dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
18°C
Praha 5 zkontroluje umístění kešek na svém území, slíbil v reakci na sobotní tragédii starosta Richter
Hasič hledá v tunelu Motolského potoka pohřešovaného muže. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Praha 5 zkontroluje umístění kešek na svém území, slíbil v reakci na sobotní tragédii starosta Richter

Hledači kešek, které v sobotu smetla prudká přívalová vlna, se nacházeli v podzemním tunelu Motolského tunelu. Ten teče v Praze 5. Starosta páté městské části Pavel Richter (TOP 09) na událost, při které zemřel minimálně jeden člověk, reagoval slibem o krocích radnice, které by měli pomoci obdobným tragédiím v budoucnu předejít.

„V první řadě bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým, jedná se o obrovskou tragédii. Zmíněnou část potoka spravuje odbor ochrany životního prostředí pražského magistrátu, nikoli radnice Prahy 5, proto si hned v pondělí na magistrátu domluvím schůzku, abychom společně zjistili, jestli je možné podniknout v oblasti motolského potoka bezpečnostní opatření, která zabrání opakování včerejší události,“ uvedl v tiskovém prohlášení starosta „pětky“ Pavel Richter.

„Já osobně zmíněný geocaching provozuji se svými dcerami a tak vím, že někomu nestačí hledání na loukách, ale vydává se do nebezpečných míst, kam někteří umisťují kešky kvůli větší atraktivitě,“ pokračoval.

Radnice Prahy 5 podle něj zkontroluje, kde všude jsou na Praze 5 kešky umístěny. „Abychom zmapovali, jestli mezi nimi nejsou nebezpečná místa a mohli jsme přijmout opatření, která zamezí podobným tragédiím do budoucna,“ dodal Pavel Richter.


Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Včera v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru