Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit celkem pět milionů korun
Cílem projektu je podpořit aktivní trávení volného času dětí. Ilustrační foto: archiv

Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit celkem pět milionů korun

Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit pět milionů korun. Schválili to radní městské části, zastupitelé by měli věc projednávat 25. června. Cílem projektu je podle důvodové zprávy k usnesení finančně podpořit aktivní trávení volného času dětí a mládeže a přispět na činnost subjektům, které takové aktivity nabízejí. Do projektu byla městská část zapojená i v minulých letech.

„Projekt Aktivní město je založen na distribuci voucherů, které děti z městské části Praha 6 získají od své radnice a následně je mohou využít na uhrazení části nákladů za kurzovné nebo členský příspěvek u registrovaných poskytovatelů sportovních a volnočasových organizací," uvádí se v dokumentu dostupném na webu radnice.

Nabízené poukázky jsou elektronické, také registrace uživatelů a poskytovatelů je on-line. Podávání žádostí o příspěvky, jejich čerpání a uplatnění jsou možné výhradně přes specializovaný webový portál administrátora, kterým je společnost Up Česká republika.

Finanční prostředky na tento projekt budou čerpané z rozpočtové rezervy Prahy 6. V letošním školním roce je výše příspěvků stanovena na 600 korun pro jedno dítě. Na typu zájmové činnosti při rozdělování příspěvků záležet nebude. To, podle radními schváleného dokumentu, umožní větší flexibilitu při výběru aktivity.

Partnerem projektu byla vybraná firma Up ČR, a to bez výběrového řízení. „Dodavatel služby, společnost Up ČR, již několik let spolupracuje s Prahou 6, jakožto i s jinými městskými částmi hlavního města na vývoji a vylepšování systému k poskytování této služby a tedy disponuje systémem, který je ,ušitý na míru´ právě pro tento typ projektu," uvádí důvodová zpráva.

Firma bude vedle provozu a správy portálu nabízet telefonickou podporu vlastního call-centra pro dotazy uživatelů i poskytovatelů služeb. Za to si bude účtovat odměnu odvíjející se z hodnoty realizovaných transakcí, tedy maximálně sedm procent z každého jednotlivého uplatněného příspěvku a zákonem stanovené DPH.

V roce 2019 bylo v nabídce portálu zaregistrováno 145 poskytovatelů a organizací nabízejících asi 1400 různých zájmových aktivit. Rodiče zaregistrovali asi 4800 dětí, které celkově využily benefity v souhrnné částce okolo 2,3 milionu korun.


Autor: ČTK

V Praze 15 se bruslí

Dnes v 11:45

V Praze 15 si můžete zdarma zabruslit u ZŠ Veronské náměstí.

Praha 12: Veřejnost připomínkuje Adaptační strategii

Včera v 18:58

Aktuálně je finalizována Adaptační strategie, která bude městské části v následujících letech sloužit jako zásobník opatření snižujících dopady probíhající globální klimatické změny a která umožní čerpání dotací na realizaci těchto opatření. Městská část to uvedla na...

Praha 11: Duo Naboso v Cafe Terezie

Včera ve 12:03

Ve středu 8. prosince se koná hudební večer v Cafe Terezie v Komunitní centrum Matky Terezy.

Praha 15 rozšířila místa sběru jedlých olejů a tuků

Včera v 08:25

Začátkem prosince dochází k navýšení počtu sběrných nádob určených pro odkládání jedlých olejů a tuků z domácností v Praze 15.

Díky pražským policistům dostaly děti v Klokánku mikulášskou nadílku

6. prosince 2021 v 19:28

Policisté už po několikáté navštívili dětské centrum Klokánek v Hostivicích a v neděli předali dětem mikulášskou nadílku. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Se starostkou okolo vánoční Pětky

6. prosince 2021 v 16:25

Tradiční putování se starostkou Renátou Zajíčkovou okolo Pětky tentokrát s vánočním nádechem a s malým dárkem pro každého účastníka se koná v neděli 12. prosince ve 14 hodin.

Webinář: Jak ovlivnit svoji spotřebu a ušetřit za teplo z centrálního zdroje

4. prosince 2021 v 07:45

Odpovědi najdete na webináři Pražské teplárenské, který bude zaměřen na dálkové vytápění v Praze. Zjistíte, které z informací o dálkovém vytápění jsou mýtus a které skutečná fakta.

V Praze 2 se bruslí nejen v Grébovce, ale i v Riegrových sadech

4. prosince 2021 v 07:21

Praha 2 zahájila v tomto týdnu bruslařskou sezónu hned na dvou kluzištích. Ledové plochy jsou u Gröbeho vily v Havlíčkových sadech a nově i v Riegrových sadech vedle zahradní restaurace. V provozu budou až do konce února. 

Další články
Nahoru