Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Doprava

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Praha 6 již v minulosti požadovala rozšířit zóny na celé území městské části. K tomu však dochází vzhledem k technickým možnostem hlavního města postupně.

Aktuálně Praha 6 zvažuje rozšíření ve třech lokalitách, a to na Babě, Malém Břevnově a v Liboci. Rozsah navrhovaných zón je možné do detailu vidět na Geoportálu Prahy 6.

Zřizovatelem zón je hlavní město Praha. „Předtím, než požadavek na rozšíření v těchto oblastech potvrdíme magistrátu, bychom rádi znali názor občanů, zejména místních. Proto jsme připravili jednoduchou anketu, ve které mohou svůj názor vyjádřit,“ říká místostarosta pro dopravu Jiří Lála.

Zapojit se je možné do 30. dubna hned několika způsoby. Online anketa je dostupná na webových stránkách Prahy 6. Svoje odpovědi mohou rezidenti zaslat e-mailem na adresu hhimellova@praha6.cz. 

Anketa bude v papírové podobě distribuována i do schránek, následně ji lze v této formě zaslat poštou na adresu ÚMČ Praha 6, Čs. Armády 23, 160 00 Praha.

Anketu můžete vyplnit zde.


Autor: TZ, red

V Cholupické přibyla parkovací místa, navýšení chystá Praha 12 i v dalších ulicích

Včera v 10:12

V ulici Cholupická na Kamýku v Praze 12 se změnou dopravního režimu podařilo zhruba o deset navýšit počet parkovacích míst. Odpovídá to koncepci, kterou připravil dopravní odbor radnice. Dvanáctá městská část o tom informovala na svém webu.

Jednosměrné uzavření tunelu Mrázovka

Včera v 10:11

Od neděle 24. října od 23 hodin do pondělí 25. října do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A směrem na Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

V lokalitách Baby a Liboce budou zóny placeného stání

20. října 2021 v 11:56

V pondělí 15. listopadu spouští hl. m. Praha zóny placeného stání v Praze 6 v lokalitách Baba a Liboc. Na nich mohou bez omezení parkovat pouze řidiči s platným parkovacím oprávněním. K jeho získání je třeba občanský průkaz, kde je uvedeno místo trvalého pobytu v Praze 6, a velký technický průkaz...

Začala oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

19. října 2021 v 08:40

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od úterý 19. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u komunikace Komořanská.

Bubenečský tunel bude jednu noc uzavřen

14. října 2021 v 06:30

Ve čtvrtek 14. říjne ve 23 hodin dojde k uzavření Bubenečského tunelu. Uzavírka potrvá do pátku 15. října do 5 hodin.

Další články
Nahoru