Dnes Sobota - skorojasno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 6 letos investuje do školství 168 milionů korun

Jaké budou letošní investiční priority Prahy 6? „Prioritou naší městské části je školství, kterému tak i letos z rozpočtu věnujeme nejvíce investic, celkově jde o více než 168 milionů korun. Víme, že Prahu 6 vyhledávají rodiny s dětmi a současně chceme, aby se děti v naší městské části vzdělávaly v příjemném prostředí. Investujeme proto do rekonstrukcí školních budov a chceme navýšit kapacity našich škol a školek. Rekonstrukce se dočkají také sportoviště při školách,“ uvedl místostarosta Prahy 6 pro ekonomiku Jaromír Vaculík (TOP 09).

„Dalších celkem 111 milionů korun investujeme do oprav bytového fondu v majetku městské části. Chceme vybudovat i nové byty, které budou sloužit občanům Prahy 6 a městské části přinesou finanční prostředky z nájemného. Několik nových bytů letos vznikne například v domě Dejvická 4,“ pokračoval místostarosta.

„U dalšího bytového projektu v ulici Generála Píky jsme aktuálně před vydáním stavebního povolení a k výstavbě takzvaných startovacích bytů Rakovnická – Stochovská, kde by měla vyrůst také nová školka, se na letošní rok připravuje architektonická soutěž,“ pokračoval.

„Co se týká dalších investic, je pro nás důležitá oblast životního prostředí, včetně adaptace na klimatickou změnu. Chystáme se proto vybudovat podzemní nádrže na dešťovou vodu a uvolníme prostředky i na zvelebení parků,“ dodal Jaromír Vaculík.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru