dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - jasno
32°C
Praha 5 zkontroluje umístění kešek na svém území, slíbil v reakci na sobotní tragédii starosta Richter
Hasič hledá v tunelu Motolského potoka pohřešovaného muže. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Praha 5 zkontroluje umístění kešek na svém území, slíbil v reakci na sobotní tragédii starosta Richter

Hledači kešek, které v sobotu smetla prudká přívalová vlna, se nacházeli v podzemním tunelu Motolského tunelu. Ten teče v Praze 5. Starosta páté městské části Pavel Richter (TOP 09) na událost, při které zemřel minimálně jeden člověk, reagoval slibem o krocích radnice, které by měli pomoci obdobným tragédiím v budoucnu předejít.

„V první řadě bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým, jedná se o obrovskou tragédii. Zmíněnou část potoka spravuje odbor ochrany životního prostředí pražského magistrátu, nikoli radnice Prahy 5, proto si hned v pondělí na magistrátu domluvím schůzku, abychom společně zjistili, jestli je možné podniknout v oblasti motolského potoka bezpečnostní opatření, která zabrání opakování včerejší události,“ uvedl v tiskovém prohlášení starosta „pětky“ Pavel Richter.

„Já osobně zmíněný geocaching provozuji se svými dcerami a tak vím, že někomu nestačí hledání na loukách, ale vydává se do nebezpečných míst, kam někteří umisťují kešky kvůli větší atraktivitě,“ pokračoval.

Radnice Prahy 5 podle něj zkontroluje, kde všude jsou na Praze 5 kešky umístěny. „Abychom zmapovali, jestli mezi nimi nejsou nebezpečná místa a mohli jsme přijmout opatření, která zamezí podobným tragédiím do budoucna,“ dodal Pavel Richter.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru