dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Praha 6 má už sedmého partnera: slovenské město vydařených manželství
Ružomberok obklopuje nádherná krajina. Foto: ruzomberok.sk

Praha 6 má už sedmého partnera: slovenské město vydařených manželství

Městská část Praha 6 získala své už sedmé zahraniční partnerské město – slovenský Ružomberok. Memorandum o přátelství a spolupráci podepsali včera v budově radnice Marie Kousalíková, starostka Prahy 6, a Ján Pavlík, primátor Ružomberku.

„Město Ružomberok je už sedmým zahraničním partnerským městem městské části Praha 6. Jsem velmi ráda, že právě na Slovensku, ke kterému máme stále nejblíže, je to město, ve kterém je velký prostor pro spolupráci v oblasti sportu, kultury a školství. Moc se na naši vzájemnou spolupráci těším,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Prahy 6.

Ke slovenskému městu se váže i zajímavost, která souvisí s partnerstvím. Ale trochu jiným. Je to město vydařených manželství, v posledních letech zde vytrvale klesá počet rozvedených manželství.

kousalikova-ruzomberok-nahled

Podpis memoranda

„Počínaje dneškem začínáme psát novou kapitolu vzájemné spolupráce a věřím, že bude úspěšná,“ řekl Ján Pavlík, primátor města Ružomberok. Partnerská města má městská část Praha 6 vedle Slovenska také v Itálii, Rakousku, Německu, Francii, Rusku a Chorvatsku. Jsou to Vídeň – Penzing (Rakousko), Bayreuth (Německo), Roncegno Terme (Itálie), předměstí Paříže Drancy (Francie), Vasileostrovský obvod Sankt-Peterburgu (Rusko) a přímořské město Poreč (Chorvatsko).


Další články
Nahoru