Dnes Pátek - oblacno 10°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 6 letos investuje do školství 168 milionů korun

Jaké budou letošní investiční priority Prahy 6? „Prioritou naší městské části je školství, kterému tak i letos z rozpočtu věnujeme nejvíce investic, celkově jde o více než 168 milionů korun. Víme, že Prahu 6 vyhledávají rodiny s dětmi a současně chceme, aby se děti v naší městské části vzdělávaly v příjemném prostředí. Investujeme proto do rekonstrukcí školních budov a chceme navýšit kapacity našich škol a školek. Rekonstrukce se dočkají také sportoviště při školách,“ uvedl místostarosta Prahy 6 pro ekonomiku Jaromír Vaculík (TOP 09).

„Dalších celkem 111 milionů korun investujeme do oprav bytového fondu v majetku městské části. Chceme vybudovat i nové byty, které budou sloužit občanům Prahy 6 a městské části přinesou finanční prostředky z nájemného. Několik nových bytů letos vznikne například v domě Dejvická 4,“ pokračoval místostarosta.

„U dalšího bytového projektu v ulici Generála Píky jsme aktuálně před vydáním stavebního povolení a k výstavbě takzvaných startovacích bytů Rakovnická – Stochovská, kde by měla vyrůst také nová školka, se na letošní rok připravuje architektonická soutěž,“ pokračoval.

„Co se týká dalších investic, je pro nás důležitá oblast životního prostředí, včetně adaptace na klimatickou změnu. Chystáme se proto vybudovat podzemní nádrže na dešťovou vodu a uvolníme prostředky i na zvelebení parků,“ dodal Jaromír Vaculík.


Další články
Nahoru