Dnes Čtvrtek - polojasno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 zvažuje zavedení bilingvní výuky na školách

Praha 5 si pohrává s myšlenkou, že by v několika školách, které zřizuje, podpořila zavedení bilingvní výuky. Na svém facebookovém profilu to uvedla poslankyně a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Bilingvní výuka spočívá v tom, že žáci jsou vyučováni ve dvou rozdílných jazycích. Většinou se jedná o kombinaci úředního jazyka dané země a druhého jazyka.

„Na Pětce si pohráváme s myšlenkou, že bychom v několika našich školách podpořili zavedení bilingvní výuky. Proto jsme pozvali dámy z Toscool, které nám představily zkušenosti z Prahy 6. Výuka současně v mateřském i cizím jazyce u nich dobře funguje a je o ni velký zájem,“ napsala Zajíčková.

V cizím jazyce učí rodilí mluvčí a děti si tak k druhému jazyku aktivně budují daleko přirozenější vztah. „Debatovalo se o prvním i druhém stupni, o zkušenostech a o tom, co to obnáší pro školu, pro žáky, učitele a rodiče. A samozřejmě o tom, jak může pomoci zřizovatel. Zatím o tom uvažují tři naše školy, téma chci ale otevřít se všemi řediteli,“ sdělila starostka.


Autor: puc

Praha 13: Platba kartou na Czech POINT a Ověřování

Včera v 17:04

Praha 13 poskytuje desítky služeb a na většině pracovišť lze platit platební kartou. Dalšími místy, na kterých mohou klienti úřadu nově kartu použít, jsou Czech POINT a Ověřování.

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

28. června 2022 v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Další články
Nahoru