Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 5: Začínají zápisy do dětských skupin Hřebenka
Dětská skupina Hřebenka. Foto: archiv

Praha 5: Začínají zápisy do dětských skupin Hřebenka

Příspěvková organizace Prahy 5 Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP Praha 5) zahajuje v květnu zápisy do dětských skupin Hřebenka. Přihlášky je možné podávat během celého roku. Samotné zápisy budou probíhat do června. Informoval o tom radní páté městské části Petr Lachnit (ANO).

Zřizovatelem příspěvkové organizace CSOP Praha 5 je pátá městská čás. CSOP Praha 5 provozuje dvě dětské skupiny. Dětské skupiny se nachází v krásné vilové čtvrtí Prahy 5, Na Hřebenkách 3a.

Objekt zařízení je obklopen zelení, s přilehlými zahradami a sousední unikátní oborou na Palatě, která je během roku přístupná i dětem z dětských skupin Hřebenka.

Původní jesle na Hřebenkách prošly postupně transformací a ke konci minulého roku byly zaevidovány Ministerstvem práce již jako dětské skupiny splňující kritéria novelizovaného zákona o dětských skupinách, s celkovou kapacitou 48 dětí.

O děti pečuje profesionální tým zkušených pracovnic zaměřený na péči o tuto cílovou skupinu dětí. Provozní doba dětských skupin je na základě přání rodičů od 7 do 17 hodin. Přijímány jsou děti od 15 měsíců do 3 let.

Jelikož dětské skupiny podporují brzký návrat rodičů do zaměstnání, je podmínkou, aby rodič byl zaměstnán, nebo studoval, byl OSVČ nebo se aktivně ucházel o zaměstnání. Obě dětské skupiny se programově mírně liší a jsou přizpůsobeny věkovým skupinám dětí a jejich vývojovým potřebám.

Dětské skupiny Hřebenka I a Hřebenka II

Do dětské skupiny Hřebenka I jsou přijímány děti ve věku od 15 měsíců do 2,5 let. Zde se držíme motta: „Pomoz mi, abych to dokázal sám“. Důraz klademe na respektující přístup, dětem se pomáhá k samostatnosti a rozvoji samoobsluhy. Maskotem této skupiny jsou myšky.

Do dětské skupiny Hřebenka II jsou přijímány děti od 2 let do 3 let. V této skupině se drží motta: „Jsme průvodcem dětského poznávání“, maskotem této skupiny jsou koťata.

Děti v obou skupinách jsou vedeny k samostatnosti a prohlubování si získaných dovedností. Zároveň se připravují na snadný přechod do mateřských škol. Společným cílem je dětem vytvořit bezpečné a podnětné prostředí. Plán výchovy a péče je zaměřen na celkový rozvoj dítěte.

Programy jsou tvořeny v tématech měsíce, které jsou dále a podrobně rozpracovány na týdenní části. Během organizovaných činností jsou dětem nabízeny aktivity přizpůsobené věku, schopnostem dětí, ale i tématům ročních období a kulturních událostí.

Při tvorbě programu je prioritou zachování hravé formy, zajímavosti a možnosti zapojení každého dítěte s podporou zvídavosti, zájmu a radosti z objevování. Nedílnou součástí a velmi důležitou každodenní složkou programu je hra, při které děti relaxují, navazují kontakt s ostatními dětmi, rozvíjí fantazii, konstrukční dovednosti a jemnou motoriku.

Výhodou dětských skupin Hřebenka je rozsáhlá zahrada plná zeleně s herními prvky a venkovní terasou pro každodenní využití bezpečného přírodního prostoru pro hraní venkovních her, soutěží, výtvarných dílniček, společných akcí nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.

V případě dotazů kontaktujte vedoucí dětských skupin Hřebenka Zoru Novákovou na telefonním čísle 774 246 007 nebo e-mailem novakova@csop5.cz.


Autor: red

Velká čertovská výprava v Praze 13

Dnes v 11:43

Pekelný průvod kolem Mlejna s obřím čertem a jeho kumpány v neděli 4. prosince. Vzduchem budou létat jiskry, čerti a možná i vaše děti, až si je velikánský pekelník bude cpát do pytle.

Sousedské koledování v Centrálním parku

Včera ve 21:11

Praha 13 zve v neděli 4. prosince na Sousedské koledování, které bude spojeno se slavnostním rozsvícením betlému.

Mikulášská nadílka v Praze 9

25. listopadu 2022 v 15:48

V pondělí 5. prosince zve Praha 9 od 15:30 do zahradní restaurace Park Podviňák v Kovanecké ulici.

Odpoledne pro rodiče s dětmi v pivovaru Kilián

24. listopadu 2022 ve 13:08

Zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi pořádá radnice Prahy 9 v sobotu 3. prosince od 15 hodin na Kolčavce v prostorech pivovaru Kilián.

Čertobraní na Suchdole

24. listopadu 2022 v 09:55

Suchdolské Čertobraní s videomappingem na Suchdolském náměstí v sobotu 3. prosince od 16 hodin.

Vánoce s Devítkou

23. listopadu 2022 v 16:03

Setkání v adventním čase připravila Praha 9 ve spolupráci s místními spolky, zájmovými organizacemi a školami. O adventní náladu například v parku Václavka se již tradičně stará Spolek za veselejší Střížkov.

Mikulášská stezka u hasičárny

17. listopadu 2022 v 11:27

Sbor dobrovolných hasičů Stodůlky v Praze 13 zve na Mikulášskou stezku v sobotu 3. prosince.

Praha 11 podpoří příměstské tábory

16. listopadu 2022 v 08:51

Praha 11 podporuje pravidelně organizaci jarních a letních příměstských táborů konaných na svém území. Příspěvek je poskytován přímo organizátorům.

Pro děti: Petrská strašidla

15. listopadu 2022 ve 12:55

Petrská strašidla 2022, hra pro děti se koná ve čtvrtek 17. listopadu od 16 hodin. Start hry je v Poštovním muzeu, trasa o délce cca 70 minut bude zakončena na Petrské zvonici.

Práskovník Pepa. Autorské čtení v Praze 9

14. listopadu 2022 ve 12:23

Seznamte se s Práskovníkem knihovnickým. S trochu nerudnou, ale ve skrytu dobrou pohádkovou postavou, která chrání v knihovnách průchod mezi naším a pohádkovým světem.

Pro děti: O Palečkovi

13. listopadu 2022 v 06:51

Dnes mohou děti vidět na Vyšehradě pohádku pro dva herce a loutky O Palečkovi od Malého divadélka Praha.

Praha 13: Dvě šance v Trávě

10. listopadu 2022 v 08:48

Dvě šance v Trávě, akce, na které si můžete vyzkoušet spoustu zajímavých věcí z oblasti IT v sobotu 12. listopadu.

Další články
Nahoru