dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská politika

Praha 6: Babybox v Jilemnického ulici funguje nonstop již čtvrtým rokem

První pražský babybox na levém břehu Vltavy je od 29. července 2010 umístěn v budově radnice Prahy 6 v Jilemnického ulici. Přístupný je nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. 

 „Umístěním babyboxu na radnici chceme pomoci zabránit otřesným případům, kdy novorozence odloží do popelnice nebo někam, kde nemá sebemenší šanci na přežití. Zatím nebyl šestkový babybox ani jednou využit,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

O umístění vyhřívané schránky pro odložení nechtěných dětí v budově radnice rozhodly zkušenosti Ludvíka Hesse ze sdružení Babybox pro odložené děti – Statim, které babyboxy v Česku pomáhá zavádět.

„Velkou výhodou je, že na radnici funguje nepřetržitá ostraha, která by okamžitě v případě umístění dítěte do babyboxu jednala a pomohla s rychlým převozem dítěte k lékaři a další péči,“ dodala starostka.

S umístěním babyboxu souhlasí i veřejnost. V anketě na webových stránkách Prahy 6 z roku 2010 si 86 % lidí myslí, že schránka je šancí pro nechtěné děti. Babybox vyšel na přibližně 250 tisíc korun, které zaplatili sponzoři.

O umístění vyhřívané schránky pro odložení nechtěných dětí v budově radnice rozhodly zkušenosti Ludvíka Hesse ze sdružení Babybox pro odložené děti – Statim, které babyboxy v Česku pomáhá zavádět. To provozuje také nonstop linku 602305139, na kterou se mohou kdykoliv hlavně matky v nesnázích obrátit s žádostí o pomoc.

Po celém Česku je nyní v provozu 62 babyboxů. Ty od roku 2005 zachrániliy život 108 dětem.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru