dnes
Úterý - polojasno
12°C
zítra
Středa - polojasno
14°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit celkem pět milionů korun
Cílem projektu je podpořit aktivní trávení volného času dětí. Ilustrační foto: archiv

Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit celkem pět milionů korun

Praha 6 chce v projektu Aktivní město rozdělit pět milionů korun. Schválili to radní městské části, zastupitelé by měli věc projednávat 25. června. Cílem projektu je podle důvodové zprávy k usnesení finančně podpořit aktivní trávení volného času dětí a mládeže a přispět na činnost subjektům, které takové aktivity nabízejí. Do projektu byla městská část zapojená i v minulých letech.

„Projekt Aktivní město je založen na distribuci voucherů, které děti z městské části Praha 6 získají od své radnice a následně je mohou využít na uhrazení části nákladů za kurzovné nebo členský příspěvek u registrovaných poskytovatelů sportovních a volnočasových organizací," uvádí se v dokumentu dostupném na webu radnice.

Nabízené poukázky jsou elektronické, také registrace uživatelů a poskytovatelů je on-line. Podávání žádostí o příspěvky, jejich čerpání a uplatnění jsou možné výhradně přes specializovaný webový portál administrátora, kterým je společnost Up Česká republika.

Finanční prostředky na tento projekt budou čerpané z rozpočtové rezervy Prahy 6. V letošním školním roce je výše příspěvků stanovena na 600 korun pro jedno dítě. Na typu zájmové činnosti při rozdělování příspěvků záležet nebude. To, podle radními schváleného dokumentu, umožní větší flexibilitu při výběru aktivity.

Partnerem projektu byla vybraná firma Up ČR, a to bez výběrového řízení. „Dodavatel služby, společnost Up ČR, již několik let spolupracuje s Prahou 6, jakožto i s jinými městskými částmi hlavního města na vývoji a vylepšování systému k poskytování této služby a tedy disponuje systémem, který je ,ušitý na míru´ právě pro tento typ projektu," uvádí důvodová zpráva.

Firma bude vedle provozu a správy portálu nabízet telefonickou podporu vlastního call-centra pro dotazy uživatelů i poskytovatelů služeb. Za to si bude účtovat odměnu odvíjející se z hodnoty realizovaných transakcí, tedy maximálně sedm procent z každého jednotlivého uplatněného příspěvku a zákonem stanovené DPH.

V roce 2019 bylo v nabídce portálu zaregistrováno 145 poskytovatelů a organizací nabízejících asi 1400 různých zájmových aktivit. Rodiče zaregistrovali asi 4800 dětí, které celkově využily benefity v souhrnné částce okolo 2,3 milionu korun.


Na Betlémském náměstí budou nové stromy

Dnes v 11:16

Na Betlémském náměstí začala další etapa revitalizace. Náměstí do konce října získá dva nové vzrostlé stromy, Třešeň ptačí plnokvětou, odrůdu původem z Francie, která naši krajinu zdobí už 300 let.

Praha 1 nabízí zdarma ozdobné trvalky z květináčů v ulicích

Včera v 11:09

Chcete si na příští rok vyzdobit okna? Okrasné květiny z ulic Prahy 1 budou připraveny k rozebrání na Slovanském ostrově ve středu 21. října mezi 15. a 16. hodinou.

Praha 8 udělí Ceny Eduarda Štorcha

18. října 2020 v 19:50

Praha 8 pravidelně uděluje „Ceny Eduarda Štorcha za pedagogický přínos“ svým pedagogickým pracovníkům základních škol, zřízených městskou částí. Za rok 2020 rada městské části schválila ocenění pro patnáct pracovníků základních škol na základě nominací jednotlivých...

Městské části, ve kterých nepoteče ve 43. týdnu voda

15. října 2020 v 11:38

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Malostranském náměstí budou zítra trhy

14. října 2020 v 15:54

Ve čtvrtek 15. října si od 8:30 do 18 hodin můžete přijít nakoupit na Malostranské náměstí čerstvé potraviny.

Praha 4 děkuje darem. Personál dvou nemocnic dostane potravinové balíčky

14. října 2020 v 15:46

Praha 4 pošle lékařům a ostatnímu zdravotnickému personálu Thomayerovy nemocnice a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady poděkování ve formě potravinových balíčků. Dnes o tom rozhodla rada městské části. Potravinové balíčky jsou určeny pro lékaře, zdravotní sestry a ostatní zdravotnický personál...

Další články
Nahoru