Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Praha 5 zavádí Tichou linku, služba usnadní jednání s lidmi se sluchovým postižením

Zdánlivě obyčejný tablet, připojení k internetu a pomůcka, která výrazně usnadňuje komunikaci s lidmi se sluchovým či kombinovaným postižením, je na světě. Radnice Prahy 5 se na provozu Tiché linky domluvila s organizací Tichý svět, která se problematice věnuje od roku 2006.

„Jde o zkvalitnění našich služeb směrem k hendikepovaným občanům. Využívání moderních technologií v komunikaci s občany je obecně naší prioritou a za spolupráci s Tichou linkou jsem osobně velmi ráda,“ říká tajemnice úřadu MČ Praha 5 Kateřina Černá.

Online tlumočnická služba Tichá linka umožňuje osobám se sluchovým či kombinovaným postižením bez bariér a s plným porozuměním komunikovat se slyšícími lidmi. Služba umožňuje online tlumočení znakového jazyka nebo online přepis mluvené řeči podle preferencí uživatelů. Služba je k dispozici zdarma.

„Chceme co nejvíce podporovat aktivitu a vlastní úsilí klienta, nevytvářet závislost na sociální službě, naučit ho jednat samostatně. Podporujeme vytvoření takového sociálního prostředí, ve kterém je minimalizován či úplně odstraněn handicap ztráty sluchu, usilujeme tak o bezbariérovost veřejných institucí,“ říká vedoucí sociálních služeb Olga Blahovcová.

Dva speciální tablety jsou umístěné v budovách úřadu ve Štefánikově 13, 15 a na náměstí 14. října na Odboru sociální problematiky a prevence kriminality. Součástí nabídky služeb Tiché linky je i zaškolení pracovníků a komplexní seznámení s fungováním služby


Autor: Alo

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Dnes v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru