dnes
Pátek - prehanky-dest
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
20°C
Zpravodajství

Praha 5 vykoupí pozemky v parku Kavalírka

Radnice Prahy 5 dá 20,4 milionu korun za pozemky v parku Kavalírka v Košířích. Včera o tom rozhodli zastupitelé městské části. Dalších 1,1 milionu korun na výkup přispěje místní spolek, který za to získá spoluvlastnictví parku.

Celková cena tak bude 21,5 milionu korun, což je částka, kterou požadovali vlastníci parcel. O odkupu pozemků, kde se v minulosti plánovala obytná výstavba, se v městské části mluví několik let. Odkup urychlil fakt, že připravovaný nový územní plán s pozemky počítá pro zástavbu.

Ve spolupráci se Spolkem ze záchranu parku Kavalírka by se měl park, jehož stav se v posledních letech podle místních obyvatel výrazně zhoršuje, v budoucnu revitalizovat. Zástupci spolku na jednání zastupitelů uvedli, že jsou připraveni vybrat mezi sebou další peníze a do úprav se finančně zapojit, informovala ČTK.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Včera v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Včera v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Další články
Nahoru