Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 5 vypíše dvě zakázky na domy pro seniory
Senioři. Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 5 vypíše dvě zakázky na domy pro seniory

Radnice Prahy 5 vypíše dvě veřejné zakázky na stavbu domovů pro seniory. Radní městské části schválili, že první tendr s odhadovanou hodnotou 122 milionů korun se bude týkat stavby domu s komunitním centrem na Poštovce a druhý za 58,9 milionu korun bydlení pro seniory v Hlubočepech. Městská část nemá podle schválených usnesení s ohledem na demografické analýzy dostatek bytů pro důchodce.

Domov s komunitním centrem na Poštovce v Zahradníkově ulici v Košířích nahradí komunitní centrum, které městská část zrušila a čelila za to kritice některých místních obyvatel.

V objektu má vzniknout 34 malometrážních bytů s pečovatelskou službou, terénní sociální služba a podle dřívějších vyjádření zástupců radnice i prostory pro komunitní aktivity všech věkových kategorií.

Druhý objekt má vyrůst v Hlubočepech na parcele u spojení ulic Na Srpečku a Hlubočepská, má jít rovněž o bydlení s pečovatelskou službou. Městská část již nedaleko rekonstruuje za stejným účelem historický Raudnitzův dům, který by se měl podle informací radnice otevřít v září.

Podobné projekty s ohledem na stárnutí obyvatelstva plánují i jiné městské části. Například rada Prahy 3 nedávno schválila plán vyhlásit architektonickou soutěž na domov pro seniory, který má vzniknout v ulici Pod Lipami na místě stávajícího, který bude zbourán.

Na podobné projekty poskytuje radnicím dotace magistrát z fondu, který město v minulosti vytvořilo za účelem řešení problémů s dostupností bydlení.

Pátá městská část má zhruba 85 000 obyvatel a zahrnuje katastrální území Hlubočepy, Košíře, Motol, Radlice, Smíchov a části Jinonic, Malé Strany a Břevnova.

Patří mezi pražské městské části s velkou bytovou výstavbou, největším projektem nová čtvrť Smíchov City na místě bývalého smíchovského nákladového nádraží, kde by mělo najít bydlení až 3300 lidí. Stavět ji loni začala společnost Sekyra Group.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru