dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Praha 6 dá na úklid a péči o zeleň půl miliardy, opozici vadí chemie
Ilustrační foto: archiv

Praha 6 dá na úklid a péči o zeleň půl miliardy, opozici vadí chemie

Praha 6 chystá zakázku na údržbu veřejné zeleně a úklid včetně zimního za téměř 500 milionů korun. S vítězem uzavře rámcovou smlouvu na čtyři roky. Platit by měla od května 2017. Zájemci se mohou do soutěže hlásit do konce listopadu. ČTK to zjistila z podkladů k zakázce.

Radnice zakázkou zajistí mimo jiné zametání ulic, hrabání spadaného listí, sečení a péči o travnaté plochy, řez živých plotů, výsadbu stromů, zálivku zeleně, likvidaci plevelů nebo zimní posyp chodníků.

Předchozí čtyřletá zakázka měla podobné parametry. Radnice utratila za čtyři roky stejnou částku. „Úhrnná plocha zeleně v Praze 6 je ze všech pražských městských částí vůbec nejrozsáhlejší. Šestka tak prakticky plní roli městských plic," konstatoval mluvčí radnice Martin Churavý. „Kultivace zdejší zeleně je pro kvalitu života v metropoli naprosto zásadní," dodal.

Opozice ocenila, že se může účastnit výběru vítěze. „Bohužel se v zadávací dokumentaci opět píše o chemickém postřiku trávníků, ačkoli komise životního prostředí jednoznačně doporučila chemicky stříkat pouze v nejnutnějších případech," řekla ČTK zastupitelka Karolína Brabcová (SZ).

Zakázka navíc nespecifikuje, jaké druhy chemických postřiků město preferuje. „Doufám, že se odbor životního prostředí bude držet doporučení komise i nadále a s výhercem upřesní podmínky péče o chodníky týkající se postřiku herbicidy," doplnila.

Radnice letos plánuje výdaje ve výši 858 milionů korun a příjmy 638 milionů korun.


Další články
Nahoru