dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - polojasno
17°C
Seniorská PrahaZpravodajství

Praha 6 má své první nízkoprahové centrum, stálo přes čtyři miliony

V Praze 6 – Bubenči bylo otevřeno vůbec první nízkoprahové denní centrum. To vzniklo v rámci rekonstrukce zdejšího azylového domu pro muže, který je prospěšnou společností K srdci klíč. Centrum bude vhodně doplňovat existující služby pro místní potřebné.

„Nízkoprahové denní centrum na nešem území dosud nebylo. Jeho činnost bude vhodně doplňovat služby pro osoby bez přístřeší, které již na Praze 6 poskytujeme,“ uvedla radní šesté městské části Milena Hanušová, která je zodpovědná za sociální a zdravotní politiku.

Rekonstrukce azylového domu vyšla celkově na 4,26 milionu korun. Hlavní město uhradilo více než polovinu této částky. Azylové centrum má kapacitu 26 lůžek a samotné nízkoprahové centrum je určeno pro 10 až 15 osob.

„Pomocnou ruku v našem zbrusu novém nízkoprahovém denním centru nalezne každý, kdo se vinou nejrůznějších okolností ocitl ve svízelné životní situaci, s níž si vlastními silami neví rady,“ doplnil starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.


Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Dnes v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Praha 11 zve na koncert

12. října 2018 v 11:15

Koncert Yvetty Simonové, stálice české populární hudby, která před publikem vystupuje už více než půl století, si můžete poslechnout 16. října od 14:30 v KC Zahrada.

Další články
Nahoru