dnes
Pondělí - obcasny-dest
10°C
zítra
Úterý - polojasno
7°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Praha 6 investuje do Ladronky během dvou let téměř 60 milionů korun
V parku Ladronka jdou dráhy na sportování. Foto: Sefjo / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Praha 6 investuje do Ladronky během dvou let téměř 60 milionů korun

Praha 6 do sportovně-rekreačního areálu Ladronka v příštích dvou letech investuje 59,5 milionu korun. Městská část připravuje stavby sportovních areálů, osazení nového mobiliáře, pítka a mlhoviště. V parku bude také umístěn informační a navigační systém. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválilo zastupitelstvo městské části. Materiál rozvíjí Plán pro Ladronku, který zastupitelé schválili letos v červnu.

V západní části parku vznikne areál kolečkových sportů se dvěma bruslařskými okruhy, skateparkem a šatnami za 16,3 milionu korun. Se stejnými náklady počítá radnice na stavbu dvou víceúčelových hřišť, workoutového hřiště a trekingové plochy pro menší bruslaře. Bude rozšířena východní část bruslařské dráhy za 20,6 milionu korun.

Podle dokumentu do konce tohoto roku nechá radnice zpracovat studie pro sportoviště, areál kolečkových sportů a rekonstrukci chodníku podél Tomanovy ulice. V dalších dvou letech by měly být připravené projekty zrealizovány.

Areál volného času Ladronka je na břevnovské pláni mezi Vypichem a Strahovem. Centrem služeb v parku je zrekonstruovaná barokní usedlost Ladronka. Na loukách se v letních měsících konají kulturní a společenské akce.


Praha 11: Veřejné setkání k rekonstrukci pochozí zóny Háje

Dnes v 07:13

Radnice Prahy 11 zve na veřejné setkání k budoucímu vývoji pochozí zóny Háje a přilehlých objektů v úterý 26. listopadu od 18 hodin v ZŠ Mendelova 550/2, Praha 11.

Další články
Nahoru