Dnes Úterý - oblacno 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 6 chce v Ruzyni postavit viladomy s nájemními byty
Vizualizace připravovaného bytového projektu. Zdroj: MČ Praha 6

Praha 6 chce v Ruzyni postavit viladomy s nájemními byty

Na volné ploše mezi ulicemi Rakovnická a Stochovská v Ruzyni, kterou má ve vlastnictví, chce Praha 6 postavit viladomy s byty určenými k pronájmu. Server Pražský patriot o tom informoval starosta šesté městské části Jakub Stárek (ODS).

V minulosti radnice na ploše zvažovala výstavbu relativně velkého domu, nakonec zvítězila vize menší zástavby více respektující své okolí. V rámci projektu by měla vyrůst i nová mateřská škola.

„Mělo by tam být dvaačtyřicet malých bytů v průměru kolem čtyřiceti metrů čtverečních, určených primárně pro mladé lidi z Prahy 6, kteří chtějí v naší městské části zůstat a hledají nájemní bydlení,“ popsal Stárek. Každý byt bude mít přístup na terasu nebo malou plochu zeleně.

Podle starosty už proběhla architektonická soutěž, podoba domů byla diskutována s místními. „Na konci tohoto volebního období, tedy v roce 2026, chceme mít domy hotové, nebo alespoň rozestavěné. Věřím, že ještě letos uzavřeme smlouvu s vítězem soutěže, ambicí pro příští rok je získat stavební povolení,“ sdělil Stárek.

Současný předpoklad nákladů na výstavbu bytů a mateřské školy se podle něj pohybuje kolem 150 milionů korun. Radnice se snažit zajistit spolufinancování ze strany hlavního města, evropských fondů i ze Státního fondu životního prostředí ČR, protože jde o ekologický projekt.

„Primárně však půjde o investici Prahy 6 do vlastního majetku, který se bude pronajímat, nikoli prodávat,“ dodal starosta.


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru