Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 získá v Radlicích nové multifunkční hřiště a pozemky pro školu

Proměna brownfieldu v Radlicích vstoupila do třetí fáze. V rámci projektu Waltrovka III získá Praha 5 multifunkční hřiště a pozemek pro základní školu. Vyplývá to z memoranda, které radnice uzavřela s investorem projektu společností Penta Real Estate.

„Díky fungujícím zásadám spolupráce s investory se nám v prvních dvou fázích projektu Waltrovka podařilo získat za výhodných podmínek novou mateřskou školku. Po dokončení projektu Waltrovka III získá základní škola tak potřebné venkovní hřiště. Proměna Radlické je jeden z dalších počinů, který tuto lokalitu polidští. Už to nebude místo, kterým se jen projíždí, ale stane se příjemným veřejným prostorem k využívání volného času,“ říká starostka MČ Praha 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková (ODS).

Nové multifunkční hřiště by mělo primárně sloužit potřebám základní školy, ale počítá se i s provozem pro širší veřejnost. Nová školní budova pak zapadá do dlouhodobých cílů zajištění dostatečných školních kapacit, které městská část plánuje na základě demografické studie.

„Pozemky pro základní školu a multifunkční hřiště získáme díky zásadám spolupráce s investory za účelem rozvoje veřejné infrastruktury, které jsme zavedli jako jedna z prvních pražských městských částí. Dlouhodobě chceme s investorem spolupracovat na celkové humanizaci Radlické ulice, která by se mohla po dokončení Radlické radiály významně zklidnit,“ říká radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS).  
Autor: Hla

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru