Dnes Pondělí - skorojasno 16°C
Zítra Úterý - jasno 15°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 chce v Ruzyni postavit viladomy s nájemními byty
Vizualizace připravovaného bytového projektu. Zdroj: MČ Praha 6

Praha 6 chce v Ruzyni postavit viladomy s nájemními byty

Na volné ploše mezi ulicemi Rakovnická a Stochovská v Ruzyni, kterou má ve vlastnictví, chce Praha 6 postavit viladomy s byty určenými k pronájmu. Server Pražský patriot o tom informoval starosta šesté městské části Jakub Stárek (ODS).

V minulosti radnice na ploše zvažovala výstavbu relativně velkého domu, nakonec zvítězila vize menší zástavby více respektující své okolí. V rámci projektu by měla vyrůst i nová mateřská škola.

„Mělo by tam být dvaačtyřicet malých bytů v průměru kolem čtyřiceti metrů čtverečních, určených primárně pro mladé lidi z Prahy 6, kteří chtějí v naší městské části zůstat a hledají nájemní bydlení,“ popsal Stárek. Každý byt bude mít přístup na terasu nebo malou plochu zeleně.

Podle starosty už proběhla architektonická soutěž, podoba domů byla diskutována s místními. „Na konci tohoto volebního období, tedy v roce 2026, chceme mít domy hotové, nebo alespoň rozestavěné. Věřím, že ještě letos uzavřeme smlouvu s vítězem soutěže, ambicí pro příští rok je získat stavební povolení,“ sdělil Stárek.

Současný předpoklad nákladů na výstavbu bytů a mateřské školy se podle něj pohybuje kolem 150 milionů korun. Radnice se snažit zajistit spolufinancování ze strany hlavního města, evropských fondů i ze Státního fondu životního prostředí ČR, protože jde o ekologický projekt.

„Primárně však půjde o investici Prahy 6 do vlastního majetku, který se bude pronajímat, nikoli prodávat,“ dodal starosta.


Autor: Jan Puci

Kameny zmizelých jsou nově na Janáčkově nábřeží

Dnes v 11:15

Starostka Prahy 5 Radka Šimková uctila památku obětí holocaustu společně s vrchním pražským rabínem Davidem Peterem.

Zastupitelstvo schválilo strategii cestovní ruchu na léta 2024–2027

Dnes v 09:26

Nová strategie cestovního ruchu, kterou schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, navazuje na předchozí koncepci příjezdového cestovního ruchu, která změnila směr a podobu cestovního ruchu v metropoli. Vyhodnocení na základě datové analýzy potvrdilo, že Praha nastolila dobrý směr a je schopna...

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Včera v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Včera v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

22. června 2024 ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

Další články
Nahoru