Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 chystá novou strategii rozvoje, veřejnost se může zapojit vyplněním dotazníku
Radnice Prahy 6. Foto: archiv P6

Praha 6 chystá novou strategii rozvoje, veřejnost se může zapojit vyplněním dotazníku

Praha 6 zahájila přípravu rozvojové strategie. Pod značkou Lepší 6 chce do tvorby plánu vtáhnout stovky expertů i odborníků a zároveň oslovit obyvatele a návštěvníky městské části. V květnu příštího roku se pak budou moci občané seznámit s prioritami a strategickými projekty, které budou v dalších letech měnit městskou část. Samotná tvorba strategie začíná dotazníkem spokojenosti, který se občanů ptá, jak se jim na Šestce žije a jak si představují její budoucnost.

„S tvorbou nové strategie zahajujeme novou etapu přemýšlení o budoucnosti naší městské části. Synonymem pro dlouhodobý rozvoj a možnost zapojit se do změn v našem okolí se stane značka Lepší 6,“ řekl místostarosta Prahy 6 Petr Prokop a vyzval občany k vyplnění dotazníků.

„Věnujte prosím Šestce 10 minut svého času a vyplňte dotazník. Budete tak mít možnost ovlivnit to, kam se bude rozvoj této městské části v budoucnosti ubírat. My pak získáme cenné informace o tom, jak se vám na Šestce žije, jak jste spokojeni se službami, prostředím a volnočasovým vyžitím,“ dodal. Dotazník bude dostupný do konce července zde: bit.ly/Lepsi6.

Strategie rozvoje městské části Praha 6 bude výchozím koncepčním dokumentem městské části. Schvalovat jej bude zastupitelstvo v polovině příštího roku. Nastaví směr rozvoje do dalších let, vizi a ambici, priority a klíčové projekty městské části.

„Plán má přesah za běžné volební cykly, nastavuje výhled do roku 2035 a dál. I proto je důležité, abychom v dalších měsících široce diskutovali o tom, jaké jsou naše priority, a jak to vidí experti i lidé, kteří na Šestce bydlí, studují, pracují a podnikají nebo tady tráví volný čas. Všechny se budeme snažit oslovit a vtáhnout do tvorby plánu,“ řekl starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

Podrobnosti o tvorbě plánu jsou uveřejněny na https://lepsi6.cz/, kde budou postupně prezentovány i průběžné výstupy. Zpracovatelem strategického plánu je poradenská společnost BeePartner.


Autor: red

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

Včera v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

Včera v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Další články
Nahoru