Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 6 obdržela Cenu primátora hl. města Prahy

Minulý týden byly ve Španělském sále Pražského hradu slavnostně předány Ceny Opera Civitatem 2021 v rámci bilančního projektu Naše město 1991–2021. Tato cena se uděluje městům, která v uplynulých 30 letech realizovala nejkvalitnější a nejprospěšnější soubory veřejných staveb ku prospěchu jejich občanů a návštěvníků.

Cenu primátora hl. města Prahy Opera Civitatem za podporu výstavby a revitalizace budov, vnitřních i veřejných prostorů v Kampus Dejvice obdržela Praha 6.

Za poslední roky v areálu vysokých škol přibyla řada mimořádných staveb – NTK – Národní technická knihovna, nová budova Fakulta stavební ČVUT v Praze, nová budova ÚOCHB nebo budova Českého ústavu robotiky a kybernetiky CIIRC.

Přestože je cena, určena Praze 6, vnímáme ji jako poděkování a ocenění všem institucím, které dlouhodobě v kampusu příkladně spolupracují na jeho rozvoji, a to mimo jiné na základě společného memoranda, řekla Eva Smutná, radní Prahy 6 pro strategický rozvoj, která cenu převzala.

cena-opera-2021


Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru