Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 má dva nové komunitní kompostéry, celkem jich je už osm
Kompostér v ulici Ciolkovského. Foto: P6

Praha 6 má dva nové komunitní kompostéry, celkem jich je už osm

V Praze 6 přibyly dva komunitní kompostéry, které nabízejí lidem v okolí třídit bioodpad  – ve Václavkově ulici v Dejvicích a v Ciolkovského na Dědině. V městské části jich tak funguje již osm. Na webu Prahy 6 o tom informoval radní pro životní prostředí a klima Petr Palacký (Zelení).

Komunitní kompostéry jsou vyrobeny z modřínového dřeva, mají tři komory a jsou uzamykatelné. Každý může sloužit čtyřiceti až padesáti domácnostem. Že je na Praze 6 o kompostování zájem, svědčí i čísla o šesti už fungujících kompostérech.

„Za dva roky, co tady kompostéry fungují, se zpracovalo šest a půl tuny bioodpadu. Pokud by se lidé chtěli zapojit do kompostování, máme několik volných míst i u kompostérů, které jsme umísťovali v předchozích letech,“ řekl Palacký.

Každý kompostér má mít alespoň dva správce, kteří se hledají jak pro nové kompostéry, tak i pro jeden stávající v Arabské ulici. Jejich úkolem je dohlížet na správný průběh kompostování.

Městská část na pořízení a provozu komunitních kompostérů spolupracuje se sdružením Kokoza, které připravuje pro zájemce také workshopy, praktické ukázky zaměřené na správnou péči, i online podporu, díky které zvládne kompostovat opravdu každý.

Kde najdete komunitní kompostéry?

  •  v Dejvicích na ulici Václavkova, vpravo na kopečku od dětského hřiště

  • na sídlišti Dědina v ulici Ciolkovského, vedle trafostanice pomalované horkovzdušnými balóny

  • roh ulic Africká a Kamerunská na Červeném vrchu

  • vnitroblok Velflíkova v Dejvicích

  • roh ulic Na Okraji a Krásného sídliště Petřiny

  • vnitroblok Břevnovská v Břevnově

  • park v ulici Arabská ve Vokovicích

  • park v ulici Volavkova, Petřiny

Zdroj: P6


Autor: red

Šermířský festival

Dnes v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

Včera ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

Včera ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

Včera v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

Včera v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

V Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči se uklízelo

11. dubna 2024 v 07:33

Praha 4 se už po několikáté aktivně zapojila do celorepublikového úklidového projektu Ukliďme Česko. Pro místo velkého jarního úklidu si letos tentokrát dobrovolníci vybrali znečištěné lokality v Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči.

Praha 4: Poznejte Příběhy našich sousedů

10. dubna 2024 v 19:10

Čtrnáct pamětníků, do jejichž života zasáhly dějiny 20. století, vyprávělo své životní zkušenosti žákům základních škol.

Další články
Nahoru