Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 10°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 6 chce parkovací místa pro skútry, kola a motorky zřizovat i mimo Bubeneč
Kromě Bubenče jsou parkovací místa pro jednostopá vozidla v části Dejvic. Toto je v ulici Dejvická u Vítězného náměstí. Foto: Jan Puci

Praha 6 chce parkovací místa pro skútry, kola a motorky zřizovat i mimo Bubeneč

Loni Praha 6 vyznačila zhruba dvě desítky parkovacích míst pro skútry, motorky, kola nebo koloběžky. Pilotní projekt v Bubenči a části Dejvic se podle radního pro dopravu Ondřeje Matěje Hrubeše (ODS) osvědčil a radnice proto nechá letos na jaře prověřit, kde by tato místa mohla vznikat i v dalších lokalitách městské části.

Vyznačená místa lze využít nejen k parkování soukromých, ale i sdílených dopravních prostředků. Jde o málo využívané plochy či slepá ramena chodníků a vozovek, takže se kvůli tomu nemusela rušit parkovací místa pro auta. Podle Hrubeše si tak tento projekt pochvalují i řidiči, protože v parkovacích zónách je víc místa.

Aktuální seznam nových parkovacích lze najít v geoportálu na adrese gis.praha6.cz v sekci doprava v záložce parkovací místa pro jednostopé dopravní prostředky. Jsou však jen v Bubenči a části Dejvic mezi stanicemi Dejvická a Hradčanská. To by se mělo výhledově změnit.

„Chceme projekt rozšířit do dalších míst Dejvic, ale určitě se najdou místa i na Petřinách, Dědině, Hanspaulce nebo třeba Bubenči,“ podotkl radní. Vhodné lokality k vyznačení parkovacích míst bude vytipovávat dopravní komise, ale lidé mohou se svými tipy kontaktovat i přímo radního na adrese ohrubes@praha6.cz.

Podněty bude radnice sbírat během jara, následně se bude prověřovat, zda je vyznačení skutečně možné. Následně Praha 6 vytvoří seznam míst, kde chce vyznačení provést a ten předá Technické správě komunikací. Na té už pak je, jak dlouho jí realizace potrvá.

„Věřím, že ještě letos nebo příští rok by se desítky nových míst pro parkování mohly na Praze 6 objevit,“ dodal Ondřej Matěj Hrubeš. Obdobný projekt funguje například i v sousední Praze 7 a v dalších částech metropole.


Autor: Jan Puci

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

21. února 2024 v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Další články
Nahoru