Dnes Středa - jasno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 12°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražská kulturaVýstavy

Praha 5: Výstava věnovaná umění Street Artu

15. 9. 2022
Ve čtvrtek 15. září bude na náměstí 14. října v Praze 5 přímo před kostelem svatého Václava slavnostně zahájena druhá zastávka akce věnované umění Street Artu, na kterém se představí 10 umělců z České republiky a Itálie, aby tím zpečetili pakt přátelství mezi městem Pistoia a městskou částí Praha 5, vše ve znamení Svobody.

Tato výstava je součástí nadnárodní akce, do níž jsou zapojeny Česká republika a Itálie, konkrétně městská část Praha 5 a město Pistoia, a jejíž první zastávka se uskutečnila letos v květnu právě v Pistoii, kam bylo pozváno osm českých a italských umělců, aby vytvořili a vystavili svá streetartová díla na téma Svoboda.

O čtyři měsíce později, tentokrát v Praze 5, nachází akce své přirozené završení uměleckého a tvůrčího dialogu. Původní projekt se rozšířil, a tak se z původních osmi umělců akce v Pistoii zúčastní tentokrát umělců deset. K prvním osmi umělcům, tedy k čtyřem Čechům a čtyřem Italům, kteří do české metropole přivezou díla vystavená již v květnu v Pistoii, se připojí další dva „pouliční umělci“: Jakub Uksa z České republiky a Sowet z Itálie.  

Nepůjde o pouhou výstavu jejich děl, ale o skutečnou uměleckou performanci, při níž budou po čtyři dny realizovat svá díla přímo na místě před zraky kolemjdoucích. Občané tak budou moci obdivovat skutečný umělecký happening, který bude zakončen 15. září slavnostním představením děl za přítomnosti zástupců různých významných institucí.

Výstava bude slavnostně zahájena 15. září v 17 hodin v prostoru před kostelem svatého Václava (nám. 14. října – Praha 5), kde za přítomnosti starostky Prahy 5 Renáty Zajíčkové, místostarosty Lukáše Herolda, starosty města Pistoia Alessandra Tomasiho, radního pro cestovní ruch a politiku mládeže města Pistoia Alessandra Sabelly, prezidenta Nadačního fondu Eleutheria FrancescaAugusta Razetta a kurátorů Genny Di Bert, Simony Chytrové, Andrey Cosentiniho a Ottaviana Marii Razetta, budou přivítáni italský velvyslanec J.E. Mauro Marsili a ředitel Italského kulturního institutu v Praze Fabrizio Iurlano.
Poté bude akce pokračovat občerstvením, které bude všem hostům nabídnuto v nádherných prostorách barokní vily Portheimka.


Začíná festival 4 + 4 dny v pohybu, nabídne výstavu, tanec, divadlo i koncerty

Dnes ve 12:06

Šest desítek současných umělců, mezinárodní performativní soubory, koncerty, filmové projekce, workshopy, komentované procházky i projížďky, ale i program a dílny pro děti. To je sedmadvacátý ročník mezinárodního festivalu současného umění 4 + 4 dny v pohybu s podtitulem Být někdo jiný někde jinde...

Skupina Neřež hraje v KC Zahrada

Dnes v 08:40

Koncert největších hitů české folkové hudební skupiny Neřež uslyšíte ve čtvrtek 6. října ve 20 hodin v KC Zahrada.

Romeo a Julie i Marná opatrnost na pódiu Státní opery

Dnes v 07:51

Nejznámější příběh lásky všech dob, velké a nadčasové milostné téma, to je příběh Romea a Julie, který v baletním ztvárnění choreografa Johna Cranka uvádí v říjnovém bloku Balet Národního divadla na jevišti Státní opery.

Načeva a Zdivočelí koně míří do Vzletu

Dnes v 07:49

Načeva a Zdivočelí koně vystoupí 6. října v pražském Vzletu, kde uvedou nový videoklip i skladby z připravovaného alba.

Studentský jam(ík)

Včera v 07:43

V kaváírně Kina Dlabačov si můžete zahrát i zazpívat.

Doma i na cestách. Výstava v budově radnice

Včera v 07:30

Výstava fotografií Doma i na cestách začíná v budově radnice v Ocelíkově ulici v Praze 11.

Pozvání do Galerie 9: Naturae

3. října 2022 v 18:40

Výstava je přátelským setkáním tří autorek – Moniky Drábkové, Lindy Čihařové a Naděždy Čichovské, které společně studovaly grafický obor na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze. Společným jmenovatelem není jen přátelství, ale i tématika jejich prací, související různým způsobem...

Podzimní koncert na Nuselské radnici

3. října 2022 v 09:10

Podzimní koncert na Nuselské radnici se koná v úterý 18. října.

Roman Patočka hlavní hvězdou koncertů Pražských symfoniků

3. října 2022 v 09:02

Houslový virtuóz Roman Patočka bude hlavní hvězdou koncertů Pražských symfoniků pod taktovkou dirigenta Iona Marina.

Modrá Vopice zveřejnila program na říjen

2. října 2022 v 16:10

MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) zveřejnil svůj říjnový program. Návštěvníci se mohou těšit na řadu koncertů punkových i metalových kapel.

Praha 9: (Ba)binec na druhou

30. září 2022 v 19:08

Bleší trh, second hand oblečení, hračky, sportovní potřeby, předměty všeho druhu, knížky, porcelán, interiérové doplňky.

Djelem, Djelem: Divadelní hra o migraci Romů do Velké Británie

30. září 2022 v 10:24

Romské rokycanské divadlo Trajo nabídne 8. října úspěšné představení Djelem, Djelem divákům v pražském divadle D21 od 18 hodin, vstupné je pro návštěvníky dobrovolné. Inscenace romského divadla Trajo z Rokycan, které vzniklo na podzim minulého roku v rámci projektu Gendaľipen organizace Slovo 21,...

Praha 1: Varhanní nešpory maltézských rytířů

28. září 2022 v 10:09

V rámci cyklu „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ uspořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory radnice Prahy 1 v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem koncert duchovní hudby v pondělí 10. října...

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru