Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 5: Začínají zápisy do dětských skupin Hřebenka
Dětská skupina Hřebenka. Foto: archiv

Praha 5: Začínají zápisy do dětských skupin Hřebenka

Příspěvková organizace Prahy 5 Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP Praha 5) zahajuje v květnu zápisy do dětských skupin Hřebenka. Přihlášky je možné podávat během celého roku. Samotné zápisy budou probíhat do června. Informoval o tom radní páté městské části Petr Lachnit (ANO).

Zřizovatelem příspěvkové organizace CSOP Praha 5 je pátá městská čás. CSOP Praha 5 provozuje dvě dětské skupiny. Dětské skupiny se nachází v krásné vilové čtvrtí Prahy 5, Na Hřebenkách 3a.

Objekt zařízení je obklopen zelení, s přilehlými zahradami a sousední unikátní oborou na Palatě, která je během roku přístupná i dětem z dětských skupin Hřebenka.

Původní jesle na Hřebenkách prošly postupně transformací a ke konci minulého roku byly zaevidovány Ministerstvem práce již jako dětské skupiny splňující kritéria novelizovaného zákona o dětských skupinách, s celkovou kapacitou 48 dětí.

O děti pečuje profesionální tým zkušených pracovnic zaměřený na péči o tuto cílovou skupinu dětí. Provozní doba dětských skupin je na základě přání rodičů od 7 do 17 hodin. Přijímány jsou děti od 15 měsíců do 3 let.

Jelikož dětské skupiny podporují brzký návrat rodičů do zaměstnání, je podmínkou, aby rodič byl zaměstnán, nebo studoval, byl OSVČ nebo se aktivně ucházel o zaměstnání. Obě dětské skupiny se programově mírně liší a jsou přizpůsobeny věkovým skupinám dětí a jejich vývojovým potřebám.

Dětské skupiny Hřebenka I a Hřebenka II

Do dětské skupiny Hřebenka I jsou přijímány děti ve věku od 15 měsíců do 2,5 let. Zde se držíme motta: „Pomoz mi, abych to dokázal sám“. Důraz klademe na respektující přístup, dětem se pomáhá k samostatnosti a rozvoji samoobsluhy. Maskotem této skupiny jsou myšky.

Do dětské skupiny Hřebenka II jsou přijímány děti od 2 let do 3 let. V této skupině se drží motta: „Jsme průvodcem dětského poznávání“, maskotem této skupiny jsou koťata.

Děti v obou skupinách jsou vedeny k samostatnosti a prohlubování si získaných dovedností. Zároveň se připravují na snadný přechod do mateřských škol. Společným cílem je dětem vytvořit bezpečné a podnětné prostředí. Plán výchovy a péče je zaměřen na celkový rozvoj dítěte.

Programy jsou tvořeny v tématech měsíce, které jsou dále a podrobně rozpracovány na týdenní části. Během organizovaných činností jsou dětem nabízeny aktivity přizpůsobené věku, schopnostem dětí, ale i tématům ročních období a kulturních událostí.

Při tvorbě programu je prioritou zachování hravé formy, zajímavosti a možnosti zapojení každého dítěte s podporou zvídavosti, zájmu a radosti z objevování. Nedílnou součástí a velmi důležitou každodenní složkou programu je hra, při které děti relaxují, navazují kontakt s ostatními dětmi, rozvíjí fantazii, konstrukční dovednosti a jemnou motoriku.

Výhodou dětských skupin Hřebenka je rozsáhlá zahrada plná zeleně s herními prvky a venkovní terasou pro každodenní využití bezpečného přírodního prostoru pro hraní venkovních her, soutěží, výtvarných dílniček, společných akcí nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.

V případě dotazů kontaktujte vedoucí dětských skupin Hřebenka Zoru Novákovou na telefonním čísle 774 246 007 nebo e-mailem novakova@csop5.cz.


Autor: red

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

Dnes v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Divadelní festival pro děti

Dnes v 01:44

Praha 6 zve 19. – 20. dubna všechny děti se zájmem o divadlo na již 8. ročník divadelního festivalu ŠESTKAfest. Festival přináší možnost seznámit se s tvorbou dětských a studentských souborů ze Stanice techniků, ale i dalších přizvaných hostů.

Kašpárek v pekle

12. dubna 2024 ve 12:30

V sobotu 13. dubna se to bude v Městské knihovně na Mariánském náměstí  hemžit čerty.

Pohádka pro děti na Smíchově

11. dubna 2024 v 10:19

V sobotu 13. dubna v Kobce 17 na nábřeží na Smíchově uvidí děti pohádku. Od 14 hodin se promítá film Doručovací služba čarodějky Kiki z produkce Ghibli.

Vítání občánků Prahy 15

10. dubna 2024 ve 12:44

Letošní první termín Vítání občánků se uskutečnilo v březnu v obřadní síni radnice Prahy 15, kde byla slavnostně přivítána děťátka starostou Michalem Fischerem.

Jarní dětská olympiáda v Jeremi

8. dubna 2024 v 10:10

Sportovní centrum Jeremi pořádá v neděli 21. dubna již třetí ročník Jarní dětské olympiády pro děti všech věkových kategorií.

Saxofonové kvarteto hraje pro děti

5. dubna 2024 v 10:15

Další koncert @Filharmoniště pro nejmladší posluchače do 3 let Saxofonové kvarteto se bude konat 9. května na Novoměstské radnici v Praze 2.

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Májová plavba pro rodiny

4. dubna 2024 v 07:41

Rodiče, tetičky, strýčkové, prarodiče z Prahy 4 mohou vyplout v úterý 14. května od 14 hodin na již tradiční jarní plavbu pro rodiny.

Filharmoniště: Péťa a vlk

31. března 2024 v 07:50

Péťa a vlk, hudební pohádka skladatele Sergeje Prokofjeva se bude hrát na Novoměstské radnici v Praze 2 v úterý 30. dubna.

Terasy Harfa zahajují sezónu, letos s Patem a Matem

28. března 2024 v 07:33

Terasy Harfa otevřou své brány v sobotu 29. března, kdy přivítají návštěvníky do nové jarní sezóny dnem plným velikonoční zábavy a her. 

Velikonoční víkend na trzích bude patřit dětem

28. března 2024 v 07:26

V centru Prahy pokračují Velikonoční trhy. Hosty trhů čeká každý den pestrý program na obou náměstích, těšit se mohou hlavně nejmenší, pro které jsou připravené dětské dílny. Chybět nebudou lidovky, staropražská kapela, romský folklór, dechovka ani divadlo. Velikonoční trhy na Staroměstském a...

Velikonoční tvůrčí dílničky na Bílé Hoře

27. března 2024 v 09:07

Výtvarné a kreativní workshopy pro děti, mládež, ale i jejich rodiče v DDM Praha 6 na Bílé Hoře.

Další články
Nahoru