dnes
Neděle - oblacno
20°C
zítra
Pondělí - oblacno
24°C
pozítří
Úterý - oblacno
25°C
Zpravodajství

Praha 5 vykoupí pozemky v parku Kavalírka

Radnice Prahy 5 dá 20,4 milionu korun za pozemky v parku Kavalírka v Košířích. Včera o tom rozhodli zastupitelé městské části. Dalších 1,1 milionu korun na výkup přispěje místní spolek, který za to získá spoluvlastnictví parku.

Celková cena tak bude 21,5 milionu korun, což je částka, kterou požadovali vlastníci parcel. O odkupu pozemků, kde se v minulosti plánovala obytná výstavba, se v městské části mluví několik let. Odkup urychlil fakt, že připravovaný nový územní plán s pozemky počítá pro zástavbu.

Ve spolupráci se Spolkem ze záchranu parku Kavalírka by se měl park, jehož stav se v posledních letech podle místních obyvatel výrazně zhoršuje, v budoucnu revitalizovat. Zástupci spolku na jednání zastupitelů uvedli, že jsou připraveni vybrat mezi sebou další peníze a do úprav se finančně zapojit, informovala ČTK.


Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru