dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Praha 6 jako první z pražských radnic spustila kompletní mobilní aplikaci
Radnice Prahy 6. Ilustrační foto: Sefjo / Wikimedia Commons

Praha 6 jako první z pražských radnic spustila kompletní mobilní aplikaci

Šestá městská část spustila aplikaci „Šestka do mobilu“ pro chytré telefony. Je dostupná pro mobilní telefony s operačním systémem Android a pro uživatele telefonů iPhone. Aplikace jsou ke stažení zdarma. Zároveň byl doladěn nový web Prahy 6 www.praha6.cz

„Chtěli jsme prostřednictvím aplikace zajistit občanům rychle a jednoduše to, co potřebují, se snahou poskytnout jim také komfort v dnešní uspěchané době. Rychle, přehledně a jednoduše najdete pomocí aplikaci to, co zrovna chcete o městské části Praha 6 vědět nebo potřebujete na úřadě vyřídit,“ řekla Marie Kousalíková, starostka Prahy 6.

Aplikace je rozdělena do 5 částí

Potřebuji vyřídit – tato sekce obsahuje nejvyhledávanější životní situace, které občané řeší, např. Úřední hodiny, Děti, Osobní doklady atd.

Novinky – co se děje nového přehledně v mobilní aplikaci.

Akce – přehledně, dle data, akce, které se na území městské části Praha 6 konají.

Rezervace – co je pohodlnějšího a rychlejšího, než si v kontaktech vyhledat úředníka, se kterým si
chceme sjednat schůzku a rezervovat si termín?

Kontaktujte nás – chce-li občan např. upozornit na nefungující veřejné osvětlení nebo na rozbitou lavičku v parku – proč ne, snadný přístup do SMS nebo MMS Podatelny.

"Městská část Praha 6 je vůbec prvním úřadem, který nabídne svým občanům mobilní aplikaci. Pokračuje tak v trendu, kdy se snaží s veřejnosti komunikovat pomocí nejnovějších technologií. Praha 6 například už od roku 2003 využívá SMS InfoKanálu a informovat občany o důležitých událostech pomocí SMS zpráv, které registrovaným odběratelům rozesílá. V roce 2010 zase jako první nabídla občanům SMS Podatelnu,“ doplnila starostka Marie Kousalíková.

Kde lze aplikaci stáhnout

ANDROID

APPLE


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru