dnes
Čtvrtek - oblacno
14°C
zítra
Pátek - oblacno
17°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
15°C
Praha 5 uzavře smlouvu ohledně mateřské školy, kterou na Waltrovce postavila Penta
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 uzavře smlouvu ohledně mateřské školy, kterou na Waltrovce postavila Penta

V Praze 5 by měla letos začít fungovat nová školka pro asi 90 dětí v areálu rezidenčního projektu Waltrovka společnosti Penta. Zastupitelé městské části včera schválili smlouvu, podle které školku, kterou firma postavila, radnice na 15 let dostane do výpůjčky. Zastupitelé zároveň odložili schválení další smlouvy, která má zajistit radnici předkupní právo na budovu po uplynutí výpůjčky.

Smlouva vychází z memoranda, které městská část schválila v roce 2018. Firma už na jeho základě vybudovala park, který městské části předala. Slíbila také, že za 40 milionů korun postaví školku, kterou radnici za stejnou cenu upravenou o inflaci prodá.

Memorandum podle místostarosty Tomáše Homoly (STAN) zahrnuje i další body, je nicméně právně nezávazným dokumentem, jehož ustanovení je potřeba zajistit zvláštními smlouvami. Vypořádání po konci patnáctileté výpůjčky má řešit další smlouva, kterou však včera zastupitelé z programu jednání stáhli. Podle Homoly je nutné ji upravit.

To kritizovali zástupci opozice, podle kterých by bylo vhodné obě smlouvy řešit najednou. Stejný názor projevila i místostarostka Nadežda Priečinská (TOP 09). „Doufám, že to je takový partner, který svému slovu a závazku z memoranda dostojí," uvedla. Dodala, že podle ní by bylo nicméně lepší smlouvy schválit i podepsat najednou.

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (za ODS) řekla, že smlouvu je potřeba podepsat co nejdřív, aby mohla školka začít fungovat od příštího školního roku.

Praha 5 v minulosti schválila více memorand s developery, například s firmami Sebre nebo Landia Management. Mají zajistit, aby se stavebníci zejména bytových projektů v městské části podíleli na nákladech na infrastrukturu, jako jsou školy, parky nebo dopravní infrastruktura.


Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

Dnes v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

Včera v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Praha 8 vybavila školy a školky teploměry, rukavicemi a dezinfekcí

Včera v 08:33

V souvislosti s uvolňováním epidemiologických opatření obnovila Praha 8 provoz svých mateřských škol a prvního stupně základních škol. Do tříd a učeben se vrátilo 62,9 procent předškoláků a 42,3 procent žáků prvního stupně. Od 11. května svou výuku již obnovilo 79,5 procent žáků devátých...

Hlavní město slavnostně otevře nové Centrum interaktivní výuky

Včera v 07:55

Dnes hlavní město netradičně otevře nově vybudované Centrum interaktivní výuky. Událost se uskuteční virtuálně od 10 hodin.

Mimořádné zasedání zastupitelů Prahy 4 se uskuteční s organizačními opatřeními pro veřejnost

Včera v 00:33

Pro mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které se uskuteční dnes od 13 hodin v jednacím sále ve třetím patře Nuselské radnice (Táborská 500), platí nadále pravidla, která upravují konání akcí v uzavřených prostorách.

Další články
Nahoru