Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 5 zvažuje zavedení bilingvní výuky na školách

Praha 5 si pohrává s myšlenkou, že by v několika školách, které zřizuje, podpořila zavedení bilingvní výuky. Na svém facebookovém profilu to uvedla poslankyně a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Bilingvní výuka spočívá v tom, že žáci jsou vyučováni ve dvou rozdílných jazycích. Většinou se jedná o kombinaci úředního jazyka dané země a druhého jazyka.

„Na Pětce si pohráváme s myšlenkou, že bychom v několika našich školách podpořili zavedení bilingvní výuky. Proto jsme pozvali dámy z Toscool, které nám představily zkušenosti z Prahy 6. Výuka současně v mateřském i cizím jazyce u nich dobře funguje a je o ni velký zájem,“ napsala Zajíčková.

V cizím jazyce učí rodilí mluvčí a děti si tak k druhému jazyku aktivně budují daleko přirozenější vztah. „Debatovalo se o prvním i druhém stupni, o zkušenostech a o tom, co to obnáší pro školu, pro žáky, učitele a rodiče. A samozřejmě o tom, jak může pomoci zřizovatel. Zatím o tom uvažují tři naše školy, téma chci ale otevřít se všemi řediteli,“ sdělila starostka.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru