dnes
Neděle - oblacno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Seniorská PrahaZpravodajství

Praha 6 má své první nízkoprahové centrum, stálo přes čtyři miliony

V Praze 6 – Bubenči bylo otevřeno vůbec první nízkoprahové denní centrum. To vzniklo v rámci rekonstrukce zdejšího azylového domu pro muže, který je prospěšnou společností K srdci klíč. Centrum bude vhodně doplňovat existující služby pro místní potřebné.

„Nízkoprahové denní centrum na nešem území dosud nebylo. Jeho činnost bude vhodně doplňovat služby pro osoby bez přístřeší, které již na Praze 6 poskytujeme,“ uvedla radní šesté městské části Milena Hanušová, která je zodpovědná za sociální a zdravotní politiku.

Rekonstrukce azylového domu vyšla celkově na 4,26 milionu korun. Hlavní město uhradilo více než polovinu této částky. Azylové centrum má kapacitu 26 lůžek a samotné nízkoprahové centrum je určeno pro 10 až 15 osob.

„Pomocnou ruku v našem zbrusu novém nízkoprahovém denním centru nalezne každý, kdo se vinou nejrůznějších okolností ocitl ve svízelné životní situaci, s níž si vlastními silami neví rady,“ doplnil starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.


Společenské a taneční odpoledne pro seniory Prahy 11

Včera v 07:51

Ve středu 13. března si od 13:30 hodin mohou senioři užít odpoledne, zatancovat si a popovídat si s přáteli. Společenské a taneční odpoledne se koná ve stravovacím centru Křejpského 1502/8.

Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru