dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - skorojasno
13°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
14°C
Praha 6 je na cestě k dohodě ohledně Ledního medvěda
Budova Lední medvěd, která nakonec na Vítězném náměstí stát nebude. Vizualizace: viteznenamesti.cz

Praha 6 je na cestě k dohodě ohledně Ledního medvěda

Vedení Prahy 6 je na cestě k mimosoudní dohodě s investory, kteří chtějí stavět na Vítězném náměstí v místě, kde měla stát kontroverzní budova s názvem Lední medvěd. Na zasedání zastupitelstva to řekl starosta Ondřej Kolář (TOP 09). Podmínkou radnice je, aby vlastník společnosti Vítězné náměstí, která je se sporným projektem spojena, uhradil asi dvacetimilionový dluh z minulosti. Podle starosty developer projevil vůli závazek uhradit.

Novými vlastníky společnosti Vítězné náměstí, která má s radnicí letitou smlouvu o využití pozemku na Vítězném náměstí, jsou od letoška finanční skupina Penta spolu s Kaprain Group finančníka Karla Pražáka. Ledního medvěda, který byl kritizován částí veřejnosti a který byl navržen původním vlastníkem PPF Real Estate, v proluce mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů stavět nechtějí. Vzniknout by podle starosty měla menší budova, zřejmě půjde o bytový dům s obchody v přízemí.

„Společnost Vítězné náměstí je do konce roku ochotná uhradit první polovinu dluhu, čímž by se otevřely dveře k dalšímu jednání o podobě projektu," uvedl starosta. Podle něj by po úhradě zhruba deseti milionů obě strany stáhly žaloby, které proti sobě podaly zhruba před rokem. Zda radnice pozemek prodá, zatím není jasné.

„Pakliže městská část nebude v projektu vlastnicky vázaná, nedokážu si představit, že by vlastnila pozemky pod cizí budovou," uvedl k tomu starosta. Vítězné náměstí má podle smlouvy z roku 2011 na pozemek předkupní právo.

Karel Pražák, bývalý spolupracovník vlastníka PPF a nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, letos koupil rozlehlá parkoviště vedle vysočanské O2 Areny, kde chce postavit domy za několik miliard korun.

Pražákův holding vlastní mimo jiné projekt na výstavbu mrakodrapů u stanice metra Chodov a je spolumajitelem outletového centra u Ruzyně nebo obchodního centra Mercury v Českých Budějovicích.

Investiční skupina Penta byla založena v roce 1994. Podniká zejména ve zdravotnictví, finančních službách, výrobě, maloobchodu a v realitním developmentu.

Působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově. Příští rok by měla začít stavět obchodní centrum v těsné blízkosti Masarykova nádraží v pražské památkové rezervaci.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Dnes v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru