dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Praha 6 a Charta 77 budou realizovat Dům seniorského bydlení
Ilustrační foto: freeimages

Praha 6 a Charta 77 budou realizovat Dům seniorského bydlení

Pražští zastupitelé včera schválili, že některé objekty a pozemky budou svěřeny z vlastnictví hlavního města do správy některých městských částí – Prahy 3, Prahy 4, Prahy 6, Prahy 10, Prahy 15, Prahy-Újezdu, Prahy-Velké Chuchle a Prahy-Zličína. V Dejvicích díky tomu vznikne Dům seniorského bydlení.

Praha svěří Praze 6 do správy mimo jiné i budovy v Dejvicích – blok obytných domů v ulicích Evropská, Šolínova a Zikova, přímo u vstupu do stanice metra Dejvická. Výše uvedené budovy sloužily jako Domov pro seniory Elišky Purkyňové, což je příspěvková organizace zřízená hlavním městem.

Z důvodu špatného technického stavu vyžadujícího rekonstrukci byla v loňském roce organizace přestěhována do jiných objektů, kde stále poskytuje pobytovou, denní a odlehčovací službu pro seniory.

„Nadace Charty 77 zajistí finanční prostředky na rekonstrukci objektu za podmínky, že zůstane zachován původní charakter budovy. Po rekonstrukci vznikne v objektu kapacita pro cca 80 seniorů. Polovina této kapacity bude využívána Nadací Charty 77 pro seniory, kteří v aktivním věku působili v oblasti kultury a druhá polovina městskou částí Praha 6. Provoz domu zajistí Praha 6,“ řekla Marie Kousalíková, starostka Prahy 6.

Smysluplně by ale měly být nyní využity i nově převedené budovy. Ke spolupráci s městskou částí Praha 6 se přihlásila Nadace Charty 77, obě strany loni 25. listopadu uzavřely Memorandum o spolupráci při realizaci Domu seniorského bydlení. Dům by mohl zčásti sloužit seniorům, zčásti umělcům.

„Záměrem projektu je vzájemná spolupráce při rekonstrukci a následném provozování objektů, které budou sloužit seniorům v oblasti volnočasových aktivit, a také bude zahrnovat poradenství v oblasti sociální, zdravotní a soukromoprávní,“ uvádí se v důvodové zprávě materiálu.

„Zdá se, že poslední překážka k naplnění memoranda mezi Nadací a Městkou částí Praha 6 je odstraněna. Moc se těšíme na spolupráci na vysněném projektu Nadace Charty 77 „Dům čtyř múz“. Jsme rádi, že jsme získali silného partnera, který  každodenní prací v Praze 6 dokazuje, že sociální služby opravdu dělat umí a my se pokusíme být důstojným účastníkem společného, a tolik potřebného a prospěšného projektu pro seniory,“ řekla Božena Jirků, výkonná ředitelka Nadace Charty 77.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru