dnes
Pondělí - polojasno
30°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
28°C
pozítří
Středa - polojasno
29°C
Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit celkem pět milionů korun
Cílem projektu je podpořit aktivní trávení volného času dětí. Ilustrační foto: archiv

Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit celkem pět milionů korun

Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit pět milionů korun. Schválili to radní městské části, zastupitelé by měli věc projednávat 25. června. Cílem projektu je podle důvodové zprávy k usnesení finančně podpořit aktivní trávení volného času dětí a mládeže a přispět na činnost subjektům, které takové aktivity nabízejí. Do projektu byla městská část zapojená i v minulých letech.

„Projekt Aktivní město je založen na distribuci voucherů, které děti z městské části Praha 6 získají od své radnice a následně je mohou využít na uhrazení části nákladů za kurzovné nebo členský příspěvek u registrovaných poskytovatelů sportovních a volnočasových organizací," uvádí se v dokumentu dostupném na webu radnice.

Nabízené poukázky jsou elektronické, také registrace uživatelů a poskytovatelů je on-line. Podávání žádostí o příspěvky, jejich čerpání a uplatnění jsou možné výhradně přes specializovaný webový portál administrátora, kterým je společnost Up Česká republika.

Finanční prostředky na tento projekt budou čerpané z rozpočtové rezervy Prahy 6. V letošním školním roce je výše příspěvků stanovena na 600 korun pro jedno dítě. Na typu zájmové činnosti při rozdělování příspěvků záležet nebude. To, podle radními schváleného dokumentu, umožní větší flexibilitu při výběru aktivity.

Partnerem projektu byla vybraná firma Up ČR, a to bez výběrového řízení. „Dodavatel služby, společnost Up ČR, již několik let spolupracuje s Prahou 6, jakožto i s jinými městskými částmi hlavního města na vývoji a vylepšování systému k poskytování této služby a tedy disponuje systémem, který je ,ušitý na míru´ právě pro tento typ projektu," uvádí důvodová zpráva.

Firma bude vedle provozu a správy portálu nabízet telefonickou podporu vlastního call-centra pro dotazy uživatelů i poskytovatelů služeb. Za to si bude účtovat odměnu odvíjející se z hodnoty realizovaných transakcí, tedy maximálně sedm procent z každého jednotlivého uplatněného příspěvku a zákonem stanovené DPH.

V roce 2019 bylo v nabídce portálu zaregistrováno 145 poskytovatelů a organizací nabízejících asi 1400 různých zájmových aktivit. Rodiče zaregistrovali asi 4800 dětí, které celkově využily benefity v souhrnné částce okolo 2,3 milionu korun.


V sedmi městských částech nepoteče příští týden voda

6. srpna 2020 ve 20:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Necelý měsíc do splatnosti poplatků za psa

6. srpna 2020 v 11:02

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů, že splatnost poplatku za psa za II. pololetí roku 2020 ve výši 750 korun (u sazby 1500 korun – pes v bytě) je nejpozději do 31. srpna 2020.

V Praze 13 se cvičí v Centrálním parku

5. srpna 2020 v 18:13

Sportovní projekt MTS Akademie se zaměřuje na cvičení venku na čerstvém vzduchu. Nabízí skupinové lekce, které probíhají celoročně a jsou rozděleny dle obtížnosti a požadavků.

Zítra: Běžecká škola Prahy 4 u rybníka Labuť

5. srpna 2020 v 10:40

Pro každého, kdo chce začít s běháním, chce zhubnout, posílit svoji kondici, nebo se vyrovnat se stresem či si jen vyčistit hlavu, je určena bezplatná Běžecká škola Prahy 4. Projekt městské části Praha 4, jehož cílem je sdružit všechny příznivce běhání a umožnit jim, podle jejich výkonnosti,...

Praha 2: Den na hřišti U Vodárny

4. srpna 2020 v 18:08

Akce pro děti a rodiče, na které zájemce čekají soutěže, ukázky policejní techniky nebo jízdy zručnosti.

Třetí Reprezentační ples Prahy 5 bude v říjnu

4. srpna 2020 ve 12:12

Původní březnový termín plesu byl zrušen v souladu s vydanými opatřeními vlády. Náhradní termín je 16. října. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, v ceně vstupenky je zahrnut bohatý raut.

V Praze 4 můžete zdarma cvičit

4. srpna 2020 v 10:31

Cvičení Tai chi pořádá městská část Praha 4 spolu s TIME outDOOR. Hodiny vede lektorka Vlasta Pelechová.

Tutto Italiano v Praze 5

3. srpna 2020 v 16:08

Praha 5 a Společnost přátel Itálie Praha zvou 20. srpna na akci plnou pohody, dobrého jídla a pití s typicky italskou atmosférou a bohatým doprovodným programem.

Volnofest v Parku U Čeňku

3. srpna 2020 ve 12:12

Hravé odpoledne pro celou rodinu v parku U Čeňku v sobotu 2. září 2020. Pro děti bude připrava nabídka na trávení volného času.

Další články
Nahoru