Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 finančně podpoří rodiny deváťáků chystajících se na přijímačky
Radnice Prahy 6. Foto: archiv

Praha 6 finančně podpoří rodiny deváťáků chystajících se na přijímačky

Praha 6 se rozhodla podpořit rodiče žáků devátých tříd a poskytnout jim dvoutisícový příspěvek na financování přípravy na přijímací zkoušky na střední školy. Informovali o tom zástupci vedení městské části.  

Příspěvek dva tisíce korun mohou získat rodiče žáků 9. tříd ze všech základních škol zřizovaných Prahou 6. Smyslem příspěvku je snížit stále rostoucí náklady na přípravu deváťáků na střední školy: přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, příprava na talentovky a podobně.

„V loňském roce jsem absolvoval rozhovor pro školní časopis, který se mnou shodou okolností vedli dva deváťáci, a tam se zrodila myšlenka, jak podpořit rodiče těchto dětí a poskytnout jim příspěvek na přípravu na přijímací zkoušky,“ řekl starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

K získání příspěvku stačí využít stránky aktivnimesto.cz. Žadatelé (zákonní zástupci dětí) musí mít ve školním roce 2023/24 trvalé bydliště na území Prahy 6 a stejně tak dítě, pro nějž o příspěvek žádají, musí v daném školním roce navštěvovat základní školu, jejímž zřizovatelem je Praha 6.

„Nejen podpora výuky cizích jazyků, na kterou v letošním roce vynakládáme miliony korun, ale i podpora přípravy na přijímací řízení žáků našich devátých tříd. To jsou projekty, na něž jsme u nás na šestce právem pyšní a hodláme v nich pokračovat i v budoucnu, protože vzdělaní občané, to je základ zdravé společnosti. A díky platformě Aktivní město jsme mohli v relativně krátkém čase tento nový program představit,“ řekla místostarostka šesté městské části Mariana Čapková. 

Veškeré informace o programu PŘÍPRAVA PRO DEVÁŤÁKY najdete zde: Aktivní město (aktivnimesto.cz)


Autor: Hla

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

Včera v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Další články
Nahoru