dnes
Sobota - jasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Zpravodajství

Praha 5 vykoupí pozemky v parku Kavalírka

Radnice Prahy 5 dá 20,4 milionu korun za pozemky v parku Kavalírka v Košířích. Včera o tom rozhodli zastupitelé městské části. Dalších 1,1 milionu korun na výkup přispěje místní spolek, který za to získá spoluvlastnictví parku.

Celková cena tak bude 21,5 milionu korun, což je částka, kterou požadovali vlastníci parcel. O odkupu pozemků, kde se v minulosti plánovala obytná výstavba, se v městské části mluví několik let. Odkup urychlil fakt, že připravovaný nový územní plán s pozemky počítá pro zástavbu.

Ve spolupráci se Spolkem ze záchranu parku Kavalírka by se měl park, jehož stav se v posledních letech podle místních obyvatel výrazně zhoršuje, v budoucnu revitalizovat. Zástupci spolku na jednání zastupitelů uvedli, že jsou připraveni vybrat mezi sebou další peníze a do úprav se finančně zapojit, informovala ČTK.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru