Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 5 zve na nový ročník Senior akademie
Radní Prahy 5 Petr Lachnit hovoří při zahájení VII. ročníku Senior akademie. Foto: P5

Praha 5 zve na nový ročník Senior akademie

Městská část Praha 5 připravila ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy nový cyklus dvouhodinových vzdělávacích přednášek z oblasti prevence kriminality „Senior akademie", určený pro všechny aktivní seniory s trvalým bydlištěm v Praze 5. Záštitu nad letošním ročníkem převzal radní Prahy 5 Petr Lachnit.

„Senior akademie je cyklus vzdělávacích programů z oblasti prevence kriminality zaměřený na ochranu života, zdraví a majetku. Přednášky budou zpestřeny praktickými ukázkami, promítáním instruktážních filmů i diskusemi k probíranému tématu. V rámci cyklu jsou zajištěny také exkurze," uvedl radní Lachnit. 

Bezplatný přednáškový cyklus se bude konat jednou týdně od 16. března do 25. května v zasedací místnosti Zastupitelstva MČ Praha 5, Štefánikova 13, Praha 5. Tento cyklus je určen především pro seniory s trvalým bydlištěm v Praze 5.

V rámci programové náplně jsou probírána témata prevence kriminality – prevence osobního bezpečí, zabezpečení majetku, bezpečnost seniorů v provozu metropole, základy právního vědomí, senioři versus podvodníci, nutná obrana a krajní nouze, domácí násilí, kriminalistika – jak ji neznáte, základy první pomoci a požární ochrana. Přednášet budou pracovníci útvaru prevence Městské policie hl. m. Prahy.

„Akademii připravujeme pro maximálně 40 osob s trvalým bydlištěm na území městské části Praha 5. Během akademie je zajištěno malé občerstvení. Při slavnostním ukončení celého cyklu obdrží všichni účastníci pamětní list a drobné dárkové předměty," dodal radní Prahy 5 Petr Lachnit. 

Pokud máte zájem zúčastnit se tohoto cyklu přednášek, kontaktujte Petra Chvátala, tel. č.: 257 000 468, e-mail: petr.chvatal@praha5.cz nebo Bc. Ivetu Miklasovou, tel. č.: 257 000 472, email: iveta.miklasova@praha5.cz.


Autor: puc

Nejen Robin pomáhá seniorům

Včera v 11:56

V Domě s pečovatelskou službou Sociálních služeb Praha 9 realizovali unikátní projekt. Od září tu bude i pro veřejnost otevřen showroom s technologiemi pro seniory a zdravotně postižené.

Ocenění za záchranu života

15. srpna 2022 ve 12:18

Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal a radní Petr Jirava předali ocenění paní Evě Zichové, pečovatelce společnosti Jihoměstská sociální za záchranu života.

Vycházka pro seniory: Po stopách génia, architekta Jana Blažeje Santiniho

26. července 2022 ve 20:34

Jihoměstská sociální připravila na úterý 9. srpna od 14 hodin komentovanou procházku pro seniory. Začíná na Pohořelci v domě U tří hvězd, kde žil Jan Blažej Santini v mládí, projdete se Pražským hradem, kde provedl přestavbu budovy kapitulního děkanství.

Nordic Walking v Praze 4 začne v polovině září

17. července 2022 v 10:40

Oblíbené bezplatné lekce Nordic Walking v Krčském lese pro seniory a osoby 50+ z Prahy 4 začínají 13. září a budou se konat do konce října.

Senioři pojedou na Sychrov

13. července 2022 v 11:45

Radnice Prahy 15 připravila pro seniory v září jednodenní výlet na Sychrov. Projdete zámek, park a zámeckou oranžerii.

Vysočanská Véčka na Letní scéně Harfa

13. července 2022 v 08:56

„Prázdninová představení na Letní scéně Harfa na střeše stejnojmenného obchodního centra na devítce se těší velké oblibě i mezi seniory, proto pro ně máme vstupenky na dvě představení, každou jen za symbolických 50 korun,“ říká místostarosta Prahy 9 Adam...

Mölkky pro seniory Prahy 4

11. července 2022 v 15:23

Středeční dopoledne ve dnech 27. července a 9. a 23. srpna na hřišti na petanque vedle Café Na půl cesty v Centrálním parku na Pankráci bude od 10. hodiny patřit seniorům z Prahy 4, kteří mají zájem si bezplatně vyzkoušet novou zábavnou hru – Mölkky.  

Další články
Nahoru