Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 6 obdaruje prvňáky knihou

V pondělí 4. září nastoupí do základních škol v Praze 6 tisícovka prvňáčků. Všichni dostanou knížku plnou nových dobrodružství pana Kolečka. Informovala o tom místostarostka šesté městské části pro oblast školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).

pribehy-pana-kolecka „Pohádky spisovatelky Michaely Mlíčkové Jelínkové jsou všechny umístěny do Prahy 6, a tak lákají i k poznávání nových míst v okolí s prostým poselstvím: aby člověk naplno žil a spatřil krásu, nemusí mít miliony na účtu, potápět se na dno oceánů nebo létat do vesmíru. Nejkouzelnější místa totiž bývají ta nejbližší. Stačí mít oči otevřené,“ dodala místostarostka.

Pražský magistrát rozdá na začátku září prvňákům balíčky se školními potřebami. Za 17 000 balíčků, které poputují do 221 škol, zaplatí zhruba 1,8 milionu korun. Informoval o tom mluvčí města Vít Hofman. Balíčků podle něj bude o asi 1500 víc než loni. 

V balíčku prvňáčci najdou bavlněný sáček na přezůvky, oboustranně stíratelnou školní tabulku s předtištěným rastrem, dva značkovače, stírací textilii, trojhranné pastelky šesti barev, ekologickou lepicí tyčinku, ořezávátko, gumu, tužku, sešity s pomocnými linkami a notýsek. 


Autor: puc

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru