiny pro veřejnost budou v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin. Děje se tak v souladu s nařízeními v rámci nouzového stavu, který v souvislosti s pandemií koronaviru vyhlásila vláda. Vnitřní prostory úřadu pak budou ravidelně dezinfikovány. V pátek o tom rozhodl krizový štáb Prahy 6. 

„Neustále monitorujeme situaci v souvislosti s koronavirem, operativně se k této problematice také online schází krizový štáb. Nakoupili jsme čtyři nové výkonné přístroje pro dezinfikování vnitřních prostor. Tyto přístroje již používáme v našich školách a rozhodli jsme o jejich dalším využití pro pravidelné dezinfikování budovy úřadu – zejména těch prostor, kde dochází ve větší míře ke kontaktu mezi veřejností a úředníky. Průběžně také dezinfikujeme veřejná místa, jako jsou dětská hřiště, veřejné lavičky nebo stanice hromadné dopravy,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

V souladu s aktuálními vládními nařízeními pak Úřad městské části Praha 6 omezí své úřední hodiny, a to od 12. do 25. října. V tomto období bude úřad veřejnosti přístupný vždy v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin.

K úpravě provozu pro veřejnost přistupuje od 12. do 25. října také výdejna parkovacích oprávnění v Uralské ulici v Praze 6. Rovněž zde budou úředníci občanům k dispozici vždy v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin.

V souladu s vládním nařízením je pohyb po budovách Úřadu městské části Praha 6 možný jen s rouškou či respirátorem přes ústa a nos. Ve veřejných prostorách úřadu je občanům k dispozici dezinfekce na ruce. Od dnešního dne jsou uzavřeny Informační kanceláře městské části Praha 6.

„Ruším své zbytné schůzky, nechávám si v programu jen ty nejnutnější, protože mi jako reprezentanti veřejné moci bychom měli zůstat zdraví a schopní vykonávat práci, kterou máme,“ uvedl místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN).

„Udělali jsme přísná opatření v úřadu, aby se zásadně nosily roušky. Nosí se i na běžných jednáních s malým počtem účastníků. Na případný větší výskyt covidu v rámci úřadu jsme se připravili organizačními korky, aby se v případě potřeby mohly suplovat jednotlivé týmy pracovníků a nedošlo k zastavení podstatných agend, které úřad vykonává,“ uvedl radní Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL).


Autor: red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru