Dnes Pátek - polojasno 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 6 obdaruje prvňáky knihou

V pondělí 4. září nastoupí do základních škol v Praze 6 tisícovka prvňáčků. Všichni dostanou knížku plnou nových dobrodružství pana Kolečka. Informovala o tom místostarostka šesté městské části pro oblast školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).

pribehy-pana-kolecka „Pohádky spisovatelky Michaely Mlíčkové Jelínkové jsou všechny umístěny do Prahy 6, a tak lákají i k poznávání nových míst v okolí s prostým poselstvím: aby člověk naplno žil a spatřil krásu, nemusí mít miliony na účtu, potápět se na dno oceánů nebo létat do vesmíru. Nejkouzelnější místa totiž bývají ta nejbližší. Stačí mít oči otevřené,“ dodala místostarostka.

Pražský magistrát rozdá na začátku září prvňákům balíčky se školními potřebami. Za 17 000 balíčků, které poputují do 221 škol, zaplatí zhruba 1,8 milionu korun. Informoval o tom mluvčí města Vít Hofman. Balíčků podle něj bude o asi 1500 víc než loni. 

V balíčku prvňáčci najdou bavlněný sáček na přezůvky, oboustranně stíratelnou školní tabulku s předtištěným rastrem, dva značkovače, stírací textilii, trojhranné pastelky šesti barev, ekologickou lepicí tyčinku, ořezávátko, gumu, tužku, sešity s pomocnými linkami a notýsek. 


Autor: puc

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

19. června 2024 ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Další články
Nahoru