dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražská doprava

Praha 6 nesouhlasí s nízkoemisními zónami navrhovanými magistrátem

Městská část Praha 6 nesouhlasí s podobou navrhované magistrátní vyhlášky, která omezuje vjezd silničním motorovým vozidlům na část území metropole a žádá její přepracování.

„Jsme si vědomi, že nízkoemisní zóny mohou pomoci zlepšit kvalitu ovzduší v hlavním městě, musí se však pojit i s dalšími potřebnými nástroji. Především nelze opomenout vztah mezi objízdnými trasami a neexistencí silničního okruhu v severozápadní části města. Zavedení zóny za takových okolností by znamenalo, že objízdnými trasami se stanou hustě obydlené městské třídy – jako jsou například Jugoslávských partyzánů, Vítězné náměstí, Svatovítská, Milady Horákové nebo Patočkova,“ říká radní pro dopravu Petra Kolínská (SZ).

Podle radních si magistrát nechal zpracovat několik analýz, které ale v současnosti už nejsou aktuální. Například data o stavu vozového parku, na základě kterých byly posuzovány přínosy zavedení nízkoemisních zón, pocházejí z roku 2009.

Město si sice objednalo aktualizaci Studie proveditelnosti, ta ale dosud nebyla zveřejněna. Neodůvodněný je podle Prahy 6 i rozsah výjimek z požadavku na emisní třídu vozu. Pro správné stanovení skupinových výjimek je přitom zásadní mít přesnou informaci, kolika provozovatelů automobilů se restrikce dotkne.


Další články
Nahoru