Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 6 chce parkovací místa pro skútry, kola a motorky zřizovat i mimo Bubeneč
Kromě Bubenče jsou parkovací místa pro jednostopá vozidla v části Dejvic. Toto je v ulici Dejvická u Vítězného náměstí. Foto: Jan Puci

Praha 6 chce parkovací místa pro skútry, kola a motorky zřizovat i mimo Bubeneč

Loni Praha 6 vyznačila zhruba dvě desítky parkovacích míst pro skútry, motorky, kola nebo koloběžky. Pilotní projekt v Bubenči a části Dejvic se podle radního pro dopravu Ondřeje Matěje Hrubeše (ODS) osvědčil a radnice proto nechá letos na jaře prověřit, kde by tato místa mohla vznikat i v dalších lokalitách městské části.

Vyznačená místa lze využít nejen k parkování soukromých, ale i sdílených dopravních prostředků. Jde o málo využívané plochy či slepá ramena chodníků a vozovek, takže se kvůli tomu nemusela rušit parkovací místa pro auta. Podle Hrubeše si tak tento projekt pochvalují i řidiči, protože v parkovacích zónách je víc místa.

Aktuální seznam nových parkovacích lze najít v geoportálu na adrese gis.praha6.cz v sekci doprava v záložce parkovací místa pro jednostopé dopravní prostředky. Jsou však jen v Bubenči a části Dejvic mezi stanicemi Dejvická a Hradčanská. To by se mělo výhledově změnit.

„Chceme projekt rozšířit do dalších míst Dejvic, ale určitě se najdou místa i na Petřinách, Dědině, Hanspaulce nebo třeba Bubenči,“ podotkl radní. Vhodné lokality k vyznačení parkovacích míst bude vytipovávat dopravní komise, ale lidé mohou se svými tipy kontaktovat i přímo radního na adrese ohrubes@praha6.cz.

Podněty bude radnice sbírat během jara, následně se bude prověřovat, zda je vyznačení skutečně možné. Následně Praha 6 vytvoří seznam míst, kde chce vyznačení provést a ten předá Technické správě komunikací. Na té už pak je, jak dlouho jí realizace potrvá.

„Věřím, že ještě letos nebo příští rok by se desítky nových míst pro parkování mohly na Praze 6 objevit,“ dodal Ondřej Matěj Hrubeš. Obdobný projekt funguje například i v sousední Praze 7 a v dalších částech metropole.


Autor: Jan Puci

Na Rock for People vlakem a se slevou

Dnes v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru