dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Seniorská PrahaZpravodajství

Praha 6 má své první nízkoprahové centrum, stálo přes čtyři miliony

V Praze 6 – Bubenči bylo otevřeno vůbec první nízkoprahové denní centrum. To vzniklo v rámci rekonstrukce zdejšího azylového domu pro muže, který je prospěšnou společností K srdci klíč. Centrum bude vhodně doplňovat existující služby pro místní potřebné.

„Nízkoprahové denní centrum na nešem území dosud nebylo. Jeho činnost bude vhodně doplňovat služby pro osoby bez přístřeší, které již na Praze 6 poskytujeme,“ uvedla radní šesté městské části Milena Hanušová, která je zodpovědná za sociální a zdravotní politiku.

Rekonstrukce azylového domu vyšla celkově na 4,26 milionu korun. Hlavní město uhradilo více než polovinu této částky. Azylové centrum má kapacitu 26 lůžek a samotné nízkoprahové centrum je určeno pro 10 až 15 osob.

„Pomocnou ruku v našem zbrusu novém nízkoprahovém denním centru nalezne každý, kdo se vinou nejrůznějších okolností ocitl ve svízelné životní situaci, s níž si vlastními silami neví rady,“ doplnil starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Dnes v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru