dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Pražská politika

Praha 5 vyzvala EkoMotol k předání skládky v rekultivovaném stavu

Tak zvaná motolská skládka se nachází stále ve stavu, který vylučuje téměř jakékoliv využití, včetně plánované přeměny v rekreační areál. Bývalému nájemci, společnosti EkoMotol CZ s.r.o., doběhla k 31. 5. výpovědní lhůta. Radnice Prahy 5 proto vyzvala společnost dopisem a prostřednictvím médií k předání areálu v požadovaném stavu dle původního záměru a konstatuje, že nynější stav areálu ani zdaleka neodpovídá stavu, kterého měla firma dle původní smlouvy dosáhnout. Areál není rekultivovaný a skládka je nestabilní, termín předání je přitom stanoven na 19. června.

Společnost EkoMotol CZ s.r.o., která si pozemky pronajala v roce 2004, uzavřela s Prahou 5 smlouvu na revitalizaci areálu tzv. motolské skládky, včetně například zabezpečení svahů, nicméně ani téměř po deseti letech práce nejsou hotové. V únoru Rada městské části Praha 5 vypověděla s firmou smlouvu z důvodu opakovaného porušování podmínek návozu materiálu. 

MČ Praha 5 v dopise nájemce výslovně upozornila, že pokud nepředá pozemky v uvedeném stavu a v termínu, pronajímatel pozemky nepřevezme a bude požadovat odstranění závadného stavu do určeného termínu, případně náhradu vzniklých škod.


Další články
Nahoru