Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 chce parkovací místa pro skútry, kola a motorky zřizovat i mimo Bubeneč
Kromě Bubenče jsou parkovací místa pro jednostopá vozidla v části Dejvic. Toto je v ulici Dejvická u Vítězného náměstí. Foto: Jan Puci

Praha 6 chce parkovací místa pro skútry, kola a motorky zřizovat i mimo Bubeneč

Loni Praha 6 vyznačila zhruba dvě desítky parkovacích míst pro skútry, motorky, kola nebo koloběžky. Pilotní projekt v Bubenči a části Dejvic se podle radního pro dopravu Ondřeje Matěje Hrubeše (ODS) osvědčil a radnice proto nechá letos na jaře prověřit, kde by tato místa mohla vznikat i v dalších lokalitách městské části.

Vyznačená místa lze využít nejen k parkování soukromých, ale i sdílených dopravních prostředků. Jde o málo využívané plochy či slepá ramena chodníků a vozovek, takže se kvůli tomu nemusela rušit parkovací místa pro auta. Podle Hrubeše si tak tento projekt pochvalují i řidiči, protože v parkovacích zónách je víc místa.

Aktuální seznam nových parkovacích lze najít v geoportálu na adrese gis.praha6.cz v sekci doprava v záložce parkovací místa pro jednostopé dopravní prostředky. Jsou však jen v Bubenči a části Dejvic mezi stanicemi Dejvická a Hradčanská. To by se mělo výhledově změnit.

„Chceme projekt rozšířit do dalších míst Dejvic, ale určitě se najdou místa i na Petřinách, Dědině, Hanspaulce nebo třeba Bubenči,“ podotkl radní. Vhodné lokality k vyznačení parkovacích míst bude vytipovávat dopravní komise, ale lidé mohou se svými tipy kontaktovat i přímo radního na adrese ohrubes@praha6.cz.

Podněty bude radnice sbírat během jara, následně se bude prověřovat, zda je vyznačení skutečně možné. Následně Praha 6 vytvoří seznam míst, kde chce vyznačení provést a ten předá Technické správě komunikací. Na té už pak je, jak dlouho jí realizace potrvá.

„Věřím, že ještě letos nebo příští rok by se desítky nových míst pro parkování mohly na Praze 6 objevit,“ dodal Ondřej Matěj Hrubeš. Obdobný projekt funguje například i v sousední Praze 7 a v dalších částech metropole.


Autor: Jan Puci

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

Dnes v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

Dnes v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

Dnes v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Nová školní linka v Letňanech

Včera v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru