dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská politika

Praha 6 chce vybudovat multifunkční hřiště

Rada městské části Praha 6 odhlasovala podání žádosti na Magistrát hlavního města za účelem svěření několika střešovických pozemků do své správy. Jde o sportovní areál na Macharově náměstí v Praze 6 – Střešovicích. Ten na základě nájemní smlouvy momentálně užívá sportovní klub Tatran Střešovice. V současnosti tam jsou tenisové kurty, na dalším pozemku pak trafostanice PRE. V rámci celkové revitalizace lokality plánuje radnice na místě vybudovat multifunkční sportovní hřiště pro nejširší veřejnost.

O svěření pozemků o celkovém rozměru 4 671 m² požádal odbor dopravy a životního prostředí, který dosud tento prostor spravuje. Podání žádosti bylo schváleno na jednání zastupitelstva městské části už v dubnu 2013. Pozemky však dosud městské části Prah6 svěřeny nebyly.

Svůj úmysl radnice šesté pražské městské části už předjednala s vedením sportovního klubu Tatran Střešovice. Známý a úspěšný sportovní klub s tímto plánem souhlasil.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru