Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 5 získá v Radlicích nové multifunkční hřiště a pozemky pro školu

Proměna brownfieldu v Radlicích vstoupila do třetí fáze. V rámci projektu Waltrovka III získá Praha 5 multifunkční hřiště a pozemek pro základní školu. Vyplývá to z memoranda, které radnice uzavřela s investorem projektu společností Penta Real Estate.

„Díky fungujícím zásadám spolupráce s investory se nám v prvních dvou fázích projektu Waltrovka podařilo získat za výhodných podmínek novou mateřskou školku. Po dokončení projektu Waltrovka III získá základní škola tak potřebné venkovní hřiště. Proměna Radlické je jeden z dalších počinů, který tuto lokalitu polidští. Už to nebude místo, kterým se jen projíždí, ale stane se příjemným veřejným prostorem k využívání volného času,“ říká starostka MČ Praha 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková (ODS).

Nové multifunkční hřiště by mělo primárně sloužit potřebám základní školy, ale počítá se i s provozem pro širší veřejnost. Nová školní budova pak zapadá do dlouhodobých cílů zajištění dostatečných školních kapacit, které městská část plánuje na základě demografické studie.

„Pozemky pro základní školu a multifunkční hřiště získáme díky zásadám spolupráce s investory za účelem rozvoje veřejné infrastruktury, které jsme zavedli jako jedna z prvních pražských městských částí. Dlouhodobě chceme s investorem spolupracovat na celkové humanizaci Radlické ulice, která by se mohla po dokončení Radlické radiály významně zklidnit,“ říká radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS).  
Autor: Hla

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

30. listopadu 2023 v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Další články
Nahoru