Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 zavádí Tichou linku, služba usnadní jednání s lidmi se sluchovým postižením

Zdánlivě obyčejný tablet, připojení k internetu a pomůcka, která výrazně usnadňuje komunikaci s lidmi se sluchovým či kombinovaným postižením, je na světě. Radnice Prahy 5 se na provozu Tiché linky domluvila s organizací Tichý svět, která se problematice věnuje od roku 2006.

„Jde o zkvalitnění našich služeb směrem k hendikepovaným občanům. Využívání moderních technologií v komunikaci s občany je obecně naší prioritou a za spolupráci s Tichou linkou jsem osobně velmi ráda,“ říká tajemnice úřadu MČ Praha 5 Kateřina Černá.

Online tlumočnická služba Tichá linka umožňuje osobám se sluchovým či kombinovaným postižením bez bariér a s plným porozuměním komunikovat se slyšícími lidmi. Služba umožňuje online tlumočení znakového jazyka nebo online přepis mluvené řeči podle preferencí uživatelů. Služba je k dispozici zdarma.

„Chceme co nejvíce podporovat aktivitu a vlastní úsilí klienta, nevytvářet závislost na sociální službě, naučit ho jednat samostatně. Podporujeme vytvoření takového sociálního prostředí, ve kterém je minimalizován či úplně odstraněn handicap ztráty sluchu, usilujeme tak o bezbariérovost veřejných institucí,“ říká vedoucí sociálních služeb Olga Blahovcová.

Dva speciální tablety jsou umístěné v budovách úřadu ve Štefánikově 13, 15 a na náměstí 14. října na Odboru sociální problematiky a prevence kriminality. Součástí nabídky služeb Tiché linky je i zaškolení pracovníků a komplexní seznámení s fungováním služby


Autor: Alo

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Dnes v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru