Dnes Středa - skorojasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 zavádí Tichou linku, služba usnadní jednání s lidmi se sluchovým postižením

Zdánlivě obyčejný tablet, připojení k internetu a pomůcka, která výrazně usnadňuje komunikaci s lidmi se sluchovým či kombinovaným postižením, je na světě. Radnice Prahy 5 se na provozu Tiché linky domluvila s organizací Tichý svět, která se problematice věnuje od roku 2006.

„Jde o zkvalitnění našich služeb směrem k hendikepovaným občanům. Využívání moderních technologií v komunikaci s občany je obecně naší prioritou a za spolupráci s Tichou linkou jsem osobně velmi ráda,“ říká tajemnice úřadu MČ Praha 5 Kateřina Černá.

Online tlumočnická služba Tichá linka umožňuje osobám se sluchovým či kombinovaným postižením bez bariér a s plným porozuměním komunikovat se slyšícími lidmi. Služba umožňuje online tlumočení znakového jazyka nebo online přepis mluvené řeči podle preferencí uživatelů. Služba je k dispozici zdarma.

„Chceme co nejvíce podporovat aktivitu a vlastní úsilí klienta, nevytvářet závislost na sociální službě, naučit ho jednat samostatně. Podporujeme vytvoření takového sociálního prostředí, ve kterém je minimalizován či úplně odstraněn handicap ztráty sluchu, usilujeme tak o bezbariérovost veřejných institucí,“ říká vedoucí sociálních služeb Olga Blahovcová.

Dva speciální tablety jsou umístěné v budovách úřadu ve Štefánikově 13, 15 a na náměstí 14. října na Odboru sociální problematiky a prevence kriminality. Součástí nabídky služeb Tiché linky je i zaškolení pracovníků a komplexní seznámení s fungováním služby


Autor: Alo

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Další články
Nahoru