dnes
Pátek - obcasny-dest
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
7°C
Praha 5 vyhlásila a ocenila Sportovce roku 2016
Starosta Radek Klíma (uprostřed), místostarosta Lukáš Herold a vítězný tým HB Basket Praha U14.

Praha 5 vyhlásila a ocenila Sportovce roku 2016

Ve čtvrtek 16. února proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Prahy 5 za rok 2016, která ocenila sportovce v sedmi kategoriích: Profesionální sportovec, Sportovec amatér, Junior do 18 let, Sportovec senior, Zdravotně postižený sportovec, Sportovní tým, Trenér a Legenda.

„Letos jsme navázali na první ročník, který vloni vzbudil velký zájem. Sportovec roku má všechny předpoklady k tomu, aby se stal mezi našimi občany tradiční a oblíbenou anketou,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Zatímco čestná občanství jsme už udělili a známe také vítěze Sportovce Prahy 5 za rok 2016, vyhlašování výsledků 10. ročníku Talentu Prahy 5 je teprve před námi. A právě z takových akcí mám jako starosta velkou radost, protože mi pokaždé připomenou, kolik talentovaných lidí u nás na Praze 5 žije.“

„Tyto akce podporují lokální patriotismus a my jsme hrdí na naše spoluobčany Prahy 5. Navíc vzhledem k tomu, že současný životní styl dětí i dospělých není zrovna optimální, myslíme si, že propagace sportu pomůže zvýšit zájem o fyzickou aktivitu u všech věkových kategorií a o to nám jde především,“ dodává radní pro oblast sportu Lukáš Herold (ODS).

 

KATEGORIE

VÍTĚZ

Profesionální sportovec

 

vodní slalomář, kajakář Jiří Prskavec

Sportovec amatér

chodkyně Lenka Borovičková

Junior do 18 let

šachista Thai Dai Van Nguyen

Sportovec senior

šachista Josef Čermák

Zdravotně postižený sportovec

paracyklista Patrik Jahoda

Sportovní tým

HB Basket Praha U14

Trenér

Petra Škábová (plavání)

Legenda

ragbyový reprezentant Vladislav Petras

Galavečer, kterým hosty provázel moderátor Jakub Železný, se konal v prostorách pivovaru Staropramen v Paspově sále na Smíchově. Hosty přivítali starosta Radek Klíma (TOP 09), radní pro sport Lukáš Herold (ODS), radní pro oblast majetku a investic Pavel Richter (TOP 09) a zástupce pivovaru Staropramen.


Skipark na Vypichu bude na víkend připraven

Dnes v 07:07

Vzhledem k očekávanému ochlazení na víkend připravují ve Skiparku Praha novou porci sněhu, organizátoři budou zasněžovat a upravovat trať.

Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program

11. února 2019 v 16:16

Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program – Valentýnské...

Praha 11: Tereza Šínová mistryní ČR v halovém pětiboji juniorek

11. února 2019 v 10:37

Talentovaná závodnice oddílu Atletika Jižní Město Tereza Elena Šínová se stala v sobotu 9. února mistryní ČR v halovém pětiboji v osobním rekordu 4.047 bodů.

Kluziště v Praze 8 budou v provozu do března

7. února 2019 ve 14:45

Kasárna Karlín, hřiště u ZŠ Glowackého, koupaliště Ládví – veřejná kluziště Prahy 8 se těší velkému zájmu a díky příznivým klimatickým podmínkám se bude bruslit i v březnu.

Praha 13: Veteráni si zahrají volejbal

6. února 2019 v 07:46

Stodůlecký veteránský volejbalový turnaj pořádá volejbalový oddíl Sokola Stodůlky v sobotu 20. února v tělocvičně ZŠ Bronzová

Okruh Na Vypichu je prodloužen

4. února 2019 v 18:24

Za hranice areálu na téměř 2 km prodloužili dnes organizátoři běžkařský okruh, který zájemci mohou užívat denně zdarma.

Pražský Pohár v běhu na lyžích

4. února 2019 v 08:07

Ve středu 6. února se na Vypichu koná intervalový závod pro všechny věkové kategorie. Start v 17 hodin, registrovat se můžete od 15 hodin.

Na Veronském náměstí se stále bruslí

28. ledna 2019 v 08:01

Od prosince je v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

Další články
Nahoru