dnes
Pátek - oblacno
9°C
zítra
Sobota - oblacno
11°C
pozítří
Neděle - jasno
14°C
Dětská PrahaPražský život

Praha 5: V Kobce číslo 17 na Smíchovské náplavce uvidíte film #martyisdead

Při příležitosti mezinárodního Dne bezpečnějšího internetu uspořádala radnice Prahy 5 ve spolupráci se sdružením CZ.NIC v pátek 14. února promítání filmu #martyisdead, kterého se zúčastnilo více než 250 žáků sedmých až devátých ročníků z celkem šesti základních škol zřizovaných městskou částí Praha 5.

Seriál #martyisdead v osmi dílech ukazuje drsnou tvář internetu a kyberšikany, kdy se postupně snaží najít odpověď na otázku, co vedlo dosud bezproblémového patnáctiletého Martina přezdívaného Marty k tomu, aby vzal do ruky mobil a natáčel se v situacích, ze kterých mrazí? Musel zemřít, aby jeho rodiče zjistili, jak úzkostné pocity a hrůzné chvíle před svou smrtí zažíval? Byl skutečně patologickou zrůdou nebo obětí systematického vydírání?

Vzhledem k tomu, že toto téma se netýká jen dětí, připravila Praha 5 na 25. března od 18 hodin další promítání s následnou diskusí určené rodičům, a to v Kobce č. 17 na Smíchovské náplavce. V případě zájmu je Praha 5 připravena uspořádat promítání s besedou i pro další školy.

„Naším cílem bylo pro děti zajímavou formou ukázat, jak lehce se mohou stát obětí kyberšikany a být rychle vtaženy do nebezpečné hry. Samotnou mě pak překvapilo, kolik dětí se přiznalo k tomu, že navázalo kontakt s neznámým člověkem v některé z on-line her a po čase jej začali považovat za kamaráda“, říká starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.

„Už podle reakcí hned po ukončení promítání, nebo před kinem jsem zaregistrovala, jak se toto téma dětí týká, mnozí si uvědomili úskalí internetu, většina si plánovala dokoukat zbylé díly.“, uvedla Věra Marušková, metodička prevence ze ZŠ Barrandov.

kobka-17-film


Praha 2: Dvojka srdcem pomůže samoživitelkám a samoživitelům

1. dubna 2020 ve 21:55

Samoživitelkám a samoživitelům, kteří kvůli krizovým opatřením nemohou vykonávat svou práci nebo živnost a ocitají se tak bez prostředků, chce prostřednictvím nadačního fondu Dvojka srdcem pomoci druhá městská část. 

Praha 4 pomáhá lidem bez domova zajistit hygienu

1. dubna 2020 v 09:18

Praha 4 instalovala dvě zařízení pro mytí a dezinfekci rukou pro osobní hygienu lidem bez domova. Jedno je u nádraží v Braníku a druhé ve Velkém háji na Novodvorské.

VŠCHT prodlužuje lhůty pro podání přihlášek

31. března 2020 v 11:50

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze prodlužuje v souvislosti s pandemií lhůty pro podání přihlášek ke studiu ve všech úrovních studia.

Praha 8: Vrtule je na internetu

31. března 2020 v 07:07

Praha 8 dlouhodobě spolupracuje s nízkoprahovým klubem pro děti a mládež Vrtule. Ten se přesouvá po dobu koronavirové krize na internet.

Hřiště v Praze 13 budou tento týden opatřena výstražnými cedulemi

30. března 2020 ve 21:47

Teplé a slunné počasí vylákalo obyvatele městské části o víkendu ven a ukázalo se, že někteří nezodpovědní nedodržují na dětských a sportovních hřištích v plné míře nařízení vlády ČR. Potvrdilo se tak, že pouze upozornění na facebooku a webu nestačí.

Další články
Nahoru