dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Praha 6: máte slovo! Otevírá se podzimní anketa

S čím jste, nebo nejste na Praze 6 spokojeni? Na jakou oblast by se měla radnice Prahy 6 zaměřit? To jsou jen některé ze třinácti otázek, na které mají občané městské části Prahy 6 možnost odpovídat prostřednictvím internetových stránek www.praha6.cz/anketa. Podzimní anketu spouští radnice dnes.

Vyplnění dotazníku nezabere více než tři minuty. Ten, kdo dotazník vyplní, se automaticky zařadí do slosování o dárkový balíček Prahy 6 s reprezentačními předměty a také může ve slosování získat speciální knihu Křížem krážem Prahou 6

„Je pro nás velmi důležité, abychom věděli, co si naši občané přejí, co se jim na Praze 6 líbí, nebo co by naopak chtěli změnit,“ řekl Adam Halmoši, mluvčí městské části Praha 6.

V únoru 2013 vyhodnotil internetové stránky městské části Praha 6 tým na základě mezinárodně uznávané metodiky Rutgers University (REGSI) jako nejlepší webovou prezentaci z webů všech 22 pražských městských částí. Jednou z oblastí, kde Praha 6 vítězí je v oblasti komunikace úřadu s občany právě prostřednictvím svého webu forma anket a komunikace s občany prostřednictvím webového diskusního fóra „Otázek a odpovědí“.

„Kromě celkově nejvyššího skóre získal portál Prahy 6 prvenství rovněž v oblasti participace občanů. Již v předchozím hodnocení byl web Prahy 6 výjimečný svou snahou vtáhnout návštěvníka stránek do aktivního spoluutváření obsahu. Na příkladu Prahy 6 je vidět, že tajemství úspěchu není v nákladné jednorázové investici, ale každodenních inovacích a vytrvalém přidávání nových prvků,“ řekl v únoru  Alan Shark, ředitel Public Technology Institute při Rudgers University v Newarku a spoluautor hodnotící metodiky.


Videomapping na Werichově vile

Dnes v 19:26

Vánoční setkání před Werichovou vilou zítra, 15. prosince v 18:30. Pětiminutový průřez historií vily v podobě videomappingu na průčelí domu uvidíte v 18:45, 19:45 a 20:45.

Chyba strojvedoucího omezila na dvě hodiny provoz vlaků na Masarykově nádraží

Dnes v 18:37

Dnes po patnácté hodině projel strojvedoucí vlaku společnosti KŽC návěstidlo zakazující další jízdu. Nikdy nebyl zraněn.

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Dnes v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Maminka si musela na toalety v obchoďáku pro nezletilou dcerku. Nebyla v hezkém stavu

Dnes v 15:55

Strážníci nalezli v obchodním domě na Vinohradech opilou nezletilou dívku. Se dvěma promile skončila v péči záchranářů. Celou věcí se budou dále zabývat pracovníci sociálky.

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Dnes ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Dnes ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Dnes ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Další krátké zprávy
Nahoru