Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 6 chce v Ruzyni postavit viladomy s nájemními byty
Vizualizace připravovaného bytového projektu. Zdroj: MČ Praha 6

Praha 6 chce v Ruzyni postavit viladomy s nájemními byty

Na volné ploše mezi ulicemi Rakovnická a Stochovská v Ruzyni, kterou má ve vlastnictví, chce Praha 6 postavit viladomy s byty určenými k pronájmu. Server Pražský patriot o tom informoval starosta šesté městské části Jakub Stárek (ODS).

V minulosti radnice na ploše zvažovala výstavbu relativně velkého domu, nakonec zvítězila vize menší zástavby více respektující své okolí. V rámci projektu by měla vyrůst i nová mateřská škola.

„Mělo by tam být dvaačtyřicet malých bytů v průměru kolem čtyřiceti metrů čtverečních, určených primárně pro mladé lidi z Prahy 6, kteří chtějí v naší městské části zůstat a hledají nájemní bydlení,“ popsal Stárek. Každý byt bude mít přístup na terasu nebo malou plochu zeleně.

Podle starosty už proběhla architektonická soutěž, podoba domů byla diskutována s místními. „Na konci tohoto volebního období, tedy v roce 2026, chceme mít domy hotové, nebo alespoň rozestavěné. Věřím, že ještě letos uzavřeme smlouvu s vítězem soutěže, ambicí pro příští rok je získat stavební povolení,“ sdělil Stárek.

Současný předpoklad nákladů na výstavbu bytů a mateřské školy se podle něj pohybuje kolem 150 milionů korun. Radnice se snažit zajistit spolufinancování ze strany hlavního města, evropských fondů i ze Státního fondu životního prostředí ČR, protože jde o ekologický projekt.

„Primárně však půjde o investici Prahy 6 do vlastního majetku, který se bude pronajímat, nikoli prodávat,“ dodal starosta.


Autor: Jan Puci

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru