dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
Seniorská PrahaZpravodajství

Praha 6 má své první nízkoprahové centrum, stálo přes čtyři miliony

V Praze 6 – Bubenči bylo otevřeno vůbec první nízkoprahové denní centrum. To vzniklo v rámci rekonstrukce zdejšího azylového domu pro muže, který je prospěšnou společností K srdci klíč. Centrum bude vhodně doplňovat existující služby pro místní potřebné.

„Nízkoprahové denní centrum na nešem území dosud nebylo. Jeho činnost bude vhodně doplňovat služby pro osoby bez přístřeší, které již na Praze 6 poskytujeme,“ uvedla radní šesté městské části Milena Hanušová, která je zodpovědná za sociální a zdravotní politiku.

Rekonstrukce azylového domu vyšla celkově na 4,26 milionu korun. Hlavní město uhradilo více než polovinu této částky. Azylové centrum má kapacitu 26 lůžek a samotné nízkoprahové centrum je určeno pro 10 až 15 osob.

„Pomocnou ruku v našem zbrusu novém nízkoprahovém denním centru nalezne každý, kdo se vinou nejrůznějších okolností ocitl ve svízelné životní situaci, s níž si vlastními silami neví rady,“ doplnil starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.


Praha 13: Cvičení pro seniory pokračuje i v příštím roce

7. prosince 2018 ve 13:03

Pro velký zájem a nadšení seniorů z lekcí cvičení ve Sportovním centru Jeremi se radnice Prahy 13 rozhodla nabídnout cvičení seniorům i v příštím roce.  

Dvojka pro seniory: Prohlídka Stavovského divadla

6. prosince 2018 ve 13:01

Ve středu 12. prosince navštíví členové klubu Dvojka pro seniory Stavovské divadlo. Spolu s prohlídkou si poslechnou povídání o W. A. Mozartovi a dalších významných osobnostech.

Festival divadla vzpomínek v Praze 11

6. prosince 2018 ve 12:21

V Domově pro seniory Chodov se na sklonku roku uskuteční druhý ročník festivalu divadla reminiscence MEMOfestival.

Další články
Nahoru