Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní řešení křižovatky Na Štáhlavce/ Matějská/ Šárecká, která byla dvakrát neúspěšně řešena v rámci projektu TSK – Rekonstrukce Šárecké ulice. Praha 6 o tom informovala na svém webu.

Hlavním cílem je sjednocení zájmů obce a investorů v místě i ve vazbě na dopravní obslužnost, jelikož se jedná o mix soukromých a obecních pozemků. „Studie byla připravena ve spolupráci s památkáři a má vytvořit nové pojetí přístupového místa do lokality funkcionalistických vil Baba 1932," řekl starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

Tato oblast si zachovala podobu 70. let minulého století, průběžně jen chátrala a nezareagovala na současné potřeby. Zároveň se zde v současné době sešlo několik dopravních záměrů (TSK, DPP, OPP MHMP a MČ Praha 6), které bylo nezbytné vzájemně koordinovat a to prostorově i časově.

Přitom se přihlíželo i na současné nedostatky (nepřipojení usedlosti Kodymka, neřešení návštěvnických parkovacích ploch pro restauraci U Matěje a dopravní napojení ulice Starého i Nathanaelky) s cílem dosáhnout vzájemné koordinace a funkčnosti.

Obecně se jedná o dosti neutěšenou část Baby. Velké asfaltové plochy způsobují v létě zbytečné prohřívání vzduchu, zcela chybí stromy, najdeme zde pouze jedovaté tisy, zcela chybí vodní prvky…

„Lokalita není dotvořena, chybí místo pro setkávání, nefunguje doprava a vzhled stávající prodejny Alberta do lokality v blízkosti funkcionalistických vil a kostela u Matěje nezapadá,“ řekl místostarosta Prahy 6 Václav Kožený (ODS).

V rámci této studie řeší architekt i vlastní podobu nákupního centra, která byla nutná pro stanovení základních regulačních limit, konkrétní podoba nákupního centra bude předmětem dalšího stupně dokumentace investora. Na straně obce zůstane zajištění dokumentace a realizace výše zmíněných dopravních staveb.

V budoucnu by tak například usedlost Kodymka a restaurace Na staré faře díky kruhovému objezdu získala po padesáti letech znovu normální, regulérní, rovnoprávné dopravní napojení. Tvarováním křižovatky se vrátí důstojnější předprostor restauraci Na staré faře, což bude „drobná reminiscence“ na původní rybníček, který se v tomto prostoru dříve nacházel.


Autor: TZ, red

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Dnes v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Dnes ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Dnes v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Dnes v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Dnes v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

Včera v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

Včera v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

Včera v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

We love bubliny v Praze 6

Včera v 06:20

Festival šumivých vín u Písecké brány na Praze 6 se koná od 3. do 5. května.

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

21. dubna 2024 ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Další články
Nahoru