dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Praha 6 chce ještě letos zavést tři parkovací zóny. Rezidentní, smíšenou a návštěvnickou
Parkování v Praze 6. Ilustrační foto: archiv

Praha 6 chce ještě letos zavést tři parkovací zóny. Rezidentní, smíšenou a návštěvnickou

Zastupitelstvo městské části Praha 6 v pátek projednalo návrh na zavedení zón placeného stání. Počítá s rezidentní, návštěvnickou a smíšenou oblastí v centrální části čtvrti. Praha 6 o zavedení zón usiluje již téměř 10 let, ale přístup hlavního města tomu ještě v minulém roce bránil. Až po sérii jednání se radnici letos podařilo dohodnout zavedení pilotního projektu zón, a to ještě letos na podzim.

Městská část Praha 6 požaduje, aby na jejím území byly ještě letos zavedeny tři základní oblasti zón:

  • oblast modrá – rezidentní (Po – Pá 00 – 06, 08 – 24 hodin)
  • oblast fialová – smíšená (Po – Pá 00 – 06, 08 – 24 hodin)
  • oblast oranžová – návštěvnická (Po – Pá 08 – 20 hodin, max. 2 hodiny)

„Hlavní město nám letos představilo pilotní projekt, který počítal se zaváděním zón jen v určitých oblastech. Praze 6 se ale podařilo dohodnout zvětšení tohoto projektu, kdy jsme požadovali rozšíření zón na oblast Tychonovy ulice, Badeniho ulice, okolí Písecké brány a ulice Mariánské hrady. V tuto chvíli také platí, že zóny by měly být zavedeny u obou stanic metra A – Dejvická, Hradčanská a dále v oblasti Dejvic, Bubenče a Hradčanské,” řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6.

Další rozšíření zón je plánováno na rok 2015. Praha 6 s hlavním městem vyjednala, že se zóny rozšíří v další etapě u nově vznikajících stanic linka metra A do Motola a v oblasti Břevnova.

Praha 6 se zavedením zón na svém území souhlasí za splnění následujících podmínek:

  • zlepšení podmínek pro parkování rezidentů,
  • zvýhodnění všech občanů MČ Prahy 6,
  • zlepšení podmínek pro parkování návštěvníků, zachování tradičních nákupních zón a nezhoršení prostředí pro služby a obchod v městské části.

„Naše představa je, že všichni občané městské části musejí mít možnost pořídit si parkovací kartu, i když nebudou přímo v oblastech, kde v první fázi parkovací zóny budou platit,“ řekl Záruba.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru