dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - jasno
20°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C
Zpravodajství

Praha 5 vykoupí pozemky v parku Kavalírka

Radnice Prahy 5 dá 20,4 milionu korun za pozemky v parku Kavalírka v Košířích. Včera o tom rozhodli zastupitelé městské části. Dalších 1,1 milionu korun na výkup přispěje místní spolek, který za to získá spoluvlastnictví parku.

Celková cena tak bude 21,5 milionu korun, což je částka, kterou požadovali vlastníci parcel. O odkupu pozemků, kde se v minulosti plánovala obytná výstavba, se v městské části mluví několik let. Odkup urychlil fakt, že připravovaný nový územní plán s pozemky počítá pro zástavbu.

Ve spolupráci se Spolkem ze záchranu parku Kavalírka by se měl park, jehož stav se v posledních letech podle místních obyvatel výrazně zhoršuje, v budoucnu revitalizovat. Zástupci spolku na jednání zastupitelů uvedli, že jsou připraveni vybrat mezi sebou další peníze a do úprav se finančně zapojit, informovala ČTK.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

Včera ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru