Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 5 uzavře smlouvu ohledně mateřské školy, kterou na Waltrovce postavila Penta
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 uzavře smlouvu ohledně mateřské školy, kterou na Waltrovce postavila Penta

V Praze 5 by měla letos začít fungovat nová školka pro asi 90 dětí v areálu rezidenčního projektu Waltrovka společnosti Penta. Zastupitelé městské části včera schválili smlouvu, podle které školku, kterou firma postavila, radnice na 15 let dostane do výpůjčky. Zastupitelé zároveň odložili schválení další smlouvy, která má zajistit radnici předkupní právo na budovu po uplynutí výpůjčky.

Smlouva vychází z memoranda, které městská část schválila v roce 2018. Firma už na jeho základě vybudovala park, který městské části předala. Slíbila také, že za 40 milionů korun postaví školku, kterou radnici za stejnou cenu upravenou o inflaci prodá.

Memorandum podle místostarosty Tomáše Homoly (STAN) zahrnuje i další body, je nicméně právně nezávazným dokumentem, jehož ustanovení je potřeba zajistit zvláštními smlouvami. Vypořádání po konci patnáctileté výpůjčky má řešit další smlouva, kterou však včera zastupitelé z programu jednání stáhli. Podle Homoly je nutné ji upravit.

To kritizovali zástupci opozice, podle kterých by bylo vhodné obě smlouvy řešit najednou. Stejný názor projevila i místostarostka Nadežda Priečinská (TOP 09). „Doufám, že to je takový partner, který svému slovu a závazku z memoranda dostojí," uvedla. Dodala, že podle ní by bylo nicméně lepší smlouvy schválit i podepsat najednou.

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (za ODS) řekla, že smlouvu je potřeba podepsat co nejdřív, aby mohla školka začít fungovat od příštího školního roku.

Praha 5 v minulosti schválila více memorand s developery, například s firmami Sebre nebo Landia Management. Mají zajistit, aby se stavebníci zejména bytových projektů v městské části podíleli na nákladech na infrastrukturu, jako jsou školy, parky nebo dopravní infrastruktura.


Autor: ČTK

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Další články
Nahoru