dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská politika

Praha 6: Akciová společnost SNEO je v reorganizaci, ruší se externí právní služby a plánují se klíčové projekty

Akciová společnost SNEO, jejímž jediným akcionářem a vlastníkem je městská část Praha 6 má od prosince 2014 novou dozorčí radu a nové představenstvo. To okamžitě po svém nástupu začalo s nutnými změnami. Rada městské části Praha 6 teď schválila další postup – zásadní věcí je reorganizace společnosti, zrušení externích právních služeb za miliony korun nebo naplánování dalších projektů jako je výstavba Obytného areálu Na Dračkách nebo rekonstrukce budovy Dejvická 4.

Nově zvolené představenstvo začalo také hloubkovou kontrolu činnosti a hospodaření SNEO a proběhly zásadní personální změny. Ve společnosti skončili tři ze čtyř ředitelů včetně generálního.

„Po více než měsíčním úsilí zmapovat stav společnosti jsme museli konstatovat, že nám majetek Prahy 6 nebyl předán v dobrém stavu. To, že se celá řada věcí dá dělat lépe nebo levněji je skutečnost, kterou jsme očekávali a která zřejmě platí pro jakoukoliv společnost. To, že se potvrdilo, že některé zakázky vzbuzují pochybnosti z hlediska jejich obsahu, způsobu jejích provedení a potenciálního předražení je skutečnost, která nás překvapila, a nemohli jsme ji ignorovat. Vedení, které připustilo takový stav společnosti, nemohlo mít nadále důvěru představenstva ani akcionáře,“ řekl Tomáš Jílek, předseda představenstva společnosti.

Městská část Praha 6 je jediným akcionářem společnosti. Starosta Ondřej Kolář (TOP 09) ke strategii dalšího rozvoje SNEO vysvětluje: „Není možné, aby si SNEO na činnosti, které má ve svém náplni najímalo externí firmy a platilo dalším subjektům. Není ani možné, aby vedení společnosti předem plánovalo, jak budou probíhat veřejná výběrová řízení, vytvářela se klientelistická síť. Není možné, aby společnost, jejímž jsme akcionářem diktovala radnici, které projekty bude realizovat a které nikoliv. Nové vedení SNEO má nyní hlavní cíl – resuscitovat společnost, nastavit odpovídající vztahy a komunikaci s jediným akcionářem, tedy obcí, naplánovat a začít zásadní projekty, důsledně vykonávat správu svěřených nemovitostí a neutrácet za zbytečné služby, poradce nebo zakázky.“


Další články
Nahoru