dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Praha 6 a Tatran Střešovice zvelebí Macharovo náměstí

Vedení Prahy 6 schválilo memorandum o spolupráci s s Tělovýchovnou jednotou Tatran Střešovice. V souladu s ním hodlá městská část lokalitu v blízkosti Macharova náměstí zvelebit a vybudovat v ní multifunkční hřiště pro veřejnost. 

„Smyslem memoranda je již dříve deklarovaný záměr Prahy 6 celkově zkultivovat prostředí v okolí střešovického Macharova náměstí a vytvořit z něj důstojné lokální centrum,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

TJ Tatran Střešovice si momentálně pronajímá od hlavního města pozemky v blízkosti náměstí, na kterých vlastní tenisové kurty a budovu sloužící jako zázemí pro sportoviště a provizorní ubytovna. Součástí budovy je i trafostanice PRE. Celkový stav dané lokality je podle Koláře z dlouhodobého hlediska nevyhovující.

„Městská část má proto v plánu objekty zrekonstruovat a na místě dále vybudovat multifunkční sportovní hřiště pro nejširší veřejnost. Dva tenisové kurty budou zachovány a nová budova bude i nadále sloužit jako sociální zázemí pro celé sportoviště. Tamní prostor si tuto revitalizaci bezesporu zaslouží,“ přiblížil konkrétní záměry radnice zástupce starosty Jaromír Vaculík, zodpovědný za majetkovou politiku.

V souladu se zastupitelstvem šesté pražské městské části již schváleným postupem by pozemky v dohledné době měly být svěřeny do správy městské části. Ta má rovněž převzít správu nad sousedním pozemkem s veřejnou zelení. Součástí memoranda je i dohoda obou subjektů na další spolupráci ohledně zajištění provozu a správy sportoviště.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru