Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 5 vypíše dvě zakázky na domy pro seniory
Senioři. Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 5 vypíše dvě zakázky na domy pro seniory

Radnice Prahy 5 vypíše dvě veřejné zakázky na stavbu domovů pro seniory. Radní městské části schválili, že první tendr s odhadovanou hodnotou 122 milionů korun se bude týkat stavby domu s komunitním centrem na Poštovce a druhý za 58,9 milionu korun bydlení pro seniory v Hlubočepech. Městská část nemá podle schválených usnesení s ohledem na demografické analýzy dostatek bytů pro důchodce.

Domov s komunitním centrem na Poštovce v Zahradníkově ulici v Košířích nahradí komunitní centrum, které městská část zrušila a čelila za to kritice některých místních obyvatel.

V objektu má vzniknout 34 malometrážních bytů s pečovatelskou službou, terénní sociální služba a podle dřívějších vyjádření zástupců radnice i prostory pro komunitní aktivity všech věkových kategorií.

Druhý objekt má vyrůst v Hlubočepech na parcele u spojení ulic Na Srpečku a Hlubočepská, má jít rovněž o bydlení s pečovatelskou službou. Městská část již nedaleko rekonstruuje za stejným účelem historický Raudnitzův dům, který by se měl podle informací radnice otevřít v září.

Podobné projekty s ohledem na stárnutí obyvatelstva plánují i jiné městské části. Například rada Prahy 3 nedávno schválila plán vyhlásit architektonickou soutěž na domov pro seniory, který má vzniknout v ulici Pod Lipami na místě stávajícího, který bude zbourán.

Na podobné projekty poskytuje radnicím dotace magistrát z fondu, který město v minulosti vytvořilo za účelem řešení problémů s dostupností bydlení.

Pátá městská část má zhruba 85 000 obyvatel a zahrnuje katastrální území Hlubočepy, Košíře, Motol, Radlice, Smíchov a části Jinonic, Malé Strany a Břevnova.

Patří mezi pražské městské části s velkou bytovou výstavbou, největším projektem nová čtvrť Smíchov City na místě bývalého smíchovského nákladového nádraží, kde by mělo najít bydlení až 3300 lidí. Stavět ji loni začala společnost Sekyra Group.


Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Vesmírná turistická mise SpaceX odtajnila shortlist, je na něm i kreativní producent Yemi AD

20. července 2021 v 15:43

Miliardář Yusaku Maezawa se v roce 2023 stane prvním vesmírným turistou v rámci jím financovaného projektu dearMoon a mise organizované společností Elona Muska SpaceX. Zakladatel nejúspěšnějšího japonského retailového e-shopu Zozotown je i vášnivý milovník rozličných forem umění. Proto se v březnu...

Další články
Nahoru