Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 6: Informace o sečení trávy do mobilu

Kdo se stará o trávník v ulici, jak často se tráva seče a komu nahlásit nepořádek na dětském hřišti. Takové otázky řeší pracovníci odboru životního prostředí Prahy 6 celou sezonu. Nyní informace každý může najít ve svém mobilu a na počítači.

Na Geoportálu Prahy 6 nově najdou obyvatelé šesté městské části v sekci životní prostředí oblast péče o zeleň. Jde o lokality, o které se radnice stará. Nejen seče trávu, ale také hrabe listí a uklízí. „Každé místo má nejen jméno a číselné označení, ale je u něj doplněna i četnost sečení či úklidu a také jméno a e-mail referenta oddělení péče o zeleň odboru životního prostředí, na kterého se můžete se svými případnými dotazy obrátit,“ vysvětluje výhody tohoto systému radní pro životní prostředí Petr Palacký (Zelení).

Kolem komunikací a o stromy v ulicích se stará zejména Technická správa komunikací, o další plochy pečují soukromí vlastníci, SVJ či bytová družstva. Obora Hvězda či Divoká Šárka jsou v majetku města a péči zajišťují Lesy hlavního města Prahy. Tyto informace by měly být výhledově do geoportálu doplněny, stejně jako přehled o některých zelených plochách, o které se stará radniční Odbor správy majetku.

Přístup ke kosení se mění
Vzhledem ke klimatické změně se přístup k péči o zeleň od roku 2015 mění. Dříve byla základní frekvence sekání dvanáctkrát ročně a povinným kritériem bylo sečení dle výšky. Dnes, aby se ve městě neobjevovaly spálené plochy s uschlou trávou, se nekosí při extrémně vysokých teplotách a tráva musí zůstat vysoká nejméně osm centimetrů. 

Květnaté louky
Důležitou součástí městské zeleně jsou květnaté louky složené z pestré směsi lučních květin. Poskytují útočiště i potravu hmyzu, drobným živočichům a přispívají tak k biodiverzitě. Aby mohly tuto funkci plnit, sečou se jen jednou až dvakrát za rok. Proto nemohou být vysety všude. Kde se na šestce nacházejí, najdou obyvatelé brzy na geoportálu. Radnice počítá i s jejich rozšiřováním. „Městská část také zkouší k přírodě přívětivé takzvané mozaikové seče, kdy se kosí jen část území a část zůstává neposečená, hmyz pak má možnost přesunout se za potravou a úkrytem do neposečené plochy,“ doplňuje Palacký. Pilotním místem pro tento typ seče je park Ladronka.


Autor: Alo

PVK: Přehled plánovaných výluk na 25. týden

Včera v 18:40

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

Včera v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Na první film v letním kině DOXu lze vyrazit už v červnu

Včera v 10:41

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled...

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

Včera v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

13. června 2024 ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

13. června 2024 v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

12. června 2024 v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

12. června 2024 v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

ZŠ Křimická přijme zaměstnance

12. června 2024 v 09:24

Základní škola Křimická v Horních Měcholupech nabízí místo paní učitelce nebo panu učiteli 1. stupně. Nabízí možnost ubytování a třídnický příplatek 3 000 korun. Informovala o tom Praha 15 na svém facebookovém profilu. „Těšíme se také na asistenty/ky pedagoga,“ uvedla. Více informací lze získat na...

Cyklojízda s průvodcem Prahy 10: Záběhlice

12. června 2024 v 08:17

V úterý 18. června od 18 hodin objedete zajímavá místa Zahradního města a přilehlého okolí Vršovic. Na trase je 10 zastavení s krátkým výkladem. Maximální délka trasy 10 km, dle domluvy s účastníky akce.

Další články
Nahoru