Dnes Čtvrtek - snih 3°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 28. 1. 2021
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit celkem pět milionů korun
Cílem projektu je podpořit aktivní trávení volného času dětí. Ilustrační foto: archiv

Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit celkem pět milionů korun

Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit pět milionů korun. Schválili to radní městské části, zastupitelé by měli věc projednávat 25. června. Cílem projektu je podle důvodové zprávy k usnesení finančně podpořit aktivní trávení volného času dětí a mládeže a přispět na činnost subjektům, které takové aktivity nabízejí. Do projektu byla městská část zapojená i v minulých letech.

„Projekt Aktivní město je založen na distribuci voucherů, které děti z městské části Praha 6 získají od své radnice a následně je mohou využít na uhrazení části nákladů za kurzovné nebo členský příspěvek u registrovaných poskytovatelů sportovních a volnočasových organizací," uvádí se v dokumentu dostupném na webu radnice.

Nabízené poukázky jsou elektronické, také registrace uživatelů a poskytovatelů je on-line. Podávání žádostí o příspěvky, jejich čerpání a uplatnění jsou možné výhradně přes specializovaný webový portál administrátora, kterým je společnost Up Česká republika.

Finanční prostředky na tento projekt budou čerpané z rozpočtové rezervy Prahy 6. V letošním školním roce je výše příspěvků stanovena na 600 korun pro jedno dítě. Na typu zájmové činnosti při rozdělování příspěvků záležet nebude. To, podle radními schváleného dokumentu, umožní větší flexibilitu při výběru aktivity.

Partnerem projektu byla vybraná firma Up ČR, a to bez výběrového řízení. „Dodavatel služby, společnost Up ČR, již několik let spolupracuje s Prahou 6, jakožto i s jinými městskými částmi hlavního města na vývoji a vylepšování systému k poskytování této služby a tedy disponuje systémem, který je ,ušitý na míru´ právě pro tento typ projektu," uvádí důvodová zpráva.

Firma bude vedle provozu a správy portálu nabízet telefonickou podporu vlastního call-centra pro dotazy uživatelů i poskytovatelů služeb. Za to si bude účtovat odměnu odvíjející se z hodnoty realizovaných transakcí, tedy maximálně sedm procent z každého jednotlivého uplatněného příspěvku a zákonem stanovené DPH.

V roce 2019 bylo v nabídce portálu zaregistrováno 145 poskytovatelů a organizací nabízejících asi 1400 různých zájmových aktivit. Rodiče zaregistrovali asi 4800 dětí, které celkově využily benefity v souhrnné částce okolo 2,3 milionu korun.


Praha 5: Rezervujte si kluziště

Včera v 15:45

Ve čtvrtek 28. ledna se od 18 hodin otevře rezervační systém pro zájemce o bruslení na příští týden. 

Rekonstrukce Polikliniky Pod Marjánkou. Ptejte se radní

26. ledna 2021 v 16:50

K plánované rekonstrukci polikliniky na Břevnově se stále může veřejnost vyjádřit. Na dotazy bude zítra odpovídat radní pro strategický rozvoj Eva Smutná přímo v budově polikliniky.

Praha 6: Nápad pro Šestku prodloužen do února

25. ledna 2021 ve 12:54

V listopadu loňského roku vyhlásila Praha 6 již čtvrtý ročník Nápadu pro Šestku. V projektu participativního rozpočtu je připraveno 5 000 000 korun na nápady veřejnosti, která se tímto může podílet na úpravách veřejného prostoru v šesté městské části.

První fáze Rezidence Neklanka se dočkala kolaudace

25. ledna 2021 v 11:59

Developerská společnost Geosan Development dokončila výstavbu dvou bytových domů v první fázi rezidenčního projektu Rezidence Neklanka. Ty se nacházejí přímo u hranice lesa mezi původní vilovou zástavbou v Radlicích v Praze 5, což je necelých pět minut jízdy od Anděla. Všech 31 bytů v dispozicích...

Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

Další články
Nahoru