dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - zatazeno
14°C
Praha 6 investuje do Ladronky během dvou let téměř 60 milionů korun
V parku Ladronka jdou dráhy na sportování. Foto: Sefjo / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Praha 6 investuje do Ladronky během dvou let téměř 60 milionů korun

Praha 6 do sportovně-rekreačního areálu Ladronka v příštích dvou letech investuje 59,5 milionu korun. Městská část připravuje stavby sportovních areálů, osazení nového mobiliáře, pítka a mlhoviště. V parku bude také umístěn informační a navigační systém. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválilo zastupitelstvo městské části. Materiál rozvíjí Plán pro Ladronku, který zastupitelé schválili letos v červnu.

V západní části parku vznikne areál kolečkových sportů se dvěma bruslařskými okruhy, skateparkem a šatnami za 16,3 milionu korun. Se stejnými náklady počítá radnice na stavbu dvou víceúčelových hřišť, workoutového hřiště a trekingové plochy pro menší bruslaře. Bude rozšířena východní část bruslařské dráhy za 20,6 milionu korun.

Podle dokumentu do konce tohoto roku nechá radnice zpracovat studie pro sportoviště, areál kolečkových sportů a rekonstrukci chodníku podél Tomanovy ulice. V dalších dvou letech by měly být připravené projekty zrealizovány.

Areál volného času Ladronka je na břevnovské pláni mezi Vypichem a Strahovem. Centrem služeb v parku je zrekonstruovaná barokní usedlost Ladronka. Na loukách se v letních měsících konají kulturní a společenské akce.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru