dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Praha 5 žádá magistrát o zavedení preference tramvají na Smíchově
Pražská dopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha 5 žádá magistrát o zavedení preference tramvají na Smíchově

Radnice Prahy 5 prosazuje zavedení takzvané preference tramvají na pěti křižovatkách na Smíchově. Cílem je zefektivnit provoz MHD. Preference znamená, že při příjezdu tramvaje do křižovatky naskočí autům červená a vůz MHD projede přednostně. Úpravy schvaluje magistrát, radnice mu už své usnesení odeslala. V Praze je 194 křižovatek, kde mají tramvaje a autobusy přednost.

Pátá městská část podporuje zavedení preferenčních opatření konkrétně na těchto křižovatkách: Štefánikova x Kartouzská x V Botanice, Plzeňská x Radlická, Za Ženskými domovy x Radlická, Nádražní x Vltavská x Ostrovského a Lidická x Svornosti x Zborovská.

„Zde má preference tramvají smysl, zefektivní se tím MHD. Podmínkou ale je, že opatření nebudou mít negativní dopad na bezpečnost a plynulost dopravního provozu,“ říká radní Tomáš Homola (DJK).

Městská část již o usnesení svých radních informovala odbor dopravních agend pražského magistrátu, pod něhož tato oblast spadá. Preference navazuje na snížení rychlosti ve vybraných místech Smíchova, které letos radnice zavedla. Zejména tramvaje by tak měly mít, i přes pomalý dojezd ke světelným křižovatkám, zajištěné plynulé pokračování jízdy.

Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje pro rozšíření přednosti MHD úpravy semaforů, vyznačení jízdních pruhů nebo betonových pruhů oddělujících tramvaje od aut. Chystá studii, která by navrhla dopravní úpravy až do roku 2020. Více jsme o tom informovali zde.


Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

Dnes v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

Včera v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Bubenečský tunel bude v sobotu uzavřen

11. února 2019 v 16:36

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel uzavřen od soboty 16. února od 23 hodin do neděle 17. února do 5 hodin.

V Černokostelecké a Saratovské ulici bude omezen provoz

9. února 2019 v 08:00

Od 11. do 17. února bude částečně omezen provoz na Černokostelecké a Saratovské ulici. Důvodem je přeložka kabelů.

Tunel Mrázova čeká čištění kamer, bude uzavřen

7. února 2019 v 17:33

Z důvodu čištění kamer bude probíhat úplná uzávěra tunelu Mrázova od soboty 9. února od 23 hodin do neděle 10. února do 5 hodin.  

Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba: Nedělní přerušení provozu tramvají

4. února 2019 ve 14:36

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 10. února od 7:30 hodin do 12:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba.

Ládví C: Dočasné omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

3. února 2019 ve 13:05

Z důvodu opravy osobního výtahu mezi nástupištěm a uliční úrovní dochází od pondělí 4. února do odvolání – předpoklad první polovina února, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob do stanice metra C – Ládví.

Další články
Nahoru