Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 5 uzavře smlouvu ohledně mateřské školy, kterou na Waltrovce postavila Penta
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 uzavře smlouvu ohledně mateřské školy, kterou na Waltrovce postavila Penta

V Praze 5 by měla letos začít fungovat nová školka pro asi 90 dětí v areálu rezidenčního projektu Waltrovka společnosti Penta. Zastupitelé městské části včera schválili smlouvu, podle které školku, kterou firma postavila, radnice na 15 let dostane do výpůjčky. Zastupitelé zároveň odložili schválení další smlouvy, která má zajistit radnici předkupní právo na budovu po uplynutí výpůjčky.

Smlouva vychází z memoranda, které městská část schválila v roce 2018. Firma už na jeho základě vybudovala park, který městské části předala. Slíbila také, že za 40 milionů korun postaví školku, kterou radnici za stejnou cenu upravenou o inflaci prodá.

Memorandum podle místostarosty Tomáše Homoly (STAN) zahrnuje i další body, je nicméně právně nezávazným dokumentem, jehož ustanovení je potřeba zajistit zvláštními smlouvami. Vypořádání po konci patnáctileté výpůjčky má řešit další smlouva, kterou však včera zastupitelé z programu jednání stáhli. Podle Homoly je nutné ji upravit.

To kritizovali zástupci opozice, podle kterých by bylo vhodné obě smlouvy řešit najednou. Stejný názor projevila i místostarostka Nadežda Priečinská (TOP 09). „Doufám, že to je takový partner, který svému slovu a závazku z memoranda dostojí," uvedla. Dodala, že podle ní by bylo nicméně lepší smlouvy schválit i podepsat najednou.

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (za ODS) řekla, že smlouvu je potřeba podepsat co nejdřív, aby mohla školka začít fungovat od příštího školního roku.

Praha 5 v minulosti schválila více memorand s developery, například s firmami Sebre nebo Landia Management. Mají zajistit, aby se stavebníci zejména bytových projektů v městské části podíleli na nákladech na infrastrukturu, jako jsou školy, parky nebo dopravní infrastruktura.


Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

Včera ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

Včera ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Včera v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Včera v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru