
Praha 6 chce parkovací místa pro skútry, kola a motorky zřizovat i mimo Bubeneč
23. března 2023 09:54
Vyznačená místa lze využít nejen k parkování soukromých, ale i sdílených dopravních prostředků. Jde o málo využívané plochy či slepá ramena chodníků a vozovek, takže se kvůli tomu nemusela rušit parkovací místa pro auta. Podle Hrubeše si tak tento projekt pochvalují i řidiči, protože v parkovacích zónách je víc místa.
Aktuální seznam nových parkovacích lze najít v geoportálu na adrese gis.praha6.cz v sekci doprava v záložce parkovací místa pro jednostopé dopravní prostředky. Jsou však jen v Bubenči a části Dejvic mezi stanicemi Dejvická a Hradčanská. To by se mělo výhledově změnit.
„Chceme projekt rozšířit do dalších míst Dejvic, ale určitě se najdou místa i na Petřinách, Dědině, Hanspaulce nebo třeba Bubenči,“ podotkl radní. Vhodné lokality k vyznačení parkovacích míst bude vytipovávat dopravní komise, ale lidé mohou se svými tipy kontaktovat i přímo radního na adrese ohrubes@praha6.cz.
Podněty bude radnice sbírat během jara, následně se bude prověřovat, zda je vyznačení skutečně možné. Následně Praha 6 vytvoří seznam míst, kde chce vyznačení provést a ten předá Technické správě komunikací. Na té už pak je, jak dlouho jí realizace potrvá.„Věřím, že ještě letos nebo příští rok by se desítky nových míst pro parkování mohly na Praze 6 objevit,“ dodal Ondřej Matěj Hrubeš. Obdobný projekt funguje například i v sousední Praze 7 a v dalších částech metropole.