Dnes Úterý - oblacno 16°C
Zítra Středa - polojasno 16°C
Úterý 20. 4. 2021
Svátek má Marcela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit celkem pět milionů korun
Cílem projektu je podpořit aktivní trávení volného času dětí. Ilustrační foto: archiv

Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit celkem pět milionů korun

Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit pět milionů korun. Schválili to radní městské části, zastupitelé by měli věc projednávat 25. června. Cílem projektu je podle důvodové zprávy k usnesení finančně podpořit aktivní trávení volného času dětí a mládeže a přispět na činnost subjektům, které takové aktivity nabízejí. Do projektu byla městská část zapojená i v minulých letech.

„Projekt Aktivní město je založen na distribuci voucherů, které děti z městské části Praha 6 získají od své radnice a následně je mohou využít na uhrazení části nákladů za kurzovné nebo členský příspěvek u registrovaných poskytovatelů sportovních a volnočasových organizací," uvádí se v dokumentu dostupném na webu radnice.

Nabízené poukázky jsou elektronické, také registrace uživatelů a poskytovatelů je on-line. Podávání žádostí o příspěvky, jejich čerpání a uplatnění jsou možné výhradně přes specializovaný webový portál administrátora, kterým je společnost Up Česká republika.

Finanční prostředky na tento projekt budou čerpané z rozpočtové rezervy Prahy 6. V letošním školním roce je výše příspěvků stanovena na 600 korun pro jedno dítě. Na typu zájmové činnosti při rozdělování příspěvků záležet nebude. To, podle radními schváleného dokumentu, umožní větší flexibilitu při výběru aktivity.

Partnerem projektu byla vybraná firma Up ČR, a to bez výběrového řízení. „Dodavatel služby, společnost Up ČR, již několik let spolupracuje s Prahou 6, jakožto i s jinými městskými částmi hlavního města na vývoji a vylepšování systému k poskytování této služby a tedy disponuje systémem, který je ,ušitý na míru´ právě pro tento typ projektu," uvádí důvodová zpráva.

Firma bude vedle provozu a správy portálu nabízet telefonickou podporu vlastního call-centra pro dotazy uživatelů i poskytovatelů služeb. Za to si bude účtovat odměnu odvíjející se z hodnoty realizovaných transakcí, tedy maximálně sedm procent z každého jednotlivého uplatněného příspěvku a zákonem stanovené DPH.

V roce 2019 bylo v nabídce portálu zaregistrováno 145 poskytovatelů a organizací nabízejících asi 1400 různých zájmových aktivit. Rodiče zaregistrovali asi 4800 dětí, které celkově využily benefity v souhrnné částce okolo 2,3 milionu korun.


PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

Dnes v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

Dnes v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Zaměstnanci pražské záchranky podpoří sbírku pro malou pacientku

Včera v 19:08

Na jaře v roce 2019 se rodině Černých obrátil život naruby. Jejich nejmladší dcerka Šošana tehdy málem utonula v zahradním jezírku, pod jehož hladinou byla téměř deset minut. Noční můra každého rodiče, mimořádně náročný zásah pro pražské záchranáře. Díky 1,5 hodiny dlouhé resuscitaci, kterou...

Návrhy do Participativního rozpočtu mohou občané Prahy 15 podávat již zítra

18. dubna 2021 v 10:44

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Praha 13 se zapojí do Sbírky potravin

17. dubna 2021 ve 12:09

Za týden, v sobotu 24. dubna, proběhne po celé republice Sbírka potravin. Pokud nakoupíte v supermarketu, který je do sbírky zapojen, můžete přímo na místě věnovat část nákupu lidem v tísni. Vhodné jsou zejména trvanlivé potraviny, dětské výživy, drogistické zboží...

Zachytit osudy pamětníků 20. století zvládli mladí dokumentaristé i v době pandemie

17. dubna 2021 v 10:55

Ani náročný rok 2020 v době covidové epidemie, zavřené školy s distanční výukou, či online nahrávání nezabránilo mladým dokumentaristům z Prahy 11 zaznamenávat neobyčejná vyprávění pamětníků 20. století.

Praha 4 rozšiřuje sběr oleje a tuků z domácností, přibydou nová stanoviště

17. dubna 2021 v 10:04

Praha 4 bude pokračovat ve sběru olejů a tuků od obyvatel. Obyvatelé městské části mohou i nadále odevzdávat použitý olej do nádob na sběr použitého oleje, které jsou umístěné na vybraných stanovištích tříděného odpadu.

Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

17. dubna 2021 v 09:05

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami...

Praha 6: Kontejnery na rostlinný odpad ze zahrádek

17. dubna 2021 v 08:01

Víkendové velkoobjemové kontejnery na likvidaci zejména rostlinného odpadu ze zahrádek, ale i na objemný odpad z domácností budou na stanovištích během tohoto víkendu.

Praha 6 plánuje další komunitní zahradu, zájemci se mohou registrovat

16. dubna 2021 v 11:00

Radnice šesté městské části před nějakou dobou ve spolupráci se společností Kaufland a KOKOZA otevřela komunitní zahradu u Kauflandu v Podbabě. Ta se setkala s velkým úspěchem a nadšením.

Další články
Nahoru