Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 instaluje překážky, aby auta nemohla parkovat na chodnících
Žulové kostky na chodnících v ulici Československé armády. Foto: se souhlasem MČ Praha 6

Praha 6 instaluje překážky, aby auta nemohla parkovat na chodnících

Radnice Prahy 6 dá zhruba 400 000 korun z rozpočtu, aby zamezila parkování aut na chodnících. Umístí do ulic kovové sloupky nebo žulové kostky, aby vozidla na chodníky nemohla vjet. Informoval o tom radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS). Důvodem je podle něj kromě překážení aut to, že vozidla ničí povrchy chodníků.

Nedávno byly v ulici Československé armády v Bubenči umístěny žulové kostky tak, aby znemožnily nelegální parkování vozidel na chodníku. Je to jedno z řešení, v němž chce radnice pokračovat. V tomto případě byly zvoleny žulové kvádry, ale počítá se také s umísťováním pevných kovových sloupků, které parkování na chodníku zamezí. Automobily parkující na chodníku překážejí nejen chodcům, ale také ničí povrch samotného chodníky, který není na tuto nosnost projektován.

„Chodec je na prvním místě. Proto v průběhu letošního roku budeme postupně instalovat další zahrazovací sloupky a prosíme také občany, aby nám nahlásili místa, kde jsou dlouhodobě s nelegálním parkováním na chodnících problémy,“ řekl Hrubeš. Podněty podle něj mohou občané zasílat přímo na jeho email ohrubes@praha6.cz.

Sloupky nebo jiné pevné překážky jsou již nyní umístěny například na vnějším okruhu Vítězného náměstí, v ulici Svatovítská, Ve Struhách, Wolkerova či Papírenská. V budoucnu budou další zábrany umísťovány dle konkrétních podmínek a podnětů veřejnosti a zkušeností odboru dopravy a životního prostředí a městské policie.


Autor: Karel Netolický

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Dnes v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru