Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 6 chce parkovací místa pro skútry, kola a motorky zřizovat i mimo Bubeneč
Kromě Bubenče jsou parkovací místa pro jednostopá vozidla v části Dejvic. Toto je v ulici Dejvická u Vítězného náměstí. Foto: Jan Puci

Praha 6 chce parkovací místa pro skútry, kola a motorky zřizovat i mimo Bubeneč

Loni Praha 6 vyznačila zhruba dvě desítky parkovacích míst pro skútry, motorky, kola nebo koloběžky. Pilotní projekt v Bubenči a části Dejvic se podle radního pro dopravu Ondřeje Matěje Hrubeše (ODS) osvědčil a radnice proto nechá letos na jaře prověřit, kde by tato místa mohla vznikat i v dalších lokalitách městské části.

Vyznačená místa lze využít nejen k parkování soukromých, ale i sdílených dopravních prostředků. Jde o málo využívané plochy či slepá ramena chodníků a vozovek, takže se kvůli tomu nemusela rušit parkovací místa pro auta. Podle Hrubeše si tak tento projekt pochvalují i řidiči, protože v parkovacích zónách je víc místa.

Aktuální seznam nových parkovacích lze najít v geoportálu na adrese gis.praha6.cz v sekci doprava v záložce parkovací místa pro jednostopé dopravní prostředky. Jsou však jen v Bubenči a části Dejvic mezi stanicemi Dejvická a Hradčanská. To by se mělo výhledově změnit.

„Chceme projekt rozšířit do dalších míst Dejvic, ale určitě se najdou místa i na Petřinách, Dědině, Hanspaulce nebo třeba Bubenči,“ podotkl radní. Vhodné lokality k vyznačení parkovacích míst bude vytipovávat dopravní komise, ale lidé mohou se svými tipy kontaktovat i přímo radního na adrese ohrubes@praha6.cz.

Podněty bude radnice sbírat během jara, následně se bude prověřovat, zda je vyznačení skutečně možné. Následně Praha 6 vytvoří seznam míst, kde chce vyznačení provést a ten předá Technické správě komunikací. Na té už pak je, jak dlouho jí realizace potrvá.

„Věřím, že ještě letos nebo příští rok by se desítky nových míst pro parkování mohly na Praze 6 objevit,“ dodal Ondřej Matěj Hrubeš. Obdobný projekt funguje například i v sousední Praze 7 a v dalších částech metropole.


Autor: Jan Puci

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

Dnes v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

Dnes v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru