dnes
Pátek - prehanky-dest
26°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
14°C
Praha 6: Elektrokoloběžky na pietní místa nepatří
Foto: FB Praha 6

Praha 6: Elektrokoloběžky na pietní místa nepatří

Elektrokoloběžky by na pietních místech, jako je třeba památník na Vítězném náměstí, parkovat neměly. Místostarosta šesté městské části pro dopravu Jiří Lála se setkal se zástupci firmy Lime, která v Praze elektrokoloběžky provozuje. Vybité koloběžky firma každý večer stahuje a přes noc se nabíjejí nebo opravují. Ráno se rozvážejí na určená místa – hnízda.

Šestková radnice po firmě požaduje seznam těchto míst k odsouhlasení, aby mohla určit místa, na kterých si hnízda nepřeje. Firma také přislíbila legalizovat parkování koloběžek na chodníku – hnízda budou mít stojany. Parkování na chodníku stejně jako jízda po něm je totiž nelegální.

V případě, že koloběžka někde překáží, je možné se obracet na horkou linku 777 760 125.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Včera v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

24. dubna 2019 v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

24. dubna 2019 v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Další články
Nahoru