dnes
Sobota - zatazeno
10°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
10°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
8°C
Praha 6 má nakročeno ke koaliční smlouvě. Zástupci KLID, ODS a STAN uzavřeli dohodu o společném postupu
Podpis dohody o dalším společném postupu. Zleva Marián Hošek, Jakub Stárek, Ondřej Kolář a Jan Lacina. Foto: P6

Praha 6 má nakročeno ke koaliční smlouvě. Zástupci KLID, ODS a STAN uzavřeli dohodu o společném postupu

Pár dní po uzavření volebních místností má Praha 6 nakročeno k podpisu koaliční smlouvy. Uskupení subjektů KLID (koalice TOP 09 a KDU-ČSL), ODS a STAN, které dohromady v 45členném zastupitelstvu městské části disponuje pohodlnou většinou 27 hlasů, spolu totiž uzavřelo dohodu o společném postupu.

„Výsledek voleb jasně ukázal směr, jakým se Praha 6 má vydat. Jsem rád, že jsme se dohodli na společném postupu, protože Praha 6 tak bude klidná a bude držet slovo, abychom ji mohli opravdu milovat,“ uvedl starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

„Tento trojblok teď pod mým vedením začne jednat i s Piráty, protože je to strana, která získala třetí nejvyšší počet hlasů, a je proto vhodné s nimi hovor o věcech budoucích vést.  Tomuto hovoru se nebráním, protože pro mě samotného je otevřenost a participace jedno z hlavních témat, které budu v rámci nové rady v tomto volebním období velmi důrazně prosazovat,“ dodal Kolář.

„Věřím, že jsme na cestě k dohodě o podobě koalice, která udělá ze Šestky nejlepší místo pro život nejen v Praze,“ řekl Jakub Stárek (ODS), lídr kandidátky a předseda oblastního sdružení strany.

„Držíme slovo. V květnu jsme slíbili, že pokud koalice KLID, tedy TOP 09 a lidovci, zvítězí ve volbách, podpoříme na starostu Ondřeje Koláře. Naším primárním zájmem je, aby rada městské části – na rozdíl od předešlého období – táhla za jeden provaz, byla maximálně transparentní a protikorupční," konstatoval místostarosta Jan Lacina, lídr STAN v letošních volbách v Praze 6.

„Jsem rád, že se spolu v koalici s TOP 09 a dalšími partnery ODS a STAN můžeme podílet na odpovědnosti při dalším zvelebování Prahy 6,“ uzavřel Marián Hošek /KDU-ČSL/, místopředseda krajské organizace Praha.

Ustavující zastupitelstvo čeká Prahu 6 za necelý měsíc – 1. listopadu. Tam bude zvolen nový starosta, místostarostové a radní. Strany, které dnes uzavřely dohodu, tak mají tři týdny na doladění společných průsečíků, na kterých následně vyroste programové prohlášení. 

S tím poté předstoupí před zastupitele. Detaily programového prohlášení se budou teprve dolaďovat, základní principy budou vycházet z dnes uzavřené dohody o další spolupráci.


Další články
Nahoru