Dnes Pátek - polojasno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 5 zvažuje zavedení bilingvní výuky na školách

Praha 5 si pohrává s myšlenkou, že by v několika školách, které zřizuje, podpořila zavedení bilingvní výuky. Na svém facebookovém profilu to uvedla poslankyně a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Bilingvní výuka spočívá v tom, že žáci jsou vyučováni ve dvou rozdílných jazycích. Většinou se jedná o kombinaci úředního jazyka dané země a druhého jazyka.

„Na Pětce si pohráváme s myšlenkou, že bychom v několika našich školách podpořili zavedení bilingvní výuky. Proto jsme pozvali dámy z Toscool, které nám představily zkušenosti z Prahy 6. Výuka současně v mateřském i cizím jazyce u nich dobře funguje a je o ni velký zájem,“ napsala Zajíčková.

V cizím jazyce učí rodilí mluvčí a děti si tak k druhému jazyku aktivně budují daleko přirozenější vztah. „Debatovalo se o prvním i druhém stupni, o zkušenostech a o tom, co to obnáší pro školu, pro žáky, učitele a rodiče. A samozřejmě o tom, jak může pomoci zřizovatel. Zatím o tom uvažují tři naše školy, téma chci ale otevřít se všemi řediteli,“ sdělila starostka.


Autor: puc

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Dnes v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

Včera v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru