dnes
Sobota - polojasno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
13°C
pozítří
Pondělí - jasno
15°C
Praha 5 žádá magistrát o zavedení preference tramvají na Smíchově
Pražská dopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha 5 žádá magistrát o zavedení preference tramvají na Smíchově

Radnice Prahy 5 prosazuje zavedení takzvané preference tramvají na pěti křižovatkách na Smíchově. Cílem je zefektivnit provoz MHD. Preference znamená, že při příjezdu tramvaje do křižovatky naskočí autům červená a vůz MHD projede přednostně. Úpravy schvaluje magistrát, radnice mu už své usnesení odeslala. V Praze je 194 křižovatek, kde mají tramvaje a autobusy přednost.

Pátá městská část podporuje zavedení preferenčních opatření konkrétně na těchto křižovatkách: Štefánikova x Kartouzská x V Botanice, Plzeňská x Radlická, Za Ženskými domovy x Radlická, Nádražní x Vltavská x Ostrovského a Lidická x Svornosti x Zborovská.

„Zde má preference tramvají smysl, zefektivní se tím MHD. Podmínkou ale je, že opatření nebudou mít negativní dopad na bezpečnost a plynulost dopravního provozu,“ říká radní Tomáš Homola (DJK).

Městská část již o usnesení svých radních informovala odbor dopravních agend pražského magistrátu, pod něhož tato oblast spadá. Preference navazuje na snížení rychlosti ve vybraných místech Smíchova, které letos radnice zavedla. Zejména tramvaje by tak měly mít, i přes pomalý dojezd ke světelným křižovatkám, zajištěné plynulé pokračování jízdy.

Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje pro rozšíření přednosti MHD úpravy semaforů, vyznačení jízdních pruhů nebo betonových pruhů oddělujících tramvaje od aut. Chystá studii, která by navrhla dopravní úpravy až do roku 2020. Více jsme o tom informovali zde.


Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

17. října 2018 ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Víkend: Noční uzavření tunelů Brusnického a Dejvického

8. října 2018 v 10:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický od 13. října od 23 hodin do 14. října do 5 hodin uzavřeny.

Svezte se historickým trolejbusem Škoda 8Tr

8. října 2018 v 08:22

V neděli 14. října, plánované časy odjezdů z Kundratky: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. Jízdenky za 35 korun budou prodávány přímo ve voze – nástup bude umožněn zadními dveřmi. Kapacita jízdy je 40 cestujících.

Další články
Nahoru