Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 5: Začínají zápisy do dětských skupin Hřebenka
Dětská skupina Hřebenka. Foto: archiv

Praha 5: Začínají zápisy do dětských skupin Hřebenka

Příspěvková organizace Prahy 5 Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP Praha 5) zahajuje v květnu zápisy do dětských skupin Hřebenka. Přihlášky je možné podávat během celého roku. Samotné zápisy budou probíhat do června. Informoval o tom radní páté městské části Petr Lachnit (ANO).

Zřizovatelem příspěvkové organizace CSOP Praha 5 je pátá městská čás. CSOP Praha 5 provozuje dvě dětské skupiny. Dětské skupiny se nachází v krásné vilové čtvrtí Prahy 5, Na Hřebenkách 3a.

Objekt zařízení je obklopen zelení, s přilehlými zahradami a sousední unikátní oborou na Palatě, která je během roku přístupná i dětem z dětských skupin Hřebenka.

Původní jesle na Hřebenkách prošly postupně transformací a ke konci minulého roku byly zaevidovány Ministerstvem práce již jako dětské skupiny splňující kritéria novelizovaného zákona o dětských skupinách, s celkovou kapacitou 48 dětí.

O děti pečuje profesionální tým zkušených pracovnic zaměřený na péči o tuto cílovou skupinu dětí. Provozní doba dětských skupin je na základě přání rodičů od 7 do 17 hodin. Přijímány jsou děti od 15 měsíců do 3 let.

Jelikož dětské skupiny podporují brzký návrat rodičů do zaměstnání, je podmínkou, aby rodič byl zaměstnán, nebo studoval, byl OSVČ nebo se aktivně ucházel o zaměstnání. Obě dětské skupiny se programově mírně liší a jsou přizpůsobeny věkovým skupinám dětí a jejich vývojovým potřebám.

Dětské skupiny Hřebenka I a Hřebenka II

Do dětské skupiny Hřebenka I jsou přijímány děti ve věku od 15 měsíců do 2,5 let. Zde se držíme motta: „Pomoz mi, abych to dokázal sám“. Důraz klademe na respektující přístup, dětem se pomáhá k samostatnosti a rozvoji samoobsluhy. Maskotem této skupiny jsou myšky.

Do dětské skupiny Hřebenka II jsou přijímány děti od 2 let do 3 let. V této skupině se drží motta: „Jsme průvodcem dětského poznávání“, maskotem této skupiny jsou koťata.

Děti v obou skupinách jsou vedeny k samostatnosti a prohlubování si získaných dovedností. Zároveň se připravují na snadný přechod do mateřských škol. Společným cílem je dětem vytvořit bezpečné a podnětné prostředí. Plán výchovy a péče je zaměřen na celkový rozvoj dítěte.

Programy jsou tvořeny v tématech měsíce, které jsou dále a podrobně rozpracovány na týdenní části. Během organizovaných činností jsou dětem nabízeny aktivity přizpůsobené věku, schopnostem dětí, ale i tématům ročních období a kulturních událostí.

Při tvorbě programu je prioritou zachování hravé formy, zajímavosti a možnosti zapojení každého dítěte s podporou zvídavosti, zájmu a radosti z objevování. Nedílnou součástí a velmi důležitou každodenní složkou programu je hra, při které děti relaxují, navazují kontakt s ostatními dětmi, rozvíjí fantazii, konstrukční dovednosti a jemnou motoriku.

Výhodou dětských skupin Hřebenka je rozsáhlá zahrada plná zeleně s herními prvky a venkovní terasou pro každodenní využití bezpečného přírodního prostoru pro hraní venkovních her, soutěží, výtvarných dílniček, společných akcí nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.

V případě dotazů kontaktujte vedoucí dětských skupin Hřebenka Zoru Novákovou na telefonním čísle 774 246 007 nebo e-mailem novakova@csop5.cz.


Autor: red

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Dvojka srdcem pošle děti na tábor

23. června 2022 v 07:48

Další žádosti o příspěvky na dětské letní tábory, které byly podány do uzávěrky druhého kola 15. června, schválila na svém jednání správní rada nadačního fondu Dvojka srdcem.

V Praze 14 se bude malovat na chodník

20. června 2022 ve 13:38

Tradiční malování na chodníku se koná ve čtvrtek 30. června od 9 do 11:30 hodin před ZŠ Bratří Venclíků na Černém Mostě, u stanice metra Rajská zahrada. Pro všechny účastníky jsou připraveny barevné křídy a odměny.

Pohádka Na Dvorečku: Zvířátka a medvěd

19. června 2022 ve 21:06

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Den dětí z Ukrajiny

16. června 2022 v 08:23

Nadace Pražské děti ve spolupráci s radnicí Prahy 1 a Nadačním fondem Děti Ukrajiny zvou na Den dětí z Ukrajiny.

Na Palmovce vzniká nová pohádka pro děti

14. června 2022 ve 20:33

V Divadle pod Palmovkou bude mít v polovině června premiéru nová česko-ukrajinská pohádka Kouzelné sny pro děti od 5 do 9 let. Inscenace vzniká ve společné práci českých a ukrajinských umělců, kteří chtějí pohádkou vrátit dětem důvěru ve sny a kouzla. 

Pohádka Na Dvorečku v Praze 9

12. června 2022 v 11:00

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Praha 15: Audiokniha dětem zdarma

11. června 2022 v 08:14

Radnice připravila již druhou audioknihu pro děti.

Další články
Nahoru