dnes
Středa - prehanky-dest
23°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
22°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
15°C
Praha 5 uzavře smlouvu ohledně mateřské školy, kterou na Waltrovce postavila Penta
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 uzavře smlouvu ohledně mateřské školy, kterou na Waltrovce postavila Penta

V Praze 5 by měla letos začít fungovat nová školka pro asi 90 dětí v areálu rezidenčního projektu Waltrovka společnosti Penta. Zastupitelé městské části včera schválili smlouvu, podle které školku, kterou firma postavila, radnice na 15 let dostane do výpůjčky. Zastupitelé zároveň odložili schválení další smlouvy, která má zajistit radnici předkupní právo na budovu po uplynutí výpůjčky.

Smlouva vychází z memoranda, které městská část schválila v roce 2018. Firma už na jeho základě vybudovala park, který městské části předala. Slíbila také, že za 40 milionů korun postaví školku, kterou radnici za stejnou cenu upravenou o inflaci prodá.

Memorandum podle místostarosty Tomáše Homoly (STAN) zahrnuje i další body, je nicméně právně nezávazným dokumentem, jehož ustanovení je potřeba zajistit zvláštními smlouvami. Vypořádání po konci patnáctileté výpůjčky má řešit další smlouva, kterou však včera zastupitelé z programu jednání stáhli. Podle Homoly je nutné ji upravit.

To kritizovali zástupci opozice, podle kterých by bylo vhodné obě smlouvy řešit najednou. Stejný názor projevila i místostarostka Nadežda Priečinská (TOP 09). „Doufám, že to je takový partner, který svému slovu a závazku z memoranda dostojí," uvedla. Dodala, že podle ní by bylo nicméně lepší smlouvy schválit i podepsat najednou.

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (za ODS) řekla, že smlouvu je potřeba podepsat co nejdřív, aby mohla školka začít fungovat od příštího školního roku.

Praha 5 v minulosti schválila více memorand s developery, například s firmami Sebre nebo Landia Management. Mají zajistit, aby se stavebníci zejména bytových projektů v městské části podíleli na nákladech na infrastrukturu, jako jsou školy, parky nebo dopravní infrastruktura.


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

21. září 2020 ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Zasedání zastupitelů Prahy 4 se bude konat ve středu. Jaký je program?

21. září 2020 v 11:50

Jedenácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 23. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice v Táborské ulici (sál 301).

Další články
Nahoru