dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
2°C
Praha 5 žádá magistrát o zavedení preference tramvají na Smíchově
Pražská dopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha 5 žádá magistrát o zavedení preference tramvají na Smíchově

Radnice Prahy 5 prosazuje zavedení takzvané preference tramvají na pěti křižovatkách na Smíchově. Cílem je zefektivnit provoz MHD. Preference znamená, že při příjezdu tramvaje do křižovatky naskočí autům červená a vůz MHD projede přednostně. Úpravy schvaluje magistrát, radnice mu už své usnesení odeslala. V Praze je 194 křižovatek, kde mají tramvaje a autobusy přednost.

Pátá městská část podporuje zavedení preferenčních opatření konkrétně na těchto křižovatkách: Štefánikova x Kartouzská x V Botanice, Plzeňská x Radlická, Za Ženskými domovy x Radlická, Nádražní x Vltavská x Ostrovského a Lidická x Svornosti x Zborovská.

„Zde má preference tramvají smysl, zefektivní se tím MHD. Podmínkou ale je, že opatření nebudou mít negativní dopad na bezpečnost a plynulost dopravního provozu,“ říká radní Tomáš Homola (DJK).

Městská část již o usnesení svých radních informovala odbor dopravních agend pražského magistrátu, pod něhož tato oblast spadá. Preference navazuje na snížení rychlosti ve vybraných místech Smíchova, které letos radnice zavedla. Zejména tramvaje by tak měly mít, i přes pomalý dojezd ke světelným křižovatkám, zajištěné plynulé pokračování jízdy.

Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje pro rozšíření přednosti MHD úpravy semaforů, vyznačení jízdních pruhů nebo betonových pruhů oddělujících tramvaje od aut. Chystá studii, která by navrhla dopravní úpravy až do roku 2020. Více jsme o tom informovali zde.


Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

Dnes v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

V tunelu Mrázovka se budou čistit kamery

4. prosince 2018 v 11:20

Od soboty 8. prosince od 23 hodin do neděle 9. prosince do 5 hodin bude z důvodu čistění kamer tunel uzavřen.

Nové jednosměrky na Břevnově

4. prosince 2018 v 08:31

V Praze 6 aktuálně probíhá instalace dopravního značení k realizaci projektu zón placeného stání, jehož součástí je i nová úprava směrovosti komunikací v lokalitě Břevnov, konkrétně v oblasti ohraničené ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova.

Další články
Nahoru